جاذبه های دیدنی اوکلند را بشناسیم

نیوزیلند کشوری بسیار زیبا در دنیا است که طبیعت بسیار خیره کننده ای در آن دیده می شود که با خرید تور نوروز ۹۸ می توانید به آن سفر کنید و تعطیلات خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنید. بهتر است بدانید که اوکلند شهری ساحلی است که منظره های دریایی و سواحل زیبا می تواند یکی از دلایل عمده ی سفر به این شهر زیبا باشد. زمانی که وارد ساحل های اوکلند می شوید می توانید صخره های بسیار بزرگ و سر به فلک کشیده و درخت های سبز را ببینید که منظره ای چشم گیر خلق کرده است. در ادامه ی این مطلب قصد داریم برخی از بهترین جاذبه های اوکلند را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

جاذبه های دیدنی  اوکلند

جزیره رانگی توتو

بزرگ ترین و جوان ترین کوه آتشفشانی اوکلند، رانگی توتو است. با سفری کوتاه از مرکز اوکلند می توانید به بازدید از این جزیره ی بی همتا بشتابید. ۱۰ مسیر پاکوب برای قدم زدن در این جزیره موجود است. منظره ی این جزیره بسیار زیباست و با سفر به آن می توانید عکس های بی نظیری را به یادگار بگیریو با خرید بهترین تور نوروز ۹۸ می توانید از این ای جزیره نیز دیدن کنید. اگر به پیاده روی علاقه ندارید می توانید با خوردو های سافاری کل این جزیره را بگردید.

جزیره رانگی توتو

جزیره رانگی توتو

پارک اوکلند دومین

پارک اوگلند دومین، جز قدیمی ترین پارک های اوکلند و همچنین جز بزرگ ترین پارک های این شهر به حساب می آید. Pukekawa آتشفشانی منقرض شده است که این پارک در محل آن قرار گرفته است  که می توانید منظره ی بندرگاه جزیره ی rangitoto را نیز ببینید. با سفر به این پارک می توانید از جاذبه های دیگر اوکلند نیز دیدن کنید، به طور مثال موزه ی شهر اوکلند نیز در این پارک قرار دارد که می توانید سری هم به آن بزنید. جالب است بدانید که دو گلخانه ی خو ساخت سبک ویکتوریایی نیز در پارک دومین وقاع شده است که اگر به عکاسی علاقه مند باشید سوژه ی بسیار خوبی برای شما نیز می باشد.

پارک دومین

پارک دومین

همچنین بخوانید: در برج آسمان اوکلند آدرنالین خونتان بالا می رود!

باغ وحش اوکلند

مساحت باغ وحش اوکلند ۱۶.۳۵ هکتار است. این باغ وحش مشهور در کنار پارک اسپرینگز قرار گرفته است و فاصله ی زیادی تا مرکز شهر ندارد. لازم به ذکر است که این مجموعه تحت نظر شهرداری و جوامع جانور شناسی اوکلند می باشد که از سال ۱۹۹۲ امکان بازید از آن را برای گردشگران و بازدید کنندگان را فراهم آورده است.

در حال حاضر بیش از ۸۷۵ موجود از ۱۳۸ گونه جانوری و گیاهی در این باغ وحش زندگی می‌کنند. دسته‌بندی بخش‌های مختلف باغ وحش بر اساس محل زادگاه، تاکسونومی یا بیوم گونه‌های جانوری و گیاهی صورت می‌ گیرد. علاوه بر آن مسئولین این باغ وحش درس هایی را برای آشنا شدن با گونه های گیاهی و جانوری فراهم آورده است که برای کودکان بسیار آموزنده و جالب توجه است.

باغ وحش اوکلند

باغ وحش اوکلند

آکواریوم حیات دریایی کلی تارلتون

با بازدید از آکواریوم حیات دریایی کلی تارلتون می توانید اطلاعات مفیدی از قطب جنوب دریافت کنید. جالب است بدانید که می توانید به کوسه ها نزدیک شوید و یا از لقمه ماهی های دیدن کنید. در آخر می توانید به جستجوی سواحل منطقه بروید.

کلیسای جامع سنت پاتریک

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اوکلند کلیسای سنت پاتریک است که کلیسایی کاتولیکی در اوکلند به حساب می آید. قدمت سات این کلیسا به قرن ۱۹ باز می گردد. والتر رابینسون این بنای زیبا را طراحی کرده است، این فرد اصالتا استرالیایی می باشد. در وهله ی اول کلیسای سنت پاتریک محلی کوچک برای عبادت بوده است که رفته رفته آن را گسترش داده اند و مساحت آن افزایش یافته است. ظرفیت این کلیسای مشهور ۷۰۰ نفر است و تنها برای مسائل مذهبی از آن استفاده می شود. لازم به ذکر است که می توانید از این کلیسا نیز بازدید کنید.

کلیسای سنت پاتریک

کلیسای سنت پاتریک

برج آسمان

ارتفاع برج آسمان ۳۲۸ متر است که برجی مخابراتی می باشد و در شهر اوکلند واقع شده است. بلند ترین برج در نیم کره ی جنوبی است که عنصری منحصر به فرد و شناخته شده در شهر اوکلند به شمار می آید. در این برج نیز رستوران گردان قرار دارد که می توانید بهترین غذا ها را در آن میل نمایید و از دیدن مناظر زیبای اطراف لذت ببرید. بر لبه ی برج نیز می توانید پیاده روی نمایید و یا اسکای جامپ انجام دهید. روز های آفتابی بهترین زمان برای رفتن بر فراز این برج می باشد.

برج آسمان

برج آسمان

گالری هنری اوکلند

گالری هنری بزرگ ترین جاذبه ی گردشگری در اوکلند است که می توانید بزرگ ترین آثار هنری معاصر و سنتی را یک جا تماشا کنید. نمایشگاه هار بین المللی هر ساله در این مجموعه برگزار می شود و گردشگران آن را با نام توی و تاماکی می شناسند. البته یکی دیگر مکان‌های زیبا برای بازدید موزه یادبود جنگ اوکلند است؛ این موزه در دهه ۱۹۲۰ میلادی ساخته شد و دارای مجموعه‌ای از جنگ‌های داخلی روی داده در نیوزیلند می‌باشد.