چرا بهتر است در بهار به ترکیه سفر کنیم؟

بیشتر توریست های ترکیه در فصل تابستان راهی این کشور می شوند اما این موضوع برای ایرانی ها فرق دارد و در اوایل بهار هم سری به همسایه ترک زبانشان میزنند و آنهم به خاطر تغطیلات نوروز است که سفر به ترکیه به منزله فال و تماشا است! با شرکت در تور ترکیه نوروز افراد هم سفری نوروزی به خارج از کشور انجام داده اند و هم خریدهای نوروزی شان را سرو سامان می دهند که یکی از آداب کهن ایرانی در نوروز است.

معمولا در نوروز خرید و نونوار شدن یکی از رسوم است که هر ساله توسط میلیونها ایرانی انجام می شود، از این رو بازارهای ترکیه هدف قرار میگیرند و کار و بار کاسب های ترکیه هم رونق می گیرد. چون هزاران ایرانی که راهی این کشور می شوند برای خود و خانواده خرید می کنند و سوقاتی میبرند و بیشتر آنها هم پوشاک برند میخرند.

اما از خرید و سوقاتی ها که بگذریم، بدون اقراق طبیعت ترکیه در بهار دیدنی و جذاب است و خودش میتواند عاملی مهم برای سفر به این کشور باشد.

بهار ترکیه

بهار ترکیه

بهار بی نظیرترین فصل ترکیه

هوای مطلوب و دلپذیر همراه با آسمان آفتابی و گرمایی که آزار دهنده نیست و سرمایی که نیاز به پوشیدن لباس گرم ندارد. پیاده روی در طبیعت سر سبز و کم نظیر، تماشای کوه های سر به فلک کشیده هر گردشگری را مشتاق به سفر به ترکیه در فصل بهار به ویژه تعطیلات عید نوروز می کند.

تماشای شهر افسوس با تمام آثار تاریخی جذاب، بازدید از غارها و معابد باستانی تجربه لذت بخشی است. علاوه بر آب و هوای مناسب که درجه هوا بین 16 تا 25 درجه متغیر است، گردشگران کمتری در ترکیه هستند و قیمت هتل ها و بلیط های هواپیما نیز معقول است موقعیت مناسبی برای سفر کردن است.

دلایل قانع کننده برای سفر بهاری ترکیه

اگر دنبال دلایل قانع کننده برای سفر به ترکیه می گردید با خواندن ادامه مطلب بی شک تصمیمتان را برای چیدن برنامه سفر نوروزی به ترکیه را خواهید گرفت.

خلوت بودن ترکیه در بهار
بهار در مقایسه با فصل های تابستان و زمستان که زمان اوج گردشگری است، جمعیت بسیار کمتری از گردشگران به ترکیه سفر می کنند. این به آن معنی است که اگر در بهار به ترکیه سفر کنید، دیگر مجبور نخواهید شد برای بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور از جمله مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول در صفوف طولانی از جمعیت بازدیدکنندگان به انتظار ایستاده و یا برای صرف شام به دنبال میز خالی در رستوران ها بگردید.

قیمت های پایین تر!
چنانچه در بهار به ترکیه سفر کنید، این فرصت برایتان پیش می آید که پول کمتری خرج کنید. طبیعی است که هرچه تعداد کمتری گردشگر در منطقه وجود داشته باشد، هتل ها و موسسات توریستی هزینه های خود را تا حدودی کاهش می دهند تا از این طریق افراد بیشتری را برای سفر به منطقه تشویق کنند. به همین دلیل در فصل بهار نه تنها از آب و هوای مطبوع ترکیه بهره مند خواهید بود بلکه فرصتی فراهم می شود که برای امکانات اقامتی و گردشگری هزینه کمتری پرداخت کنید.

گردشگری بهاری

گردشگری بهاری

پیاده روی در بهار
آب و هوای گرم تابستانی، شرایط مناسبی را برای استراحت در سواحل شگفت انگیز کشور ترکیه، از جمله آنتالیا و آلانیا فراهم می آورد، اما با این حال امکان بهره گیری از سرگرمی های دیگر موجود را از گردشگران سلب می کند. این در حالی است که دمای هوای این منطقه در فصل بهار بسیار مطبوع و دل انگیزتر بوده و شرایط را برای پیاده روی هیجان انگیز فراهم می آورد.

تماشای گل های لاله استانبول
رویش گل های زیبای لاله در استانبول از نشانه های بی بدیل ورود بهار به این کشور است. هر ساله در فصل بهار میلیون ها شاخه از گل های زیبا و درخشان لاله در شهر استانبول می روید که بدون شک یکی از مناظر تماشایی و منحصربفرد را در این منطقه ایجاد می کند.

بازدید از اماکن تاریخی
علاوه بر سواحل جذاب و شگفت انگیز و همچنین زمین های مخصوص اسکی، مکان های تاریخی بی نظیری هم در این کشور وجود دارد که از آن جمله می توان به ویرانه های باستانی افسوس و تروی اشاره کرد. همچنین تعدادی قلعه تاریخی نیز در سرتاسر ترکیه وجود دارند. قلعه بدروم و قلعه سیمنا دو نمونه دیدنی از این قلعه های باستانی به شمار می روند.

جشنواره های بهاری
کشور ترکیه در طول سال میزبان بیش از ۱۰۰۰ جشنواره فرهنگی است که هم مورد توجه خاص مردم محلی و هم گردشگران قرار دارد. در فصل بهار که گردشگری تب و تاب کمتری دارد نیز جشنواره و رویدادهای فرهنگی برگزار می شود که می تواند برای گردشگران جذاب باشد.

در روز استقلال ملی و همچنین روز کودک جشنواره های جذاب و بی نظیری در ترکیه برگزار می شود. علاوه بر این، جشنواره فیلم و جشنواره موسیقی استانبول نیز در ماه آوریل آغاز شده و تا اوایل تابستان ادامه می یابد.

بازدید از شهر و شبگردی
اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به گشت و گذار درون شهر بیشتر از استراحت در سواحل علاقه دارند، بهار بهترین زمان برای این کار است. دو یا سه شب فرصت مناسبی برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه های درون شهری استانبول و آنکاراست. در این زمان تعداد گردشگر کمتری نیز درون این شهرها وجود دارند و همین مسئله موجب می شود تا به راحتی بتوانید در آب و هوای مطبوع بهاری در خیابان های شهر قدم زده و از زیبایی های اطراف خود لذت ببرید.