جاذبه های شهر باث را بشناسیم

آیا تا به حال اسم شهر باث در انگلستان را شنیده اید؟ با تور اروپا می توانید به انگلستان سفر کنید و از این شهر زیبا دیدن نمایید. در این شهر جاذبه های تاریخی بسیاری وجود دارد که اکثر آن ها در میراث جهنی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این شهر آشنا سازیم.

باث در کجا قرار دارد؟

شهر زیبای باث در بخش جنوب غربی انگلیس قرار دارد که در منطقه ی سامرست و در مرکز حوزه ی باث و سامرست شمال شرقی واقع شده است. لازم به ذکر است که این شهر قسمتی از جزیره ی بریتانیا و ایرلند شمالی به شمار می آید. در ۱۵۰ کیلومتری غرب لندن قرار دارد و ۸۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند. جالب است بدانید که شهر دارای چشمه های آب داغ طبیعی است.

همچنین بخوانید: معرفی باغ انگلیسی و ساعت گل ژنو

جاذبه های شهر باث در انگلیس

ساختمان مجموعه باث

ساختمان مجموعه ی باث در حقیقت یک موزه است که با تور اروپا می توانید از آن دیدن کنید. این موزه دارای معماری و سبک خاصی است که دیگر ساختمان هی شهر باث را نیز تحت تاثیر قرار داده است. ساختمان مجموعه باث در میدان ملکه قرار گرفته است که در آن سمبل های متقارن متعلق به قرن ۱۸میلادی نیز دیده می شود. این جابه جز مهم ترین جاذبه ی رایگان این شهر می باشد که بازدید از آن در سفر به انگلستان خالی از لطف نیست.

ساختمان مجموعه باث

ساختمان مجموعه باث

حمام های رومی

به طور معمول در همه جا افسانه های زیادی شنیده می شود که در این مکان نیز مردمان محلی گویند خواص درمانی چشمه ها نزدیک به ۵۰۰ سال پیشبه وسیله ی فرمانروایی انگلیسی کشف شده بوده است. با این وجود رومی ها در شهر باث حمام مشهور خود را ساختند. آب چشمه های این حمام دارای ۴۳ ماده ی معدنی است که خاصیت درمانی دارد. دمای آب چشمه ها ۴۶/۵ درجه است. جالب است بدانید که این بنا رمانتیک ترین بنای انگلیسی می باشد و جز برترین نمونه های معماری رومی به شمار می آید و همچنان در این کشور پای برجا باقی مانده است. در جریان حفاری های مناطق اطراف این حمام رومی آثاری پیدا شده است که امروزه از آن در موزه ها نگهداری می شود.

حمام های رومی

حمام های رومی

خیابان میلسام

در خیابان میلسام بوتیک های بسیار شیک و مدرن و فروشگاه های هنری دیده می شود که در آن ها محصولاتی نظیر سوغات، صنایع دستی، هدیه، لباس و … به فروش می رسد. لازم به ذکر است که خیابان میلسام جز خیابان های مدرن باث به شمار می آید که با تور اروپا امکان خرید از آن وجود دارد.

میلسام

میلسام

حلقه ی سلطنتی

مقصد بعدی شما در سفر به باث، حلقه ی سلطنتی است. این حلقه در حقیقت، دایره ی بی نظیر ۳ طبقه ای می باشید که با ترتیب های مختلف و ستونی در هر طبقه بسیار جذاب است، واقع شده است. در پایان حتماً به هلال سلطنتی (Royal Crescent) مشهور در باث سر بزنید و از زیبایی آن لذت ببرید. بیشتر خانه ‌های هلال سلطنتی در مالکیت خصوصی اشخاص هستند. هلال شماره ی ۱ برای بازدید عموم باز است و همین فرصتی است برای این که نگاهی به سبک زندگی ثروتمندان و خدمتکاران آن ‌ها در دوره ی جرجیایی بیاندازید.

پل پولتنی

یکی از معدود پل هایی که همچنان بنا بر روی آن پای برجا باقی مانده است، پل پولتنی است. پل پولتنی در سال ۱۷۷۰ ساخته شده است تا منطقه ی مرکزی باث را به بخش توسعه یافته نشده ی شهر که در آن طرف رود آرون واقع شده است را متصل سازد. جالب است بدانید که این پل جز رمانتیک ترین پل های جهان است. در ۳ گذر گاه طاقدار پل پولتنی مغازه های کوچکی قرار دارد و در انتهای پل و در یابان گریت پولتنی خانه های قدیمی جرجیایی را خواهید دید.

پل پولتنی

پل پولتنی

خانه ی سالی لون

خانه ی سالی لون متعلق به سال ۱۴۸۳ است و جز قدیمی ترین خانه ها در باث می باشد. این خانه ی قرون وسطایی امروز به موزه ای بسیار جذاب و چایخانه مبدل شده است. لازم به ذکر است که در چایخانه ی مذکور کلوچه ی سالی لون ارائه داده می شود که آن را با دستور های سنتی اصیل مهیا می سازند.

خانه سالی لون

خانه سالی لون

مرکز جین آستین

جالب است بدانید که جین آستین مشهور ترین نویسنده ی انگلیسی است که کل دنیا نیز او را می شناسند. در مرکز جین آستین، نمایشگاه ها و اطلاعات بسیار جالبی در مورد این فرد به دست خواهید آورد. تندیس مومی از جین آستین با لباس های مخصوص دوران خود در این مرکز قرار داده شده است که بازدید کنندگان به طور معمول با آن عکس می گیرند. در این مجموعه چایخانه ی سنتی نیز قرار دارد که برای استراحت جای بسیار مناسبی است.

مرکز جین آستین

مرکز جین آستین

موزه ی نجوم هرشل

این موزه در خانه ای به سبک جرجی قرار دارد که امروزه تصویر بازسازی شده ی آن را می بینیم. وسایل و اشیای مربوط به ویلیام هرشل، موسیقی دان و منجم مشهور در موزه ی نچوم هرشل نگهداری می شود. اشیای مختلفی نظیر آلات موسیقی و نت های موسیقی در این موزه نگهداری می شود. با تور اروپا می توانید از این موزه نیز دیدن نمایید.

موزه ی نجوم هرشل

موزه ی نجوم هرشل