برترین مقاصد داخلی نوروز ۹۸ کدامند؟

طبق سنت دیرنه ای که ما ایرانی ها داریم هر ساله آغاز بهار و همزمان با جشن باستانی نوروز که عید ملی ماست به دیدار هم و مهمتر از آن طبیعتگردی میپردازیم. اصلا تعطیلات نورز هم برای همین منظور طراحی شده است که همه بتوانند چند صباحی را در کنار خانواده و عزیزان به دور از هر دغدغه ای به تفریح مشغول شوند. تور ارزان نوروز ۹۸ تحفه ای است که آژانس مسافرتی پارمیدا، نورزو پیش رو برای ایرانی ها در نظر گرفته است.

راستش را بخواهید عید که می شود و بهار می آید همه جای ایران دیدنی می شود و هر جای که بروی سرشار از شادی و نشاط خواهی شد اما مقاصد و شهرهایی وجود دارند که در نورزو باید آنها را دید مثل شیراز شهر شعر و باغستان های بهارنارنج!

اگر هنوز تصمیم نگرفته اید در تعطیلات نوروزی به کدام شهر سفر کنید این مقاله را بخوانید چون قرار است چند مقصد بی نظیر را برای سفر نوروزی معرفی کینم.

سفر نوروزی به شیراز

شیراز

شیراز

از شیراز شروع می کنیم که هیچ کس نمی تواند از دلربا بودن آن در نوروز چشم پوشی کند. اگر تا به حال چندین بار هم به شیراز سفر کرده باشید باز هم پیشنهاد می کنم بهار و مخصوصا نوروز هم سری به شیراز بزنید تا خودتان تفاوت فصل ها را احساس کنید.

این شهر به خاطر اینکه در سمت جنوب کشورمان قرار گرفته بهاری زودرس نسبت به نواحی شمالی دارد و در نوروز همان طراوت اردیبهشت در شمال را دارد. در این شهر انواع جاذبه های طبیعی و تاریخی و ادبی را می توان یافت و با آنها خاطره سازی کرد.

شاهان و حکام در گذشته بی جهت شیراز را به عنوان شهر تفریحی خود انتخاب نکرده اند. در این شهر چندین باغستان که مخصوص تفرج شاهان و سلاطین طراحی شده بودن وجود دارند که حالا جزو برترین ها در جهانند.

آپادانا، نقش رستم، خانه زینت الملوک، باغ ارم، عمارت دیوانخانه، پاسارگاد، دروازه قرآن، مدرسه خان، موزه هنر مشکین فام و موزه ی نظامی عفیف آباد و حافظیه و سعدیه هر کدام داستان خود را برای روایت دارند. در سفرتان به شیراز سعی کنید از این جاذبه های با شکوه و بی بدیل دیدن کنید.

سفر نوروزی به مشهد

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

مشهد مرکز خراسان رضوی پایتخت گردشگری مذهبی ایران است، تقریبا همه ایرانی ها برای یک بار هم شده به این شهر زیارتی سفر کرده اند. این شهر علاوه بر اینکه قطب گردشگری مذهبی است جایگاه بسیاری از جاذبه های با شکوه ایران است. برای مثال موزه و آرامگاه نادرشاه افشار که در نزدیکی حرم امام رضا قرار دارد خودش یکی از جاذبه های بزرگ ایران است. نادر که یکی از بزگترین شاهان ایران است و کشور گشایی هایش عالمگیر بوده در این مکان آرمیده و در این باغ موزه ای از سلاح ها و اشیای زمان نادر شاه برپا است.

همچنین فردوسی از دیگر مشاهیری است که مشهدی ها به داشتنش افتخار می کنند. این بزرگ مرد پارسی گوی با شاهنامه اش جهان را به حیرت واداشته است. آرامگاه و موزه فردوسی در مشهد است و دیدن آن هر ایرانی را به وجد می آورد.

بازارهای بزرگ مشهد دیگر دلیلی است که می تواند مشهد را در لیست بهترین مقاصد سفر نورزی قرار دهد. معمولا نوروز با خرید همراه است و بازارهای ارزان و لوکس مشهد مکان خوبی برای نونوار شدن و خرید سوقاتی هستند.

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، پارک طبیعی هفت حوض، موزه نان مشهد، روستا و غار مغان مشهد، موزه نادری، غار کارده، باغ پرندگان مشهد، طرقبه، باغ گیاهشناسی، مسجد گوهرشاد، مجموعه کوهسنگی، باغ وکیل آباد، خانه تاریخی ملک و پارک های آبی مشهد از جمله زیباترین جاذبه های گردشگری و دیدنی های مشهد هستند.

اصفهان مقصد تاپ سفر نوروزی

اصفهان

اصفهان

قدیمی ها بی دلیل لقب نصف جهان را به اصفهان نداده اند! این کلانشهر نه تنها امروزه بلکه از دیرباز جزو بزرگترین شهر های ایران و جهان بوده. بی شک همه ایرانی ها به اصفهان به چشم یک شهر نگاه نمی کنند بلکه یک گنجینه زنده و پویا است که در قرن دود و آهن هنوز هم بافت سنتی خود را حفظ کرده است.

این شهر در نوروز جزو شلوغ ترین شهر های ایران است و باید برنامه ریزی عالی داشت و از پیش هتلی برای اقامت رزرو کرد.

اصفهان موزه ای بزرگ از معماری و هنر ایرانی است. اگر می خواهید هنر اصیل ایرانی و معماری های با شکوه را ببینید حتما مقصد نوروز ۹۸ تان اصفهان باشد.

مهمترین‌ مکانهای جالب‌ توجه‌ ‌اصفهان عبارتند از: کاخ چهلستون اصفهان، میدان نقش جهان (میدان امام) اصفهان، بازار قیـصـریه اصفهان، عمارت عالی قاپو اصفهان، مسجد امام اصفهان، مسجد شیخ لطف اله اصفهان، مسجد جامع اصفهان، كاخ هشت بهشت اصفهان، پل خواجو اصفهان، سی و سه پل اصفهان، كلیسا و موزه وانك اصفهان، آتشــگاه اصفهان، آتشــگاه اصفهان، منـارجـنـبــان، مسجد حكیم اصفهان، مسجد سید اصفهان، گنجینه های هنرهای تزئینی اصفهان، كاروانسرای عباسی و …