آیا تا به حال اسم مونترال قدیم را شنیده اید؟

منطقه ای تاریخی به اسم مونترال قدیم در استان کبک کانادا وجود دارد که با تور کانادا زمستان ۹۷ می توانید به آن سفر کنید و عکس های بی نظیری را به یادگار بگیرید. بعضی از ساختمان های این منطقه متعلق به دوره ی فرانسه نو یعنی ۱۷۶۳-۱۵۳۴ می باشد. اگر با تور کانادا زمستان ۹۷ به مونترال سفر می کنید، از مکان هایی که در ادامه ی مطلب معرفی می کنیم نیز دیدن نمایید. با ما همراه باشید تا با تاریخی ترین نقاط مونترال آشنا شوید.

دیدنی هایی تاریخی در مونترال

منطقه تاریخی مونترال قدیم

مونترال قدیم در آمریکای شمالی قرار گرفته است و دارای اهمیت ویژه ای می باشد. در این منطقه ساختمان ها و بناهایی از قرن های ۱۷، ۱۸، ۱۹ باقی مانده است. منطقه ی مونترال قدیم می تواند یاد شهر پاریس را برای شما زنده کند. این منطقه برای گردشگران می تواند مقصدی بسیار جذاب و دیدنی باشد. می توانید با قدم زدن در این منطقه لذتی وصف ناپذیر را تجربه کنید و بهتر است یک روز کامل را برای بازدید و گشت و گذار در این منطقه سپری نمایید. مراکز خرید و گالری های هنری و رستوران های با کیفیت زیادی را می توانید مونترال قدیم در کنار بناهای تاریخی داشته باشید.

کلیسای نوتردام مونترال

کلیسای نوتردام قدیمی ترین کلیسای کاتولیک در میدان پلاس است که یکی از مهم ترین جاذبه های منطقه ی قدیم مونترال می باشد. این کلیسای قدیمی و زیبا در سال ۱۶۵۶ بنا شده است و جز بی نظیر ترین بناهای مونترال به شمار می آید. برج های دوقلوی کلیسای نوتردام زیبایی منحصر به فردی دارد که تزئینات داخلی آن بسیار تحسین برانگیز است. ویکتور بورگو منبت کاری های چشم گیر و زیبای آن دوره را انجام داده است. در این منطقه تور های پیاده روی اجرا می شود که با شرکت کردن در آن ها می توانید از تمامی جاذبه های گردشگری مونترال قدیم دیدن کنید. ثبت نام در این تور ها کاملا رایگان است. از بهار تا پاییز این تور ها برگزار می شود. ساعت حرکت تور ها بین ۱ بعد زا ظهر تا ۴ متغیر است.

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام

همچنین بخوانید: خیابان یانگ در تورنتو کانادا

بندر قدیم مونترال

بازرگانان و تاجران از بندر قدیم مونترال رفت آمد می کرده اند ولی در این عصر به جاذبه ای گردشگری تبدیل شده است و برج ساعتی بزرگ و سینمای IMAX نیز در این ناحیه قرار گرفته اند. با تور کانادا زمستان ۹۷ نیز می توانید به اسکیت روی یخ بپردازید و از منظره ی زیبای برفی لذت ببرید. تورهای قایق رانی از جمله قایق رانی تفریجی ۱٫۵ ساعته که از بناهای تاریخی مونترال عبور می کند از همین بندر برگزار می شود.

بندر قدیم

بندر قدیم

میدان ژاک کارتیه

میدان ژاک کارتیه بین بندر قدیم تا خیابان نوتردام قرار گرفته است. جالب است بدانید که این محل پاتوق هنرمندان، فروشنده های صنایع دستی و آثار هنری، سوغاتی است. در این میدان ساختمان های قدیمی و تماشایی زیادی به چشم می خورد که برای بازدید کنندگان بسیار جذاب است. لازم به ذکر سات که تالار شهر، کاخ دادگستری و عمارت باشکوه و مجلل موزه شاتو رمزی دیگر جاذبه های گردشگری در حوالی میدان ژارک می باشد. اگر با تور کانادا زمستان ۹۷ به مونترال سفر می کنید، حتما از میدان ژارک کارتیه نیز دیدن نمایید.

میدان ژاک کارتیه

میدان ژاک کارتیه

میدان پلاس درام

بهتر است بدانید که میدان پلاس درام در مرکز شهر قرار گرفته است. این میدان بسیار شلوغ و پر جنب و جوش است و به طور معمول پاتوق گردشگران و توریست ها نیز می باشد. در محوطه ی عمومی این میدان برج های دوقلوی کلیسای نوتردام دیده می شود و بانک تاریخی مونترال و موزه کنار آن هم دور تا دور میدان واقع شده اند. مدرسه ی علوم دینی سن سولپیس قدمت آن مربوط به سال ۱۶۸۵ می باشد و در نزدیکی کلیسا واقع شده است. در غرب میدان درام، مرکز کنفرانس مونترال را می توانید ببینید. روی بزرگراه ویل ماری در سال ۱۹۸۳ این ساختمان ساخته شده است و به دلیل دیوار های شیشه ای رنگارنگی که دارد، مشهور شده است.

میدان پلاس درام

میدان پلاس درام

خیابان بن سکور

خیابان پر جنب و جوش بن سکور یکی دیگر از جاذبه های دیدنی مونترال قدیم است. در طول این خیابان طیف وسیعی از سبک های معماری فرانسوی معتلق به قرن ۱۷ تا ۱۹ را خواهید دید که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. از Marche bonsecours در زمان های قدیم به عنوان تالار شهر استفاده می شده است و پس از آن به بازار سبزیجات مونترال مبدل گشت و به مدت ۱۰۰ سال نیز به عنوان بازار کارایی داشت. بهتر است بدانید که در عصر امروز مغازه ها و بوتیک های بسیار جذابی را خواهید دید که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در انتهای این خیابان کلیسای قدیمی بانوی بن سکور قرار دارد. لازم به ذکر سات که محوطه تاریخی سر جورج اتین کارتیه نیز در همین خیابان واقع شده است. اگر با تور کانادا زمستان ۹۷ به مونترال قدیم سفر می کنید، بازدید از این خیابان پر رفت و آمد را فراموش نکنید.

خیابان بن سکور

خیابان بن سکور

خیابان سن پل

خیابان سن پل در سال ۱۶۷۲ ساخته شده است و امروزه یکی از مهم ترین دیدنی های مونترال قدیم است. این خیابان به عنوان گذرگاه بین قلعه و اوتل دیو، بیماستان تاریخی می باشد. در طول این خیابان انواع و اقسام مغازه ها و فروشگاه ها وجود دارد. مسئله ی جالب این است که اسم این خیابان نیز از پل دو شومدی بنیان گذار شهر مونترال و هم از سن پول بر گرفته شده است.

خیابان سن پل

خیابان سن پل