مهمترین نکات سفر به کانادا را به خاطر بسپارید

به تازگی کانادا نوروز را به تقویم خود افزوده و تعطیلاتی هم برای این جشن ملی و باستانی ایرانیان در نظر گرفته است، این خود دلیلی برای افزایش سفرهای نوروزی به کانادا خواهد بود. تا کنون ایرانیان بسیاری به کانادا سفر و مهاجرت کرده اند از این رو تصمیم براین شده تا جشن نوروز به صورت رسمی در این کشور توسط پارسی زبانان برپا شود و چند روزی را شهر در اختیار آنان باشد. احتمالا تور کانادا از ایران بیش از پیش محبوبیت میابد و افراد بیشتری به این کشور سفر خواهند کرد.

از آنجایی که شرایط جوی، قوانین و اقلیم کانادا با کشور ما فرق دارد باید پیش از سفر به این کشور مسائل متعددی را به خاطر بسپارید و اطلاعاتتان را بالا ببرید تا در کانادا به مشکل خاصی برنخورید. باید بدانید از چه مناطقی دوری کنید یا در صورت مشاهده خرس چه کاری انجام دهید. برخی کارهای معمولی که ما در ایران انجام میدهید در کانادا جرم محسوب می شوند پس باید دقت بالایی داشت تا سفری بدون مشکل داشته باشید.

نکات مهم سفر به کانادا

در این نوشته به برخی نکات که امکان دارد در سفر کانادا به کارتان بیاید اشاره خواهیم داشت.

سفر به کانادا

سفر به کانادا

لباس مناسب
پیش از سفر باید مشخص کنید که به کدام شهر کانادا میروید پس از آن در مورد آب و هوای آن تحقیق کنید. همانطور که میدانید نقاط جنوبی کانادا گرم هستند و نقاط شمالی آن به قطب شمال ختم می شوند. به طور کلی اگر زمستان و اوایل بهار راهی کانادا شدید باید چکمه های برفی جنس خوب، لباس های پشمی و کاپشن ضد آب همراه خود داشته باشید.

محافظت از خود
اگرچه کانادا کشوری است که امنیت بالایی دارد اما از آنجایی که مهاجر پذیر است و از هر قوم و ملتی در آنجا حضور دارند پس مستعد جرایم کوچک می باشد و بهتر است که شما خودتان در برابر اینگونه خطرات محافظت کنید. سعی کنید مدارک مهم مثل پاسپورت و کارت های شناسایی را به صندوق امانات هتل بسپارید و از کیف دستی و گوشی خود هم به درستی محافظت کنید.

بیمه مسافرتی
مهم نیست به کجا سفر می کنید پیش از سفر یکی از واجبات بیمه مسافرتی است که باید تهیه کنید. در کانادا احتمالا به اینگونه بیمه ها بیشتر از هر جای دیگری احتیاج پیدا می کنید. اینجا آنقدر سرما و برف است که امکان دارد زمان اسکی یا هر تفریح دیگری آسیب جدی ببینید. یا حتی سرما بخورید و کارتان به بیمارستان بکشد. پیش از خرید بیمه توجه داشته باشید که چه مواردی را پوشش می دهد.

خرس های دوست داشتنی خطرناک هم هستند!
اینکه در نزدیکی شهر و دهکده های کانادا خرس ببینید چندان دور از انتظار نیست آنها موجوداتی ماجراجو و در عین حال وحشی هستند که اتفاقا گوشت خوار هم هستند و اگر به انسانی حمله کنند به راحتی اورا می کشند … خرس ها حس بویایی قوی دارند و به راحتی بوی خوراکی را دنبال می کنند. چنانچه به طبیعت وحشی گام نهادید نکات ایمنی را رعایت کنید و شش دانگ حواستان جمع باشد!

خطر غرق شدن
کانادا طولانی ترین نوار ساحلی را در دنیا دارد این به این معناست که هر کجا بروید اگر خواهان ساحل نوردی باشید به سادگی به آن دسترسی خواهید یافت و علاوه بر این کانادا پر است از دره هایی که رودخانه های وحشی در آن جریان دارند، همه اینها را گفتیم که اگر هوس کنید در کانادا شنا کنید در هر جایی این امکان وجود دارد اما بسیار مواظب غرق شدن باشید! شما که شناختی در مورد منطقه ندارید شاید عمق زیادی داشته یا باتلاقی باشد و یا آنکه جریان های اقیانوسی سواحل آن عیر قابل پیش بینی باشند. حواستان به شیرجه زدن هایتان باشد گاهی صخره های زیر آب دیده نمی شوند و به راحتی می توانند کسی را به کشتن دهند!

حیات وحش کانادا

حیات وحش کانادا

توجه به حیوانات در هنگام رانندگی
اگر در کانادا خودروی شخصی دارید یا اینکه کرایه کرده اید در هنگام رانندگی باید علاوه بر خودرو ها و عابرین پیاده حواستان به حیوانات هم باشد چون در این کشور حیوانات در همه جا حضور دارند. به علائم هشدار دقت کنید مکان هایی که احتمال وجود حیوانات وجود دارد چنین علائمی نصب می باشند. باید بدانید در صورت برخورد با حیوانی چه کاری انجام دهید و با کجا تماس بگیرید.

شماره تلفن های ضروری
در هر جای دنیا که باشید باید چند شماره تلفن را به خاطر بسپارید مثلا در کانادا ۹۱۱ و ۳۱۱ شماره هایی هستند که باید به خاطر داشته باشید.

پول نقد همراه داشته باشید
درست است که کانادا جزو کشور های پیشرفته است و انتظار می رود در همه جا خدمات گردش پول الکترونیک وجود داشته باشد اما داشتن مقداری پول نقد چیزی از شما کم نخواهد کرد در برخی نقاط و مواقع پول نقد به کارتان می آید!