دو معبد دیدنی در بالی

تور بالی زمستان ۹۶ به عنوان یک تور خارجی فوق العاده جذاب و پر از نشاط و هیجان مطرح بوده و در این تور گردشگری با دنیای بی انتهایی از مکان های دیدنی، معابد و جاذبه های گردشگری طبیعی روبرو خواهید شد.

دو معبد بسیار دیدنی و مشهور در جزایر بالی، معبد تاناه لات و معبد الواتو هستند.

معرفی معبد تاناه لات

زمان ساخت معبد تاناه لات به قرن شانزدهم میلادی باز می گردد. زمانی که در بالی برای پرستش خدایان خود معابدی ساخته و مردم این معابد را مکان هایی فوق مقدس می دانستند.

معبد تاناه لات روی صخره ای که دورتادورش را آب فراگرفته ساخته شده و هر بار با جزر دریا این معبد به زیر رفته و با مد دوباره بیرون می آید.

توریست ها نیز تنها زمانی می توانند به داخل این معبد رفته و از ساختمان زیبای آن دیدن کنند، که آب دریا در حال مد قرار گرفته باشد.

معبد تاناه لات از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب به روی توریست هایی که علاقه مند به بازدید از این مکان تاریخی باشند، باز خواهد بود.

پس از بازدید از معبد تاناه لات می توانید زمانی را برای میل کردن یک غذای عالی از دکه های ساحلی این منطقه اختصاص دهید.

معبد تاناه لات در بالی

معبد تاناه لات در بالی

معرفی معبد الواتو

معبد الواتو نیز در شمار برترین معابد بالی قرار داشته و قرار گرفتن آن در خط ساحلی یک امتیاز فوق العاده برای این مکان است.

ساختمان معبد الواتو فوق العاده حیرت انگیز بوده و سازنده ی آن در ساخت این بنا چیره دستی قابل تحسینی به خرج داده است.
تزئینات داخلی معبد از طلا و فلزات گرن بها بوده و زمانی که آفتاب به بالاترین نقطه ی خود در آسمان رسیده و مستقیم از سقف معبد به داخل می تابد، فلزات داخل معبد به درخشان ترین حالت خود رسیده و فوق العاده دیدنی خواهند بود.

چیزی که درباره ی این معبد خیلی جالب است، میمون هایی هستند که در جنگل پشتی معبد الواتو نگهداری شده و به نوعی از سال ها پیش، این مکان به عنوان زیستگاه دائمی آن ها قرار داده شده و مردم منطقه از آن ها به عنوان محافظان و حامیان معبد یاد می کرده و عقیده داشتند این میمون ها هستند که معبد الواتو را از هر گزندی دور نگه می دارند.

اکنون نیز اگر برای بازدید از معبد الواتو به این منطقه بروید، میمون ها را در جنگل پشتی خواهید دید که تا چشم کار می کند پشت به پشت هم در فضای آزاد گشته و به هیچ وجه هم قصد رفتن از این منطقه را ندارند.

معبد الواتو در بالی

معبد الواتو در بالی