جاذبه های گردشگری براتیسلاوا را بشناسیم

شهر براتیسلاوا پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور اسلواکی است. جالب است بدانید که از سال ۱۹۹۳ اسلواکی از کشور چکسلواکی جدا شد و کشوری مستقل به شمار آمد. با تور نوروز ۹۸ می توانید به این کشور سفر کنید و از دیدن جاذبه های دلچسب آن لذت ببرید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم جاذبه های گردشگری براتیسلاوا را که با تور نوروز ۹۸ می توانید از آن دیدن نمایید را به شما عزیزان معرفی می نماییم.

جاذبه های گردشگری براتیسلاوا

کلیسای سنت مارتین

کلیسای سنت مارتین یکی دیگر از جاذبه های گردشگری براتیسلاوا می باشد که پایین تر از قلعه براتیسلاوا و در مرز غربی شهر قدیم واقع شده است. کلیسای سنت مارتین قدیمی ترین و بزرگ ترین کلیسا در براتیسلاوا می باشد و علت شهرت آن این است که بین سالهای ۱۵۶۳ و ۱۸۳۰ محل تاجگذاری پادشاهی مجارستان به شمار می آید. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده و کلیسایی قرن ۱۵ ام می باشد. نمای بیرونی کلیسا به سبک های نئو گوتیک و بارک می باشد و تندیس ها و مجسمه های متعددی در نمای بیرون به چشم می خورد.

کلیسای سنت مارتین

کلیسای سنت مارتین

قلعه براتیسلاوا

قلعه ی براتیسلاوا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر است و در کناره ی رود دانوب واقع شده است. قلعه ی براتیسلاوا شکلی مستطیلی و چهارگوش دارد. این قلعه به علت بزرگی ساختمانش صد ها سال است که عضوی از این شهر به شمار می آید. جالب است بدانید که از بالای تپه و از این قلعه می توانید چشم انداز خوبی به شهر، اتریش و حتی در مواقعی که هوا کاملا صاف باشد به مجارستان داشته باشید! فرمانروایان و حاکمان سال های زیادی را در این قلعه حکومت کردند و امروزه جز دیدنی های این شهر به شمار می آید.

قلعه براتیسلاوا

قلعه براتیسلاوا

همچنین بخوانیدبهترین جاذبه هاي گردشگري فنلاند که باید از آن ها دیدن کنید

کلیسای آبی

کلیسای آبی با ظاهر و رنگ بی نظیری که دارد در دنیا مشهور شده است. کلیسای سنت الیزابت به دلیل داشتن رنگ آبی در دنیا شهرت یافته است و کلیسای کاتولیک می باشد که در بخش شرقی شهر قدیمی براتیسلاوا واقع شده است. لازم به ذکر است که این کلیسا برای الیزابت دختر شاه اندرو دوم که در قلعه پرسبرگ بزرگ بنا شده است. این کلیسا در اوایل قرن سده ۱۹۰۰ ساخته شده است و بی شک از زیباترین و چشم نواز ترین جاذبه های براتیسلاوا به حساب می آید. معماری زیبای این کلیسا شبیه به قلعه ها و ساختمان ها رویایی می باشد.

کلیسای آبی

کلیسای آبی

کاخ پریمات

کاخ پریمات به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است که جز معروف ترین جاذبه های این شهر می باشد. این قصر حد فاصل سال های ۱۷۷۸ تا ۱۷۸۱ و بر اساس طراحی معماری شهیر آن زمان، Melchior Hefele ساخته شده است. این قصر با معماری و نمای باشکوه و زیبایی که دارد نگینی خوشرنگ در شهر براتیسلاوا محسوب می شود.
تاریخچه ی این شهر بسیار جالب و خاص می باشد. برای دانستن این سرگذشت با ما همراه باشید. فرانتس یکم و ناپلئون در قصر پریمات با یکدیگر دیدار کردند و پیمان صلح بستند. در صورتی که به براتیسلاوا سفر می کنید، فراموش نکنید از این قصر باشکوه نیز دیدن نمایید و همچنین به داخل این بنا بروید و از محیط آرام آن دیدن کنید. مجسمه ی باشکوه سنت جرج را که در حال به قتل رساندن یک اژدها است را ببینید. نمای داخلی و خارجی کاخ پریمات دارای شکوه و عظمت است و پرتره ها و نقاشی های متعددی رهبران قدیمی نیز در دیواربه چشم می خورد. همچنین چلچراغ بزرگ و پرتلالو و ستون های خیره کننده و باشکوهی هم در قسمت های مختلف وجود دارد.

کاخ پریمات

کاخ پریمات

تالار شهر قدیم

به مجموعه ای از ساختمان های قدیمی و تاریخی متعلق به قرن ۱۴ تالار شهر قدیم گفته می شود که در بافت قدیمی شهر براتیسلاوا قرار دارد. این منطقه قدیمی ترین تالار شهر در کشور اسلواکی می باشد که جز قدیمی ترین ساختمان های سنگی در براتیسلاوا به شمار می آید. در سال ۱۳۷۰ میلادی برج معروف این بخش بنا شه است که امروزه جز بناهای تاریخی شهر به حساب می آید. تالار این شهر در قرن ۱۵ ساخته شده است و طی قرن ها ساختمان های متعددی به آن افزوده شده است. در این محدوده نیز قدیمی ترین موزه ی براتیسلاوا در سال ۱۸۶۸ تاسیس شده است.

تالار شهر قدیمی

تالار شهر قدیمی

ساختمان تاریخی تئاتر ملی اسلواک

در گوشه و کنار این شهر می توانید انواع موزه ها و گالری ها و ساختمان های قدیمی را ببینید. ساختمان تاریی تئاتر ملی اسلواکی با داشتن معماری زیبایی که دارد جز یکی از جاذبه های گردشگری معروف به شمار می آید. اگر با تور نوروز ۹۸ به این شهر سفر کردید بازدید از این جاذبه ی گردشگری را فراموش نکنید. لازم به ذکر است که این ساختمان شباهت زیادی به ساختمان و تالار اجراهای وین دارد. چراکه هر دو توسط معماران وینی و به سبک نئوکلاسیک طراحی و ساخته شده اند.

ساختمان تاریخی تئاتر ملی اسلواک

ساختمان تاریخی تئاتر ملی اسلواک

دروازه مایکل

تنها دروازه ی شهر دروازه ی مایکل است که از استحکامات و برج و باروهای قرون وسطایی برجا باقی مانده است و جز قدیمی ترین ساختمان های شهر است. دروازه مایکل در سده ی ۱۳۰۰ بنا شده است و شکل امروزی آن نتیجه ی بازسازی و نوسازی های سبک باروک می باشد که در سال ۱۷۵۸ صورت گرفته است. تراس این دروازه در ارتفاع ۵۱ متری واقع شده است و چشم اندازی زیبا به قلعه براتیسلاوا دارد. جالب است بدانید که موزه ی اسلحه های شهر نیز در این برج واقع شده است. اگر شما با تور نوروز ۹۸ به براتیسلاوا سفر می کنید حتما از دروازه مایکل نیز دیدن نمایید. سفری خوش را برای شما آرزومندیم.

دروازه مایکل

دروازه مایکل