اطلاعات لازم در سفر به بندرعباس چیست ؟

 

سفر به بندر عباس

سفر به بندر عباس

سفر و گردشگری از مهمترین کارهایی است که باید برای داشتن روحیه ی خوب همیشه در برنامه های تعطیلات خود بگنجانیم. ما در این مقاله قصد داریم شما را برای سفر به بندر عباس آماده کنیم. شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان و در جنوب ایران واقع شده که یکی از بهترین مقاصد سفر در فصول سرد محسوب میشود. سفر به بندر عباس در فصول سرد به علت هوای بهاری و مطبوع این منطقه بسیار پر طرفدار است.
در ادامه مقاله شما را با شهر ستان بندرعباس و جاذبه های گردشگری این شهر بندری بیشتر آشنا میکنیم.

 

بندر عباس مقصد سفرهای زمستانی

 

 

موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و گویش مردم در سفر به بندر عباس

 

هنگام سفر به هر نقطه از دنیا دانستن نکاتی در مورد مقصد سفر لازم و ضروری است. ما در این قسمت مقاله قصد داریم شما را با اطلاعات لازم در سفر به بندر عباس آشنا کنیم.

 

موقعیت جغرافیایی

 

بندر عباس شهرستانی واقع در استان هرمزگان که از نظر همسایگی از شمال با کرمان، از جنوب با دریای عمان و خلیج فارس، از غرب با استان فارس و بوشهر و از شرق هم با استان سیستان و بلوچستان همسایه است. وسعت این شهرستان ۲۷۳۱۶ کیلومتر مربع بوده و در آخرین آمار گیری ها جمعیتی حدود ۵۲۶۶۴۸ نفر را در خود جای داده است.

 

آب و هوا و گویش مردم

 

از نظر آب و هوایی این شهرستان دارای آب و هوی گرم و مرطوب است و بهترین زمان سفر به بندرعباس در فصول سرد سال می باشد. این شهر بندری در هر فصل سال جاذبه های خاص خود را دارد از دیگر جاذبه های آن تنوع قومی است که تفاوت در گویش ها را به همراه داشته است.
اصلی ترین زبان در این بندر زبان فارسی است ولی با وجود قوم های مختلف گویش هایی مانند : سورو، خواجه عطا، شغو نیز در میان مردم محلی دیده می شود.

 

جاذبه های گردشگری در سفر به بندر عباس

 

به هر نقطه از کشور عزیزمان ایران سفر کنیم جاذبه های متنوعی را خواهیم دید، ولی همانطور که انتظار میرود اولین چیزهایی که در سفر به بندر عباس شما را حیرت زده میکند دریاها و جزایر این منطقه است. در ادامه چند نمونه از جاذبه های گردشگری در سفر به بندر عباس را بیان میکنیم.

برکه های باران در سفر به بندر عباس

برکه های باران در سفر به بندر عباس

برکه های باران در سفر به بندر عباس :

 

این مجموعه ی تاریخی دارای ۶ برکه می باشد که در قدیم برای نگه داری آب شیرین از آن استفاده میشده است. این مجموعه با معماری قدیمی و ساختار گنبدی شکل خود هر ساله مسافران زیادی در سفر به بندر عباس را به خود جذب میکند.

 

غار خرسین سیاهی در سفر به بندر عباس :

 

این غار نمکیه زیبا در ۸۰ کیلو متری بندر عباس و در ارتفاع ۱۰۸۰ متری از سطح دریا واقع شده است. از جاذبه های این غار قندیل های نمکی و آب شور روان در غار است که این مکان را بسیار جذاب تر میکند.

باغ پرندگان در سفر به بندر عباس

باغ پرندگان در سفر به بندر عباس

 

باغ پرندگان در سفر به بندر عباس :

 

یکی دیگر از مناطق جذاب برای دوستداران حیوانات و پرندگان در سفر به بندرعباس باغ ۲/۶ هکتاری پرندگان است که ۹۰ گونه مختلف از پرندگان بومی و غیر بومی را در خود نگه میدارد. این مکان به طور کلی ۳۲ هکتار است که انواع امکانات رفاهی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

 

گنبد سرخ در سفر به بندر عباس :

 

این بنای مربعی شکل و تاریخی که متعلق به سده ی میانی دوره ی اسلامی است در ۶۰ کیلومتری بندر عباس قرار دارد. در سفر به بندر عباس حتما از این مکان دیدن کنید.

 

آبشار تزرج در سفر به بندر عباس :

 

همیشه مکان های تاریخی جاذبه های یک مکان نیستند، جاذبه های طبیعی هم برای دوستداران طبیعت بسیار جذاب است. در سفر به بندر عباس آبشار تزرج با پوشش گیاهی نخل که در ۱۷۵ کیلو متری این شهر واقع شده را به شما معرفی میکنیم.

 

 

قلعه فین در سفر به بندر عباس :

 

این قلعه زیبا در ۹۵ کیلومتری بندر عباس و روی تپه ای مرتفع واقع شده است. باستان شناسان بر این باورند که این قلعه برای جنبه های نظامی در این مکان ساخته شده است.

 

غذاهای معروف در سفر به بندر عباس

 

یکی از جاذبه های دیگر هر جایی غذاهای آن منطقه است. در سفر به جنوب کشورمان یعنی سفر به بندر عباس به علت تنوع اقلیمی، تنوع غذایی زیادی وجود دارد که در ادامه چند مورد لز غذاهای معروف بندر عباس را بیان میکنیم.

 

موفلک :

 

این غذای خوشمزه از گندم و ماهی مخصوص جنوب تهیه میشود که ادویه های معروف و لذیذ جنوبی طعم این غذا را دلپذیر تر کرده است.

 

برنج دیشو :

 

ذائقه ی بیشتر ما ایرانی ها با غذاهای برنجی سازگاری دارد که در سفر به بندر عباس هم این غذاهای برنجی محبوبیت زیادی دارند. این غذا به علت طبع سردش با شیره خرما طبخ میشود و با ماهی سرو میشود در سفر به بندر عباس این غذای محلی را حتما امتحان کنید.

غذاهای معروف در سفر به بندر عباس

غذاهای معروف در سفر به بندر عباس

 

عنکاس :

 

این غذای محلی بندر عباس از ماهی مرکب و خرما تهیه می شود و با سیب زمینی سرخ کرده سرو میشود.

 

سخن پایانی

 

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و جاذبه های سفر به بندر عباس آشنا کنیم. حال شما میتوانید از این مطالب استفاده کنید و سفری دلپذیر را داشته باشید.