شهر های دیدنی فرانسه را بشناسیم

صحبت از فرانسه تمامی افراد را در وهله ی اول به یاد شهر پاریس می اندازد. بدون شک پاریس مشهور ترین شهر در فرانسه است و محبوب ترین پایتخت در جهان می باشد ولی بهتر است بدانید که دیدنی های فرانسه تنها در پاریس محدود نمی شود و شهر های دیدنی دیگری در این شهر وجود دارد. هر کدام از دیگر شهر های پاریس سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند. در صورتی که قصد دارید با تور فرانسه نوروز ۹۸ به فرانسه سفر کنید با ما همراه باشید تا شما را با شهر های دیدنی و مشهور این کشور آشنا سازیم.

شهر های دیدنی فرانسه

پاریس

شهر پاریس به قدری مشهور است که برای معرفی شهر های معروف در فرانسه می بایست این شهر را صدر جدول نام ببریم. جمعیت این شهر ۲/۲ میلیون است و لازم به ذکر است که بزرگ ترین شهر در فرانسه به شمار می آید. پاریس از طریق تونل مانش با لندن مرتبط می شود و به واسطه فرودگاه بین المللی و مشهورش هم با باقی دنیا در ارتباط است. سالیانه بیش از ۱۶ میلیون نفر از پاریس دیدن می کنند. جاذبه های گردشگری این شهر عبارت اند از: برج ایفل، کلیسای نوتردام، محله لاتین در سمت چپ رود سن، خیابان مشهور شانزه لیزه و محله مونتمارتر. لازم به ذکر است که موزه های متعددی در این شهر قرار دارند.

پاریس

پاریسر

همچنین بخوانید: راه های خرید ارزانترین قیمت تور فرانسه

لیون

پس از شهر پاریس یکی دیگر از شهر های معروف در فرانسه، شهر لیون می باشد که در نزدیکی مرز سوئیس قرار گرفته است. در مجموع ۵۰۰۰۰۰ هزار نفر جمعیت در این شهر زندگی می کند. اگر به غذا خوردن علاقه دارید حتما از با تور فرانسه نوروز ۹۸ از این شهر دیدن نمایید چراکه لیون به عنوان پایتخت غذایی فرانسه شناخته می شود و خیابان ها و میادین شهری مملو از رستوران ها و اغذیه فروشی های سیاری هستند که انواع غذاهای خوشمزه فرانسوی و بین المللی را به مشتریان ارائه می کنند. بهتر است بدانید که این شهر از لحاظ موقعیت جغرافیایی امتیاز خوبی دارد و قطبی اصلی بین جنوب فرانسه، کوه های آلپ و ایتالیت و اسپانیا شناخته شده است. قدمت این شهر به دوران روم باستان باز می گردد و در آن دوران شهری بسیار مدرن به شمار می آمد. شکوه و عظمت باستانی این شهر از میان رفته ولی همچنان جز شهر های مورد اهمیت فرانسه به شمار می آید.

لیون

لیون

مارسی

یکی دیگر از قدیمی ترین شهر های فرانسه مارسی است که قدمت آن به ۶۰۰ سال پیش از میلاد و یونانیان باز می گردد. این شهر نزدیک به دریای مدیترانه قرار گرفته است. جاذبه های گردشگری نظیر موزه و بناهای تاریخی زیادی در این شهر قرار دارند که قدمت تاریخی این شهر را یاد آور می شود. . در حال حاضر، مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه و یکی از قطب های اصلی تجاری و تردد کشتی هاست و با ۴ میلیون بازدید در سال یکی از مقاصد گردشگری محبوب هم به شمار می رود.

مارسی

مارسی

نیس

شهر نیس جز ۵ امین شهر پر جمعیت فرانسه است و جز مهم ترین شهر های فرانسه به شمار می آید و در ساحل کوت دازور واقع شده است. آب و هوای این شهر تقریبا گرم است و ساحل های زیبا و نقره ای رنگ نیس از جذابیت های دیگر این شهر می باشد. در قرن ۱۸ انگلیسی ها این شهر را برای تفرجگاه زمستانی خود برگزیدند.

نیس

نیس

بوردو

بوردو یکی دیگر از شهر های مهم در فرانسه است که در نمطقه ی آکتین واقع شده است. لازم به ذکر است که علت معروفیت این شهر تنها تاکستان های انگور بوده است و جالب است بدانید که طی مراسمی خاص انگور چینی و کاشت و برداشت برگزار می شود و نوشیدنی های بسیار خوشمزه ای از این محصولات به دست می آید که در کل دنیا شهرت دارد. بناهای تاریخی و رودخانه گارون از دیگر عواملی است که این شهر را معروف کرده است. این ششمین شهر بزرگ در این کشور است.

بوردو

بوردو

تولوز

در شهر تولوز ساختمان هایی به زنگ های قرمز روشن و صورتی وجود دارد که به همین دلیل به این شهر، شهر صورتی نیز می گویند. لازم به ذکر است که در قرن ۱۵ شهر تولوز یکی از تولیدکنندگان رنگ نیلی بوده است. با این حال، با عرضه رنگ های جایگزین که ارزان تر بودند و از هند وارد می شدند شهر تولوز جایگاه مهم و والایش را از دست داد.

تولوز

تولوز

استراسبورگ

استراسبورگ در نزدیکی آلمان قرار دارد و از طرف کشور آلمان مراودات و تردد دارد و جالب است بدانید که مردمان محلی این منطقه ته لهجه آلمانی دارند. غذاها و آشپزی این شهر هم بیش از آن که فرانسوی باشد به آشپزی آلمانی و فرانکفورت شبیه است. بازار کریسمس معروف ترین جاذبه این شهر است.

استراسبورگ

استراسبورگ

مون پلیه

هفتمین شهر بزرگ در فرانسه مون پلیه می باشد و در جنوب فرانسه واقع شده است. یکی از دلایل محبوبیت و توسعه این شهر وجود دانشگاه های معتبر در این شهر و جمعیت رو به رشد دانشجویان است.

مون پلیه

مون پلیه

نانت

شهر نانت تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و جالب است بدانید که در قرن ۱۷ بزرگ ترین شهر بندری به حساب می آمد. جمعیت این شهر ۳۰۰۰۰۰ نفر است.

نانت

نانت