دانستنی های سفر به ایتالیا با تور نوروز ۹۸

با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز ۹۸ شاید بسیاری از خانواده ها اروپا را مقصد سفرهای نوروزی خود قرار دهند و در پی راه های یافتن رزرو تور نوروزی باشند. در بین کشورهای اروپایی ایتالیا به علت داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و مهد فرهنگ و تمدن بودن از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای سفر با تور نوروزی است. اما شاید برایتان جالب باشد تا از نا شناخته های این کشور زیبا و مکان های کمتر بحث شده ی آن با شما صحبت کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا واقع در جنوب غرب قاره اروپا و مهد فرهنگ و تمدن و مهد رنسانس در اروپا می باشد و از این لحاظ سرآمد دیگر کشورهای اروپایی است.

کشور ایتالیا چیزی حدود ۶۰ میلیون جمعیت دارد و با کشورهای فرانسه، اتریش و اسلوونی مرز مشترک دارد و همچنین با دریای مدیترانه هم مرز است و دارای دو جزیره به نام های سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه است.

جاذبه های کمتر شناخته شده ایتالیا

برای بسیاری از گردشگران که سفر برایشان امری عادی شده است و در پی کشف مکان های جدید در کشورها هستند و می خواهند جاذبه های کمتر شناخته را ببینند کشور ایتالیا می تواند بسیار مکان مناسبی برای سفر باشد زیرا بسیاری از مناطق بکر و دست نخورده و به علاوه مکان های تاریخی فراوانی دارد که کمتر کسی شنیده است.

در ادامه به معرفی چند جاذبه ی فوق العاده در شهرهای مختلف ایتالیا می پردازیم:

شهر میلان

شهر میلان شهری معروف و پرجمعیت در شمال کشور ایتالیاست که دارای دو میلیون جمعیت است و مرکز مد و فشن در اروپاست. اما ما می خواهیم به معرفی چند مکان کمتر دیده شده در این شهر بپردازیم.

موزه پولدی پزولی

موزه پولدی پزولی

موزه پولدی پزولی

یک موزه در شهر میلان که کلکسیونی از اشیای گران قیمت جیان پولدی پزولی و مادرش است که از شهرهای مختلف اروپا گردآوری شده است و بیشتر کلکسیونی از هنرمندان شمال ایتالیا، هلند و فنلاند را دربرمی گیرد. این موزه در قرن ۱۹ افتتاح شد و اشیایی گران قیمتی مانند فرش ایرانی را نیز در خود جای داده است.

تماشای اپرا

تئاتر اپرا

تئاتر اپرا

تماشای اپرا در سالن های با عظمت و باشکوه از آن دست سرگرمی هایی است که مخاطبان خاص خود را دارد، پس برای این منظور اگر علاقه مندید در مهد اپرا و موسیقی به تماشای اپرا بنشینید به سالن آلا الاسکا بروید و از تماشای اپرا لذت ببرید.

تماشای رودخانه مگیور

رودخانه مگیور

رودخانه مگیور

یک رودخانه در قلب میلان با دارا بودن جاذبه های طبیعی بسیار جذاب و چشم نواز محیطی بسیار مناسب برای گردشگری با تور نوروزی است. قسمتی از این رودخانه در شهر سوییس و قسمتی از آن در مرز شهر میلان واقع شده است.

شهر فلورانس

بازار مرکزی فلورانس

بازار مرکزی فلورانس

بازار مرکزی فلورانس

این بازار یک بازار محلی قدیمی است که در قرن نوزدهم در فلورانس بازگشایی شد و دارای انواع مواد غذایی و رستوران ای محلی است و برای یافتن غذا در این بازار هیچگاه به مشکل نخواهید خورد.

بسیاری دیگر از بازارهای محلی در شهر فلورانس وجود دارد که افراد معمولا در برنامه ی سفرهای خود از همه ی آن ها بازدید نمی کنند.

ونیز

خوردن غذاهای ونیزی

ونیز

ونیز

اگر در حال گشت و گذار در شهر زیبای ونیز هستید علاوه بر بازدید از کاخ ها و موزه ها و کلیساهای باستانی این شهر به کوچه های باریک و خیابان ها و کافه هایی که در این شهر قرار دارند نگاهی بیاندازید و از غذاهای محلی این شهر میل کنید تا خاطره ای خوش از سفر نوروزیتان برایتان به یادگار بماند. شما می توانید با کرایه ی یک کرجی تمامی سطح شهر را بگردید و از نظر بگذرانید.

در پایان به شما توصیه می کنیم در تور نوروزی ۹۸ خود از شهرهای کوچک ایتالیا که کمتر به دیدن آم می روند بروید و از آب و هوای منحصر به فرد آن ها در بهار استفاده کنید. این شهر ها معمولا حالت روستایی دارند و در دور و اطراف کشور ایتالیا پراکنده شده اند و هر کدام دارای قدمتی بسیار زیاد هستند.