آشنایی با شهر های مناسب اسکی در گرجستان

زمستان یکی از بهترین فصل های سال برای سفر به کشور گرجستان است. با تور گرجستان زمستان ۹۷ می توانید بهترین مکان های گرجستان برای اسکی را پیدا کنید و سفری خوش را تجربه نمایید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شهر های گرجستان که مناسب اسکی و ورزش های زمستانی هستند را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

کوه های گرجستان

بهتر است بدانید که کوه های گرجستان و قفقاز به علت های زمین شناسی بسیار خاص هستند. گرجستان بلند ترین قله ی اروپا را دارد. ویژگی های خاصی که کوه ها این کشور دارد موجب می شود که محیط های بی نظیری را برای اسکی به وجود آورد. در اوایل دهه ی ۱۹۰۰ اولین پیست اسکی در گرجستان افتتاح شد و پس از آن پیست های اسکی دیگری نیز به این کشور افزوده شد. گوداری و باکوریانی معروف ترین پیست های اسکی در این کشور هستند. گوداری دارای برف های نرم و رشته کوه های بسیار طولانی است. همچنین باکوریانی به دلیل زیبایی هایی که کوه های اطرافش دارد، مشهور شده است. در باکوریانی انواع ورزش های زمستانی آموزش داده می شود. دو شهرهای پر طرفدار اسکی دیگر در گرجستان شهرهای مستیا (Mestia)، خاتسوالی (Khatsvali) و تتنولدی (Tetnuldi) هستند که آن ها نیز طرفداران بسیاری در میان اسکی بازان دنیا دارند.

همچنین بخوانیدراهنمای سفر به تور گرجستان

شهر مستیا و پیست های اسکی آن

اگر با تور گرجستان زمستان ۹۷ به این کشور سفر می کنید، حتما سری هم به مستیا بزنید. معروف ترین کوه های شهر مستیا عبارت اند از تسورونگالا (Tsurungala) با ۴۲۲۰ متر ارتفاع از سطح دریا، قله آیلاما (Ailama) با ۴۵۵۰ متر ارتفاع، شخارا (Shkhara) با ۵۰۶۸متر ارتفاع، جانگا (Jangha) با ۵۰۶۰ متر ارتفاع، گستولا (Gestola) با ۴۸۶۰ متر ارتفاع، تختینگن (Tikhtingen) با ۴۶۲۰ متر، تتنولدی ( Tetnuldi) با ۴۸۶۰ متر، مزاری (Mazeri) با ۴۰۱۰ متر و چاتینی (Chatini) با ۴۳۷۰ متر ارتفاع. این کوه ها و قله ها با یک توده سنگ عظیم شناخته شده به نام اوشبا (Ushba) با ارتفاع ۴۷۰۰ متراز سطح دریا همسایه هستند. در بین کوه های قفقاز این زیبایی ها را می بینیم که شبهات زیادی به رشته کوه ماترهورن در رشته کوه های آلپ دارد.
میانگین ارتفاع کوه های قفقاز۴۱۲۵ متر است. بنابراین بهترین شهر گرجستان برای اسکی و دیگر ورزش های زمستانی مستیا است. برخی از مسیر ها و جاده ها جهت پیاده روی حیواناتی همچون گاو ها و اسب ها مناسب است. برای صعود کوهنوردان و اسکی باز ها به بالای کوه مسیر معینی وجود دارد.

شهر مستیا

شهر مستیا

گوداوری

در ۱۲۰ کیلومتری شمال شهر تفلیس گوداوری را می بینیم که به دلیل منظره های بی نظیر و کوه های مرتفع و پر برف مشهور است.تا اوایل بهار برف های این کوه ها باقی می ماند و می توانید با تور گرجستان زمستان ۹۷ خود را به این منطقه برسانید و از ورزش های زمستانی لذت ببرید. گوداوری در برنامه های خود بر این جاذبه متمرکز شده است و مسیر های رفت و آمد به این منطقه را مهیا نموده است. سرمایه گذاری در زیرساخت ها و املاک و مستغلات نه تنها مردم محلی را جذب می کند بلکه خارجی ها نیز به آن جذب می شوند. لازم به ذکر است که هتل های بین المللی زیادی را در این منطقه می بینیم.
گوداوری در فلات جنوبی واقع شده است و این امر موجب می شود نماها و مناظر خاص اطراف نیز دیده شود. در سال های اخیر در پیست اسکی کوپی پاس امکاناتی مهیا گردیده که در تمامی روز های سال می توانید در این شهر اسکی کنید. بنابراین گوداری می تواند جز بهترین مکان ها برای اسکی باشد. تله کابینی نیز در این منطقه قرار دارد که امکانات آن نامحدود است. جالب است بدانید که در این منطقه فعالیت های دیگری نظیر هلی اسکی و پاراگلایدر نیز برای شما عزیزان مهیا است. در این مجموعه تور های فرهنگی اسکی برگزار می شوود که توسط آن می توانید از کوه های لومیسا نیز دیدن نمایید.

گوداوری

گوداوری

باکوریانی

یکی از شهر های ییلاقی مردم گرجستان باکوریانی است که هم در تابستان و هم در زمستان می توان به آن سفر کرد. بهتر است بدانید که مناظر اطراف این منطقه بسیار جالب توجه است که با تور گرجستان زمستان ۹۷ می توانید به آن سفر کنید در کنار شعب رودخانه باکوریانیتسکالی و در منطقه ی شمالی ترن و قطار بورجومی گایوج واقع شده است که جذاب ترین قطار در زمستان می باشد. باکوریانی از شهر معروف تفلیس تنها ۱۸۰ کیلومتر فاصله دارد. اولین پیست اسکی در این شهر، در سال ۱۹۳۲ میلادی افتتاح شد. اکثر اسکی باز ها و خانواده ها برای اسکی به این منطقه می آیند. به وسیله ی تله کابین می توانید به بالای پیست بروید. ورزش های دیگری نظیر اسنو برد و جت اسکی نیز در این منطقه فراهم است.

باکوریانی

باکوریانی

گودردزی

در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا شهر گودردزی قرار دارد که در فاصله ی ۲۵۲ کیلومتری از شهر تفلیس واقع شده است. در این منطقه هتل ها و اقامتگاه های دیگری قرار دارد که می توانید پس از اسکی به راحتی استراحت کنید. در گودردزی دو مسیر تله کابین وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. همچنین هتل متئو با ظرفیت ۳۵ نفر پذیرای مهمان است. همچنین ۶ کلبه جداگانه دارد که در مجموع حدود ۷۰ مهمان را در همه آن ها می تواند اقامت دهد. در تمامی روز های سال می توانید به این منطقه سفر کنید.