ايتاليا ؛ بيشترين ميراث ثبت شده در يونسكو

نمي توان كتمان كرد كه همه ي ما تقريبا چندين بار نام شهرهای رم و ونيز را شنيده ايم و در روياهايمان تصور پياده روي در كوچ هاي زيبا و باشكوه آن را متصور شده ايم. چه كسي را مي توان يافت كه نام رومئو و ژوليت را نشنيده باشد؟ شخصيت هاي اصلي داستان شكسپير داراي نماد ها و مجسمه هايي با شكوه در خانه اي منتسب به اين دو اسطوره ي تاريخي در ايتاليا هستند. شهرهاي مهم و هنري ايتاليا هم چون رم، ونيز و فلورانس را تقريبا تمام مردم دنيا مي شناسند.  ايتاليا داراي بيشترين ميراث جهانی در يونسكو را به خود اختصاص داده است.

ايتاليا علاوه بر دارا بودن گنجينه هاي غني از آثار هنري، سواحل زيبا و وجود درياچه هاي واقع در كوهستان تمامي تصورات ما از تور ايتاليا را جامعه عمل مي پوشانند. در ادامه مطلب با ويژگي ها مناطق مهم گردشگري در تور ايتاليا كه سالانه ميزبان 40 مليون گردشگر است آشنا مي شويم.

شهر ورونا در ایتالیا  Verona

اين شهر زادگاه ژومئو و ژوليت نام گرفته است. غير ممكن است كه شهر ورونا را بتوان جدا از نام اين دو اسطوره ي ادبي پيدا كرد. ورونا نيز به همين علت پايتخت عشق جهان نيز شناخته مي شود. ورونا در شمال ايتاليا و در كنار رود آديگه در ونتو قرار گرفته است.

ورونا شهري تاريخي با بناهاي روستايي و ويرانه اي رومي به جا مانده از سال هاي 89 قبل از ميلاد مسيح است. ورونا شهري است كه شكسپير را می توان مهم ترين عامل برای معروفيت آن دانست. در ادامه بناهاي تاريخي و گردشگري اين شهر را مرور خواهيم كرد.

ورونا پايتخت عشق در ايتاليا

ورونا پايتخت عشق در ايتاليا

  خانه ی رومئو و خانه ی ژولیت   Romeo House and Juliet House

خانه ي ژوليت، در شهر ورونا معروف ترين مكان  گردشگري در اين شهر به شمار مي رود. اگر چه اين داستان عاشقانه ساخته ي ذهن بشري است و خانه اي در واقعيت به انان تعلق ندارد اما در بالكن اين ساختمان مجسمه ي برنز ژوليت قرار گرفته است كه عاشقان اين داستان رمانتيك را به سوي خود جلب مي كند. تعدادي از مسئولين اين خانه موظف به جواب دادن نامه هايي هستند كه از طرف  مردم براي ژوليت فرستاده مي شوند هستد.

خانه ي رومئو و ژوليت در ورونا

خانه ي رومئو و ژوليت در ورونا

قلعه ی وکیو   Castelvecchio

دستور ساخت اين قلعه تاريخي توسط خانواده ي اسكاليجري در سال 1354 ميلادي صادر شده است. به علت جنگ ها و شورش ها در آن زمان اين قلعه نقش محافظت از اعضاي خانواده از خطرات احتمالي را بر عهده داشته است.

اين قلعه به پل اسكاليجر متصل است و در بالاي قلعه چشم انداز بي نظيري از شهر و اطراف آن براي بيننده به خوبي قابل رويت است.در داخل قلعه وكيو نقاشي ها و مجسمه هايي از بيزانو و تينتورتو نيز به نمايش درآمده اند.

قلعه ی وکیو در تور ايتاليا

قلعه ی وکیو در تور ايتاليا

پیاتزا دل اربه   Piazza delle Erbe

ميدان پياتزا دل اربه امروزه يكي از تماشايي ترين ميدان هاي در كشور ايتاليا محسوب مي شود. بناهاي تاريخي اطراف آن به زيبايي اين ميدان افزوده است. اين ميدان در روزهاي شنبه و يكشنبه تبديل به بازار ميوه و سبزيجات مي شود و به عنواني ميزبان مردم شهر ورونا است.

در بخشي شمالي اين ميدان فواره اي ايجاد شده است كه مجسمه ي مريم مقدس ورونا را در بر مي گيرد. از بناهاي ديگر مي توان به خانه ی ماتزانتي و كاخ مافي اشاره كرد.

حتما بخوانید: دیدنی های جزیره سیسیل ایتالیا

پیاتزا دل اربه در ايتاليا

پیاتزا دل اربه در ايتاليا

پیاتزا دی سینیوری   Piazza dei Signori

ميدان دي سينيوري داراي بناها و كاخ هاي متعددي است كه با گذرگاه هاي طاق دار به يكديگر راه پيدا مي كنند. مجسمه شاعر معروف ايتالي دانته نيز در ميدان اين شهر قرار گرفته است. اگر بخواهيم يكي از معروف ترين طراحي هاي به سبك رنسانس را معرفي كنيم شايد بنای تاريخی لوجا دل کُنسیلیو بهترين معرف براي اين نوع طراحي به شمار رود كه در بخش شمالی اين ميدان واقع شده است.

ميدان پیاتزا دی سینیوری

ميدان پیاتزا دی سینیوری

ايتاليا شهري است با جاذبه هاي گردشگري قديمي و تاريخي است. آثاري كه به خوبي بيانگر گذشته هاي پر فراز و نشيب اين منطقه است. شايد در تور ايتاليا بيش از هر شهر ديگر شما با مجسمه هايي از افراد مشهور و به نام آشنا شويد. شايد به اين علت است كه مجسمه سازان مشهور ايتاليايي از سرآمدترين هنرمندان جهاني به شمار مي روند.