نکات مهم سفر به گوا را بدانید

همان طور که می دانید گوا یکی از مهم ترنی مقاصد گردشگری در هند است و در فصل های مختلف تور های ویژه ی بمبئی و گوا برگزار می شود. در این شهر و ایالت کوچک هندی می توانید سواحل زیبا و آشپزی بی نظیر و بازار های محلی و … را ببینیدکه هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم نکات سفر به گوا را ذکر نماییم. در صورتی که برای اولین بار است از این شهر ساحلی و زیبا دیدن می کنید حتما این نکات را به خاطر بسپارید. با ما همراه باشید.

نکات مهم سفر به گوا

وقت خود را در سواحل شلوغ تلف نکنید

بهتر است بدانید که گوا دارای ۱۵۰ کیلومتر نوار ساحلی است و برخی از این سواحل بین گردشگران معروف شده است و اغلب مواقع شلوغ و پر تردد هستند. سواحل باگا، کاندولیم و کالانگوته و … از جمله سواحل شلوغ در گوا هستند. بنابراین مهم ترین مسئله در سفر به گوا این است که زمان خود را در این سواحل سپری نکنید. سواحل بکر و خلوت نیز در این شهر دیده می شود که از لحاظ زیبایی نیز همچون سواحل توریستی هستند. این سواحل خلوت آرامش خاصی را با خود به همراه دارد. سواحل خلوت در هند عبارت اند از: سواحل کاکولم (Kakolem)، گالبیگالا (Galgibaga)، ساحل هولانت (Hollant)، ولسائو (Ashwem)، آشوم (Ashwem)، ساحل موبار (Mobar) و ساحل باترفلای یا پروانه (Butterfly).

گوا

گوا

از سلامتی خود مراقبت کنید

اکثر گردشگران زمان زیادی را در سواحل گوا سپری می کنند که می بایست از ماندن در آفتاب در ساعات طولانی خودداری نمایید. مهم ترین خطرات ماندن در آفتاب آفتاب سوختگی و کم آبی شدید است که در صورتی که مراقب نباشید گرفتار خواهید شد و تجربه ی بدی از سفر باقی می ماند. با این حال اگر قصد سفر به گوا را دارید فراموش نکنید که ضد آفتاب قوی همراه خود داشته باشید و هر دو ساعت یک بار آن را تکرار کنید. عینک دودی و همین طور کلاه هم می تواند تا حد زیادی شما را از آسیب به دور نگه دارد.

از آشپزی متنوع و خوشمزه گوا غافل نشوید

سال های زیادی گوا تحت استعمار پرتغالی ها بوده است و این ایالت فرهنگ های زیادی را به خود دیده است. به همین جهت امروزه آشپزی این ناحیه تلفیقی از غذا های برزیلی، فرانسوی، عربی، آفریقایی، پرتغالی، مالایی و مالابار با غذا های هندی است. اگر قصد سفر به هند را دارید باید غذا های هندی را به دست فراموشی بسپارید و تا می توانید غذا های محلی و سنتی گوا را بخورید. غذا های گوا عبارت اند از : کاری ماهی گوا، ویندالو، دسر گوایی ببینکا و … . جالب است بدانید که در این منطقه نوشیدنی های متنوع زیادی نظیر نارگیل درست می کنند و در روز های گرم بسیار لذت بخش است.

با دوچرخه و یا موتور در گوا بگردید

در گوا دوچرخه و موتور جز وسایل نقلیه ی رایج است و مردمان محلی به طور معمول با این وسایل تردد می کنند. می توانید دوچرخه و یا موتور کرایه کنید و در سطح شهر تردد نمایید. جاده های گوا بسیار امن می باشند و موتور گزینه ای بی خطر محسوب می شود. با قیمتی مناسب و تقریبا ۳- ۱۲ دلار می توانید برای یک روز کامل یک موتور کرایه نمایید.

موتور در گوا

موتور در گوا

گوا در دریا و ساحل خلاصه نمی شود

همان طور که گفته شد مهم ترین جاذبه در گوا ساحل و دریا است ولی جاذبه های دیگری نیز در این شهر وجود دارد. دیدنی های گوا عبارت اند از: کلیساها و نیایشگاه های قدیمی، موزه ها، قلعه ها، مزارع ادویه، غارهای باستانی، حیات وحش و … . بنابراین در سفر به گوا بازدید از جاذبه های دیگر را فراموش نکنید.

مهارت چانه زنی داشته باشید

در سفر به هند نباید چانه زدن را فراموش کنید. در کل گوا بازار های محلی و شبانه ی زیادی وجود دارد که انواع و اقسام محصولات را می فروشند. قیمت محصولات در بازار گوا به هیچ عنوان قطعی نیست و همیشه با چانه زدن می توانید تخفیف بگیرید. ادویه، البسه، اشیا، محصولات چوبی، فرش و … را با چانه زدن با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

چمدان بستن

شما قرار است به گوا سفر کنید که شهری ساحلی و سرشار از نور آفتاب، شن و ماسه و آب است. وسایلی که در سفر به گوا نیاز دارید عبارت اند از: مایو و لباس مناسب و خنک برای ساحل، دمپای و صندل، کلاه، عینک دودی، ضدآفتاب و …. فراموش نکنید که نباید وسایل زیادی را همراه خود داشته باشید. اگر مسافری حرفه ای باشید می توانید به خوبی وسایل مناسبی همراه خود ببرید.

چمدان بستن

چمدان بستن

مراقبت از وسایل شخصی

پیش از سفر به گوا باید بدانید که این شهر بسیار امن است و هر سال میلیون ها گردشگر به این شهر ساحلی سفر می کنند. با وجود آن که این شهر امن است ولی بهتر است از وسایل خود به خوبی مراقبت نمایید. زمانی که در ساحل دراز کشیده اید و نور آفتاب شما را فرا گرفته است باید وسایل خود را نزدیکتان بگذارید. همچنین در زمان خرید از کیف پول و اسناد خود مراقبت نمایید.

رزرو بلیط هواپیما و هتل

اگر در تعطیلات تابستانی و فصول پرگردشگر بخواهید به گوا سفر کنید باید خود را آماده شلوغی بکنید. در گوا اقامتگاه های زیادی با قیمت های متعددی وجود دارد که با توجه به بودجه ی خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. بنابراین بهتر است اقامتگاه و بلیط هواپیمای خود را از قبل رزرو نمایید.