خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز ایران

 

خنک ترین مقاصد گردشگری

خنک ترین مقاصد گردشگری

همانطور که میدانید این روزها به نوروز و فصل بهار نزدیک و نزدیکتر میشویم و یکی از سرگرمی های ما برنامه ریزی برای سفر های نوروزی است. ما در این مقاله قصد داریم خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز در ایران را به شما معرفی کنیم.
انتخاب مقصد هدف برای هر شخص متناسب با سلیقه او متفاوت است، بعضی ها سفر به دریا و کویر و بعضی دیگر سفر به کوهستان و طبیعت را انتخاب میکنند.
در این بین انتخاب خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز برای سفر های نوروزی سلیقه ای متفاوت است. انتخاب این مکان ها برای افراد دوستدار سرما و فراری از گرما بسیار لذت بخش و جذاب است.
ما در این مقاله ۶ نمونه از خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز را برای شما بیان میکنیم، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

 

خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز در ایران را بشناسید.

 

 

با توجه به اینکه در حال پشت سر گذاشتن روزهای سرد زمستانی و نزدیک شدن به هوای گرم بهار و تابستان هستیم ترجیح همگان سفر به مکان هایی با آب و هوای معتدل است. اما در این بین کسانی هم هستند که بدنبال خنک ترین مقاصد گردشگری نوروزی میگردند تا آنها را برای سپری کردن تعطیلات خود انتخاب کنند.
شهر ها و مکانهایی که از خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز هستند را در ادامه معرفی میکنیم.

خنک ترین مقاصد گردشگری- جنگل مشه

خنک ترین مقاصد گردشگری -جنگا مشه

 

اردبیل – جنگل مشه

 

این جنگل زیبا در ۲۵ کیلومتری شهرستان اردبیل قرار گرفته است. جنگل مشه یکی از خنک ترین مقاصد گردشگری برای مسافران نوروزی است.
آب و هوای مطبوع و خنک این جنگل زیبا در کنار امکانات فراوانش می تواند یک مکان جذاب برای گردشگری نوروز باشد.
امکانات این جنگل شامل : پیست اسکی، استخر آب گرم و کلبه های چوبی است که در کنار زیستگاه جانوری آن و آب و هوای خنکش هر ساله در نوروز گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

 

خنک ترین مقاصد گردشگری - کندوان

خنک ترین مقاصد گردشگری- کندوان

تبریز – روستای کندوان

 

این روستای زیبا یکی از شگفت انگیز ترین روستاهای ایران و جهان است. روستای کندوان در شهر کوهستانی تبریز قرارگرفته و دارای آب و هوای کوهستانی و ییلاقی می باشد.
این روستا میتواند به عنوان یکی از خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز برای شما دوستداران سرما مناسب باشد. آب و هوای خنک این شهر به گونه ای است که حتی در تابستان هم نیازی به سیستم سرمایشی وجود ندارد.
اگر علاقمند به مکان های سرد و خنک هستید حتما این مکان را برای سفرهای نوروزی خود انتخاب کنید.

 

تهران – فیروزکوه

 

شهر فیروزکوه شهری در کناره ی جاده تهران – قائم شهر است که به داشتن آب و هوای سرد حتی در تابستان معروف است.
این شهر از نظر آب و هوای حدودا نصف روزهای سال یخبندان و بسیار خنک است. شهر فیروز کوه به علت بارندگی سالیانه بسیار زیاد در قدیم به شهر دیمه معروف بوده است.
برای انتخاب یکی از خنک ترین مقاصد گردشگری برای سفر های نوروزی این شهر را فراموش نکنید.

خنک ترین مقاصد گردشگری

خنک ترین مقاصد گردشگری

 

شهرکرد – کوهرنگ

 

این شهر کوهستانی و خنک در بام ایران و یکی از شهر های بسیار سرد ایران یعنی شهر کرد قرار گرفته است و جزء خنک ترین مقاصد گردشگری به شمار می آید.

این شهر علاوه بر آب و هوای خنک خود دارای جاذبه های بسیاری مانند چشمه ها و دشت های زیبا است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب میکند.

خنک ترین مقاصد گردشگری

خنک ترین مقاصد گردشگری

 

گلستان – دهکده جهان نما

 

دهکده جهان نما یک دهکده ییلاقی بر فراز کوهستان های سرد سیر البرز است. این دهکده ی زیبا با آب و هوای خنک و مناظر بی نظیرش یکی از بهترین و خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز برای علاقمندان به سرما است. ما به شما پیشنهاد میکنیم در سفر به گلستان این دهکده ی دیدنی را از دست ندهید.

 

گیلان – شهر ماسوله

 

کمتر کسی را میتوان دید که اسم این شهر زیبا را نشنیده باشد، ولی شنیدن کی بود مانند دیدن.
شهر ماسوله یکی از روستاهای سرسبز شمال ایران است. آب و هوای خنک این مکان دیدنی و هوای مه آلود آن همیشه طرفداران زیادی دارد. شهر ماسوله در واقع یکی از خنک ترین مقاصد گردشگری در نوروز است که علاوه بر آب و هوای خوب و مطبوع دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است.

 

 

سخن آخر

 

ما در مقاله بالا قصد داشتیم چند نمونه از خنک ترین مقاصد گردشگری نوروز در ایران را معرفی کنیم. حال شما اگر از طرفداران هوای سرد هستید میتوانید با مطالعه ی این مقاله یک مقصد و مکان مناسب را برای سفر های نوروزی خود انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.