جهانگردی؛ معرفی مقاصد ناشناخته گردشگری

وقتی توریست ها به جایی هجوم میبرند به زودی معروف می شود حتی اگر کویر باشد! راستش را بخواهید این توریست ها هستند که مکان هایی را سر زبان ها می اندازند و به عنوان جاذبه گردشگری معروف می کنند و هزاران مکان دیگر همچنان ناشناخته مانده و کمتر کسی از آنها اطلاع دارد.

اگر می خواهید متفاوت از همه مردم سفر کنید بهتر است شما کاشف باشید تا دنباله رو. یعنی به مناطق ناشناخته سربزنید و جاذبه ها را کشف کنید و به دیگران معرفی کنید …

در سراسر دنیا مکان های بسیاری وجود دارند که به دلیل نا شناخته بودن هنوز بکر مانده اند. در این نوشته به معرفی چندین مکان که ارزش اکتشاف و ماجراجویی دارند را معرفی میکنیم.

مقاصد ناشناخته گردشگری

St. Vincent & the Grenadines

St. Vincent & the Grenadines

St. Vincent & the Grenadines
زنجیره جزایر سنت وینسنت و گرنادین ها St. Vincent & the Grenadines در نزدیکی نقطه ای که دریای کارائیب Caribbean Sea با اقیانوس اطلس Atlantic Ocean برخورد می کند، واقع شده است.

علاوه بر مناظر بی بدیل و طبیعت بکر؛ شنا، غواصی و کوه نوردی و تپه نوردی در مسیر های بسیار زیبا از جمله فعالیت هایی است که می شود در آنجا انجام داد.

فز Fes در مراکش
پیشتر هم به معرفی مراکش پرداخته ایم اما باز هم همچنان این کشور ناشناخته بسیار دارد و شهر Fes یکی از آنهاست. در واقع پایتخت فرهنگی مراکش، شهر فز Fes است. فز Fes گنجینه ای از تاریخ است و معماری قرون وسطایی در همه جای آن به چشم می خورد؛ خیابان های آن مملو از مغازه و بازار هستند و در میدان های مشهور آن، فستیوال های موسیقی برگزار می شوند.

آثار زیادی در این شهر به ثبت جهانی رسیده اند اما باز هم گردشگران کمتری راهی آنجا می شوند.

مجمع الجزایر قمر «Comoros»
مجمع الجزایر قمر یا کوموروس در نزدیکی سواحل شرق آفریقا قرار گرفته است. صنعت گردشگری در این جزایر به اندازه صنعت گردشگری در جزایر همسایه مانند موریشس Mauritius یا سیشل Seychelles توسعه نیافته است. با خیال راحت می توانید در آنها سفر و اکتشاف کنید.

حمام های طبیعی میواتن Mývatn
ایسلند یک مقصد گردشگری فوق العاده برای کسانی است که می خواهند با یک روش کاملا طبیعی در استخر های پر از آب داغ که برای پوست و سلامتی بدن مفید هستند، به کسب آرامش مشغول شوند. حمام های طبیعی میواتن Mývatn در شمال ایسلند همان مزایای فوق العاده آب ها و گل های معدنی را به بازدید کنندگان ارائه می دهند؛ بازدید از این منطقه می تواند جالبتر از یک آبتنی در آبگرم طبیعی باشد.

ساحل پلایالیندا Playalinda Beach
اگر دلتان می خواهد یک سفر ساحلی به فلوریدا داشته باشید؛ اما در عین حال می خواهید از شلوغی جمعیتی که در تمام طول سال، در سواحل میامی Miami هیاهو به پا می کنند دور باشید، ساحل پلایالیندا Playalinda Beach یک مکان ایده آل برای آفتاب گرفتن، قدم زدن روی ماسه ها و لذت بردن از سکوت و خلوت است.

لاپلند Lapland در فنلاند
لاپلند Lapland در کشور فنلاند، یکی از بهترین نقاط جهان برای تماشای پدیده طبیعی خارق العاده ای به نام نور های شمالی (شفق قطبی) می باشد. در حقیقت شمالی ترین نقطه لاپلند Lapland که خلوت ترین نقطه کشور فنلاند به شمار می رود با با کشور های سوئد، روسیه، نروژ و دریای بالتیک Baltic Sea هم مرز است؛ در اینجا علاوه بر شفق قطبی می توانید خورشید نیمه شب را نیز ببینید.

Lapland

Lapland

راجا آمپات Raja Ampat در اندونزی
راجا آمپات Raja Ampat در استان پاپوآی غربی در اندونزی واقع شده است. راجا آمپات Raja Ampat به زبان محلی به معنی چهار پادشاه است و از بیش از 1500 جزیره کوچک تر تشکیل شده است. اینجا طبیعت بی نظیری دارد و همچنین برای کسانی که به دنیای زیر آب علاقه دارند، یک مکان عالی برای گشت و گذار است.

بوسنی و هرزگوین
بوسنی و هرزگوین در تقاطع قاره های آسیا و اروپا، در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. این کشور گنجینه ای از تاریخ باستان است و مکانی که شرق در زمینه تاثیرات فرهنگی و نوع آشپزی با غرب ترکیب می شود. مردم بوسنی و هرزگوین به نگه داشتن رسوم و سنت های خود افتخار می کنند و این موضوع در طرز لباس پوشیدن و موسیقی آنها بخوبی مشهود است. دره های کوهستانی این کشور، دارای شهر های کوچک متعددی هستند که صنعت در حال پیشرفت گردشگری خود را روی جنبه های تاریخی، مذهبی و فرهنگی متمرکز کرده اند.

تووالو Tuvalu
تووالو Tuvalu جزیره ای است که هر ساله کمتر از 2000 گردشگر از آن بازدید می کنند و یکی از کوچک ترین و دورافتاده ترین کشور های جهان به شمار می رود. محیط طبیعی این منطقه تقریبا دست نخورده باقی مانده است؛ بنابراین بازدید کنندگان می توانند از تماشای دیواره های مرجانی فوق العاده، دریاچه های خیره کننده و جزیره های کوچک و بی سکنه که زیستگاه انواع گونه های جانوری کمیاب هستند لذت ببرند.

Bocas del Toro در پاناما
جزایر جادویی بوکاس دل تورو Bocas del Toro درنزدیکی سواحل شمالی کارائیب قرار گرفته اند و یکی از نقاط مهم آن در فهرست میراث جهانی یونسکو جای دارد. این مجمع الجزایر از 9 جزیره اصلی، 52 جزیره مرجانی و هزاران جزیره کوچک تشکیل شده است؛ جزایر بوکاس دل تورو Bocas del Toro هم دارای اقامتگاه های بسیار مجلل و گرانقیمت است و هم مراکز اقامتی ساده تر و بی آلایش تر که به شکل کلبه های جنگلی دوستدار طبیعت به گردشگران خدمات ارائه می کنند.