خیابان های اصلی بروکسل را بشناسیم

پایتخت کشور بلژیک، بروکسل است و شهری بسیار آرام و زیبا می باشد که در آن ۱۹ منطقه ی مجزا وجود دارد. مسئله ای که در این بین جالب توجه است شناخته تمامی این خیابان ها برای گردشگران ملزوم نیست. در حقیقت اکثر دیدنی های بروکسل و رستوران ها و مراکز خرید و … در مناطق مرکزی این شهر قرار دارند و تنها آشنایی با برخی از خیابان های این شهر کافی است. اگر قصد دارید با تور نوروز اروپا از این شهر دیدن کنیدبا ما همراه باشید تا مشهور ترین خیابان های بروکسل را به شما عزیزان معرفی نماییم.

خیابان های بروکسل

جالب است بدانید که خیابان های بروکسل دارای دو سبک کلاسیک و مدرن است و اگر قصد دارد با تور نوروز اروپا از این شهر دیدن نمایید بهتر است خیابان های معروف آن را بشناسید. مسئله ی جالب توجه دیگر این است که این شهر از زندگی ماشینی و افراطی به دور است.
در شهر بروکسل برای داشتن شهر تمیز و دور از آلودگی یک روز در سال را بدون ماشین از منزل خارج می شوند. در این روز در تمام خیابان ‌ها به جز برای تاکسی ها، اتوبوس ها، تراموا و برخی از ماشین‌ های دارای مجوز مخصوص بسته می ‌شوند و در نهایت بیشتر از ۹۰ درصد از مردم حق استفاده از ماشین را ندارند.

خیابان آنتوان داسارت

خیابان آنتوان داسارت خیابانی پر جنب و جوش و پر رفت و آمد در بروکسل است و تنها خیابانی است که از عصر و ودوره ی باشکوه گذشته برجای باقی مانده است. با قدم گذاشتن در این خیابان خلاقیت و افسونی بسیار دلپذیر را در بین آتلیه ‌ها و مغازه‌ های پیشروی هنر آن خواهید دید. به طور مثال در صورتی که می خواهید برای تزئین منزل وسایل دکوری بخرید، بهتر است به گالری لا فابریکا بروید تا دیدگاهی نو نسبت به لوازم تزئینی خانه پیدا کنید. کافه های اوفون، لارشیدوک و باربتن جز کافه های معروف این خیابان است.

خیابان آنتوان داسارت

خیابان آنتوان داسارت

خیابان نو

خیابان نو د رحقیقت خیابانی پیاده رو در مرکز است. پس از خیابان میر، خیابان نو دومین مرکز خرید در کل بلژیک است. خیابان نو بین میدان لا مونه در جنوب و میدان شارل روژیه در شمال واقع شده است. کلیسای نتردام در وسط این مرکز خرید قرار گرفته است به همین منظور به آن خیابان نتردام نیز می گویند. از اواخر قرن ۱۹ میلادی این خیابان یکی از مراکز اصلی تجارت محسوب می شده است و از اوایل قرن ۲۰ میلادی جز یکی از مناسب ترین منطقه ها برای مراکز خرید مجلل معتبر شده است.

خیابان نو

خیابان نو

خیابان ایکسل

اگر می خواهید زیباترین خیابان بروکسل را ببینید، حتما سری به خیابان ایکسل بزنید. خیابان ایکسل (IXELLES) یکی از زیباترین خیابان های بروکسل است که دارای مسیرهای پیاده ‌روی مشهور و معروفی در این شهر است که در امتداد رودخانه ی قدیمی این شهر قرار گرفته است. لازم به ذکر است قسمتی از این رودخانه خشک شده است که حاصل آن چند دریاچه ی زیبا است. در این راه میتوانید بعضی از خانه های زیبا به سبک قرن ۱۹ میلادی را خواهید دید که از بازمانده های با ارزش سبک معماری آرنوو در این شهر است.

خیابان ایکسل

خیابان ایکسل

خیابان لا لوا

خیابان لا لوا در جاده ی اصلی گذر از مرکز به سوی شرق شهر می باشد که به دلیل وجود ساختمان های دولتی قابل توجهی مثل اتحادیه ی اروپا معروف است. معنای نام این خیابان قانون است از خیابان رویال شروع می شود و تا خیابان شومان ادامه دارد. لازم به ذکر است که پارلمان فدرال بلژیک و دفتر کار تخست وزیر در اول این خیابان واقع شده است.

خیابان رویال

خیابان رویال یکی از بهترین خیابان های بروکسل است که از سمت جنوب به میدان رویال محدود شده است و از نظر مکان یابی در مرکز برکسل قرار دارد. جاذبه های گردشگری این خیابان عبارت اند از: کاخ سلطنتی بروکسل، مرکز هنرهای تجسمی، پارک بروکسل، ستون کنگره، باغ گیاه شناسی و یا کلیسای سلطنتی مریم مقدس. لازم به ذکر است که در این خیابان دو ایستگاه مترو وجود دارد.

خیابان لوئیز

خیابان لوئیز، خیابانی معروف در بروکسل است که آن را به شاهرای معروف در بروکسل می شناسند. خیابان لوئیز به طرف بوا دولا کامبره امتداد یافته است و طول آن ۲/۷ کیلومتر است. لازم به ذکر است که این خیابان، خیابانی گران و معتبر در بروکسل به شمار می آید. قدمت این خیابان به سال ۱۸۴۷ باز می گردد. این خیابان به عنوان خیابانی به یاد ماندنی با یک ردیف از درختان فندوق بنا شده تا دسترسی به نقاط تفریحی مثل بوا دولا کامبره را آسان تر سازد. در عصر امروزی امتداد این خیابان قسمتی از نقاط مهم شهر مثل میدان استفانی که از میدان‌ های شلوغ شهر و پر از مغازه‌ های مجلل و منطبق بر آخرین مدهای موجود در جهان و اروپا است را نیز از نزدیک هم خواهید دید.

لوئیز

لوئیز