جاذبه های گردشگری بخارست را بشناسیم

شهر بخارست شهری بسیار زیبا در کشور رومانی است و جاذبه های گردشگری زیادی در آن وجود دارد که با سفر به این کشور می توانید از آن دیدن نمایید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ که پایتخت رومانی است آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری بخارست

مدرسه هنری رومانی

این ساختمان، ساختمانی بسیار با شکوه و هنری است و معروف ترین تالار های هنری رومانی است. این مکان، محل استقرار کنسرت فیلارمونیک ژر انسیکو می باشد و قدمت آن به قرن نوزدهم باز می گردد. جالب است بدانید که این بنا توسط معماری فرانسوی به اسم لبرت گالرون ساخته شده است. گنبد این بنا ۴۱ متر و دارای ۶ ستون نمادی است که موجب شده به معبد های یونان باستان شباهت یابد. درون این بنا، یک لابی بزرگ قرار دارد که سقف آن از روکش طلا و طلاکاری های بسیار زیبا مزیین شده است و توسط پله های مارپیچ به طبقه ی بالا می روید. این تالار با ۵۶۲ صندلی به دلیل کیفیت بالای تجهیزات صوتی اش شهرت دارد و تاکنون اجراهای بسیار معتبری در این تالار به روی صحنه رفته اند. مدرسه ی هنری مشهور ترین جاذبه ی گردشگری بخارا است.

مدرسه هنری رومانی

مدرسه هنری رومانی

منطقه ی تاریخی و قدیم بخارست

مبدا شکل گیری شهر شهر قدیم و منطقه ی تاریخی بخارست است و اولین خانه ها و تاسیسات شهری برای اولین بار در قرن ۱۵ و ۱۶ ساخته شده است. در قرن های گذشته این جا مکان زندگی پادشاهان ، مرکز تجارت و بازرگانی، عبادتگاه و محل عبور بوده است. پس از آن که شهر بخارست گسترش یافت این منطقه اهمیت خود را از دست داد و به مکانی قدیمی تبدیل شد. با این حال این منطقه جاذبه ی گردشگری در این شهر می باشد. امروزه ساختمان ها و بناهای تاریخی به زیبایی هرچه تمام تر بازسازی شده اند و دوباره شکوه سابقشان را به دست آورده اند. در کل این منطقه انواع رستوران ها، سالن های تئاتر و کافه ها و فروشگاه ها را خواهید دید.

منطقه تاریخی بخارست

منطقه تاریخی بخارست

کلیسای استاوروپولئوس

در مرکز شهر کلیسایی کوچک و زیبا می بینید که به کلیسای استاوروپولئس شناخته شده است و در سال ۱۷۲۴ به وسیله ی یک راهب به اسم لوانیکی استراتونیکاس بنا شده است. توسط ستون ها و حکاکی های هنرمندان به داخل کلیسا هدایت خواهید شد و همچنین می توانید از حیاط زیبا و مملو از آرامش این کلیسا لذت ببرید. بنای این کلیسا دارای ارزش تاریخی است که بازدید کنندگان در سفر به بخارست هرگز آن را از دست نمی دهند. جالب است بدانید که در حیاط این کلیسا سنگ قبر هایی خواهید دید که قدمت آن به قرن ۱۸ باز می گردد. لازم به ذکر است که ساختمان کلیسا بار ها و بار ها در جریان زلزله آسیب دیده که بعد از آن مورد بازسازی قرار گرفت.

کلیسای استاوروپولئوس

کلیسای استاوروپولئوس

میدان انقلاب

میدان انقلاب نامش را از واپسین ساعات در قدرت بودنِ نیکولای چائوشسکو در رومانی گرفته است. در ۲۱ دسامبر ۱۹۸۹ جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ نفر در یک کودتای برنامه ریزی شده حزب کمونیسم را وادار به کناره گیری کردند. قبل از این اتفاق به علت نزدیکی به قصر سلطنتی آن را میدان قصر می شناختند. دیگر ساختمان های تاریخی در نزدیکی میدان مدرسه ی هنری رومانی و قصر مجلس سنا است. این میدان به بنای یادبود تولد دوباره نیز شناخته می شود. در سال ۲۰۰۵ این بنا طراحی و ساخته شده است و روی آن نام ۱۰۵۸ قربانی انقلاب حک شده است.

میدان انقلاب

میدان انقلاب

موزه ملی تاریخ رومانی

موزه ی ملی تاریخ رومانی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بخارست است که در ساختمانی تاریخی که به سبک نئوکلاسیک است قرار گرفته است. این ساختمان در حقیقت به منظور سرویس پستی ساخته شد و از دهه ی ۱۹۷۰ این بنا با ۶۰ اتاقش به ارائه و نمایش اشیاء و آثار تاریخی و پیش از تاریخی رومانی اختصاص پیدا کردند.
در این موزه هزاران اشیای طلایی و ابزار آلات مربوط به دوره نئوکلاسیک یا نوسنگی و جواهرآلات و زیورآلاتی مربوط به دوره های قبل قرار دارد. موزه ها می توانند بهترین مکان برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ و سبک زندگی مردم های یک منطقه است. بنا براین برای آشنایی بیشتر حتما سری به یکی از بهترین این مکان بزنید.

موزه ملی تاریخ رومانی

موزه ملی تاریخ رومانی

موزه دهکده دیمیتری گوستی

این موزه، موزه ای در فضای باز است که در سال ۱۹۳۶ افتتاح شده است و راه و رسم زندگی سنتی مردمان رومانی را به نمایش می گذارد. چندین ساختمان وجود دارند که از این جا هم قدیمی تر هستند. بازدیدکنندگان در این موزه می توانند از بیش از ۳۰۰ ساختمان از کلبه های چوبی دهقانی گرفته تا کلیساها، ساختمان های اربابی و … دیدن کنند که همگی از مناطق مختلف رومانی به این مکان منتقل شده اند.
هر ساختمان و بنا از دیگری جدا شده است و محوطه و حیاطی کوچک در اطراف دارد. این موزه تمامی اشیا و ابزار آلات و لوازم زندگی سنتی مردمان رومانی را به همان شیوه ی قدیمی در معرض نمایش قرار داده است.

موزه دهکده دیمیتری گوستی

موزه دهکده دیمیتری گوستی