نکاتی در مورد گردشگری غذای محلی

زمانی که به سفر می روید افرادی همچو راننده تاکسی و فروشنده ها یا کسانی که هتل تبلیع می کنند به راحتی می توانند شما را شناسایی کنند و … آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا به راحتی در بین این همه جمعیت شناسایی می شوید؟ شاید در یک جمله کوتاه بشود گفت چون مثل محلی ها نیستید!

این که مثل مردم بومی هر شهر باشید کمی دشوار است اما با رعایت برخی موارد می توانید از انگشت نما بودن در آیید. گاهی این که همه بدانند شما اهل این شهر یا کشور نیستید به نفعتان نیست و باعث می شود در خرید ها به شما تخفیف واقعی ندهند و بسیاری موارد دیگر از این دست. اما مهمتر از همه بخص خوراک است که اگر مثل محلی ها نباشید به ضررتان تمام خواهد شد، سعی کنید که در سفر های مثل محلی ها غذا بخورید و لذت ببرید.

زمانی که مثل محلی ها باشید نه تنها غذای بی کیفیت به شما نخواهند داد بلکه پول بیشتری هم از شما نمیگیرند. برای اینکه بتوانید مثل مردم محلی رفتار کنید بهتر است به توریست هایی که وارد شهر شما می شوند دقت کنید و ببینید که چه چیزشان با شما متفاوت است و کدام رفتارشان مثل مردم محلی نیست، وقتی سهری غریب می روید سعی کنید این رفتار ها را نداشته باشید. بیشتر این رفتار ها بر اثر بی اطلاعی سر می زننند پس بهتر است در مورد مقصد خوب تخقیق کنید و با اطلاعات فراوان راهی سفر شوید.

پیش از سفر تحقیق کنید

غذاهای محلی

غذاهای محلی

پیش از آنکه به سفر بروید بهتر است در مورد همه چیز خصوصا فرهنگ و غذاهای محلی آنجا تحقیق کنید. منابع بسیاری وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید دفترچه های راهنمای توریست و یا اینترنت راه خوبی برای این کار است.

در مورد غذاها تحقیق کنید و ببینید که در ساخت آنها از چه موادی استفاده شده است، برای چه وعده غذایی مناسب است، چه مکان هایی این غذاها را سرو می کنند و مواردی از این دست.

حتی در حین سفر هم می توان اطلاعات بسیاری از مردم محلی کسب کرد. سعی کنید از راننده تاکسی ها در مورد بهترین غذا های بپرسید آنها خوب میدانند چه چیزی را پیشنهاد دهند و هم اینکه از آنها بخواهید شما را جایی ببرند که هم غذای با کیفیت سرو کنند و هم ارزان. در غیر این صورت راننده تاکسی شما را به دورترین رستوران شهر می برد که کرایه بیشتری از شما بگیرد!

شرکت در تورهای غذایی

عذای خیابانی

عذای خیابانی

تورها فقط شما را به گردش نمی برند برخی تورها هم وجود دارند که شما را به دنیای خوراکی ها می برند. معمولا با پرداخت هزینه ای مشخص و معقول می توانید در این تورها شرکت کنید و به دنیایی از خوراکی های محلی دست یابید.

معمولا بخش پذیرش هتل می تواند شما را برای ثبت نام در تورهای غذایی یاری رساند. اگر هتل کمکی نکرد بهتر است دنبال دفاتر گردشگری شهر باشید تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

زیاد به دیدگاه های آنلاین اعتماد نکنید

غذای محلی

غذای محلی

از آنجایی که سلایق متفاوت است و هر کسی می تواند در وبسابت ها نظر ندهد بهتر است طبق سلیقه خودتان رفتار کنید و نه از روی نظر دیگران! گاهی یک غذا می تواند بسیاری خوشمزه باشد اما چون با مزاج شما سازگار نیست اصلا خوشتان نمی آید. پس بهتر است در مورد مزه و موارد به کار رفته در هر غذا تحقیق کنید و به خاطر اینکه پانصد نفر از یک غذا تعریف کرده اند سراغش نروید.

حتما غذاهای خیابانی را امتحان کنید

عذاهای خیابانی

عذاهای خیابانی

در واقع غذاهای خیابانی جزو اصیلترین ها هستند پس از اینکه آنها را امتحان کنید اصلا خجالت نکشید. فرهنگ هز جایی را در کف خیابان هایش جستجو کنید!

غذاهای خیابانی جلوی چشمتان آماده می شوند و قیمت کمتری هم نسبت به رستوران دارند، پس چرا نباید آنها را امتحان کنید؟ حواستان باشد نمونه های آماده را انتخاب نکیند وصبر کنید تا تمام مراحل پخت را جلوی چشمتان انجام دهند با اینکار خیالتان راحت است که غذای مانده نخورده اید.