بهترین روش های مهاجرت به کانادا کدامند؟

مهاجرت به کانادا چند سالی است که بین ایرانی ها مد شده و هر کسی که قصد تحصیلات عالی یا برپایی تجارتی کلان را دارد راهی این کشور می شود البته افرادی هم هستند که فقط به امید یافتن کار و ساخت زندگی بهتر راهی این کشور می شوند.

اگرچه کانادا کشوری مهاجر پذیر است اما درایفت اقامت در کانادا به همین سادگی ها هم نیست که هر کسی هوس کرده باشد به راحتی به کانادا برود و در آنجا بتواند گلیمش را از آب بکشد هر چه باشد سرزمین غربت است و هزار مکافات دارد.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

بر اساس داده های موجود بیشتر مهاجرانی که به کانادا رفته اند شرایط زیر را دارا هستند:

ــ افراد جوان 26 الی 40 ساله هستند
ــ دارای تحصیلات دانشگاهی یا تجربیات فنی هستند
ــ تعداد بسیار محدودی می توانند از روش سرمایه گذاری اقدام کنند
ــ اکثر متقاضیان راغب به استخدام در کانادا هستند
ــ بعضا متاهل هستند
ــ تعداد زیادی دانشجو متقاضی مهاجرت به کانادا است
ــ افرادی که به دنبال کاریابی در کانادا هستند زیر 7 سال سابقه کار دارند

مهاجرت به کانادا از طریق کبک

روش های متعددی برای سفر و اقامت در کانادا وجود دارد که یکی از بهترین ها اخذ اقامت در استان کبک است. این استان ساده تر از سایر استان های کانادا مهاجر میپذیرد و سیستم آن به این شکل است که متقاضیان مهاجرت به کبک از طریق سیستم امتیاز بندی انتخاب شده و در صورتی که متقاضی مجرد ۴۹ امتیاز و متقاضی متاهل ۵۷ امتیاز داشته باشد واجد شرایط برای دریافت نامه CSQ و سپس در صورتی که از نظر پزشکی و سو پیشینه و توان مالی مشکلی نداشته باشد به او ویزای اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

این روش دو مزیت بزرگ دارد که یکی از آنها کم هزینه تر بودن آن است. مزیت دیگر اقامت کبک این است که دریافت ویزای اقامت دائم از ابتدا پروسه امکان پذیر است.

اما این روش مهاجرت معایبی هم دارد که شاید طولانی تر شدن پروسه اخذ جواز اقامت کمی مشکل ساز است. در این روش متقاضی ناچار است تا زبان فرانسوی را بیاموزد.

اداره مهاجرت کبک سختگیری هایی دارد که به گفته مهاجرین بیش از حد هستند و میتواند یک مشکل ساده شما را از اخذ اقامت دور کند!

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

تخصص که داشته باشید در هر جایی از دنیا جای دارید به شرط آنکه تخصصتان چیزی خاص باشد! اما در کانادا داشتن تخصص راهی برای اخذ اقامت است. افرادی که از طریق تخصص اقدام به مهاجرت می کنند و قصد دارند حق اقامت در کانادا را داشته باشند باید شرایط زیر را داشته باشند.

ــ دارای مدرک تحصیلات دانشگاهی باشند
ــ سن آن ها حدود 30 سال با 5 سال اختلاف بیشتر یا کم تر باشد
ــ تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
ــ دارای سابقه کار هر چند کم باشند

اقامت در کانادا

اقامت در کانادا

این روش نسبت به روش کبک کوتاه تر است و پروسه کارهای اداری آن در مدت زمان کمتری انجام می شود. این یکی از مزایایی است که در روش مهاجرت از ظریق تخصص می شود به آن اشاره کرد. دومین مزیت این روش مهاجرتی کم هزینه بودن پروسه است که نیاز به خرج کردن پول کلان نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا

راحت ترین روش برای مهاجرت به کانادا روش تحصیل است. همیشه در همه جای دنیا به محصلان از دید دیگری نگاه کرده اند و کانادایی ها هم برای این قشر از جامعه ارزش قائلند برای همین در روش مهاجرت تحصیلی به کانادا سخت گیری های کمتری شده است.

در این روش متقاضی با تحصیل در یکی از کالج ها یا دانشگاه های کانادا امکان مهاجرت به کانادا را بلافاصله پس از اتمام تحصیل خواهد داشت. تحصیل میتواند در یکی از دوره های لیسانس یا فوق لیسانس یا دکترا یا کالج با تعداد ساعات بیش از ۱۸۰۰ ساعت باشد. متقاضیان می توانند همراه با تحصیل به کار نیز مشغول باشند که ساعات کاری نباید بیش از 20 ساعت در هفته باشد!