بهترین جاذبه هاي گردشگري فنلاند که باید از آن ها دیدن کنید

موقعيت عالي فنلاند در بين دو كشور سوئد و سوييس باعث شده تا فنلاند كشوري مملو از جاذبه هاي طبيعي براي علاقه مندان به طبيعت و سفر كردن به مناطق قطبي به شمار رود. تمام فنلاند سرتاسر هنر و زيبايي آفرينش است. به همین دلیل ما قصد داریم شما را با بهترین جاذبه های گردشگری فنلاند آشنا کنیم.

70 روز بدون شب، با خورشيد در شب هاي قطبي فنلاند!

معرفي جاذبه هاي گردشگري فنلاند

 Lapland- 1 لاپلند

هيچ چيز همانند لاپلند بيانگر جاذبه هاي طبيعي فنلاند نيست!

شفق هاي قطبي در لاپلند

شفق هاي قطبي در لاپلند

لاپلند سرزمين عجايب زمستاني است. اگر در تابستان به فنلاند سفر كنيد براي مدت 70 روز در كنار خانواده تان مي توانيد به تماشاي خورشيد در نيمه شب هاي قطبي  بنشينيد! شما به مدت هفتاد روز شب را مشاهده نخواهيد كرد.  لاپلند يك سزمين قطبي است و يك سرزمين قطبي نويد يك شفق قطبي را نيز مي دهد.

ديدن شفق هاي قطبي در سرزمين پوشيده از يخ، ماهيگيري در آب هاي يخ زده، سورتمه سواري تنها از تفريحات منحصر به فرد لاپلند است. لاپلند حدود 30 درصد از سرزمين فنلاند را پوشش مي دهد، اما تنها 3 درصد از جمعيت فنلاند را در خود جاي داده است اين جمله بيانگر يك شهر با جمعيت كم و دنج براي گشتن است.

2-  Savonlinna شهر قديمي ساوولينا   

شهر قديمي ساوولينا

شهر قديمي ساوولينا

شهر ساوولينا در فنلاند، قديمي ترين شهر در قسمت شرقي فنلاند است. شهري كه در آن مي توانيد نظاره گر بزرگترين درياچه فنلاند و پهلو گرفتن كشتي هاي ساحلي آن باشيد. قلعه اوولينا در اين شهر  ميزبان جشن هاي بزرگ اپرا است و یکی از جاذبه هاي گردشگري فنلاند محسوب می شود. كافه هاي كوچك و صميمي، بوتيك هاي جذاب و رستوان هاي محلي تنها چند كلمه كوچك از توصيف اين شهر قديمي است.

از سه طريق مي توانيد به ساوولينا سفر كنيد؛ سفر از طريق جاده، قطار و هواپيما كه از اين ميان ما سفر از طريق جاده و قطار را به شما پيشنهاد مي كنيم. سفري سرتاسر پر از جاذبه هاي ديدني شما را شگفت زده خواهد كرد.

3- Koli National Park  پارك ملي كولي

پارك كولي در فنلاند

پارك كولي در فنلاند

يكي از مناظر بي بديل و همچنین یکی از جاذبه هاي گردشگري فنلاند پارك ملي كولي است. زماني كه شما بر صخره هاي پارك ملي كولي نشسته ايد و از تمام ديدني هاي اين سفر براي همسفرتان سخن مي گوييد، صداي موج هاي درياچه ي پيلين نيز با شما هم سخن مي شوند. از زيبايي هاي پارك كلي در تمام فصول لذت ببريد. تجربه كمپ زدن، اسكي در زمستان و پياده روي در روزهاي تابستان يك تجربه فراموش ناشدني براي شما است.

4- Turku Archipelago مجمع الجزاير توركو

مجمع الجزاير توركو

مجمع الجزاير توركو

تصور وجود داشتن بيست هزار مجمع الجزاير در يك شهر فراتر از باورمان خواهد بود. شما در اين شهر مي توانيد از پارك ملي Archipelago كه در سال 1983 تاسيس شد نيز بازديد كنيد. هر جزيره يك شگفتي خواهد داشت. تفاوت ها  در فرهنگ و آداب و رسوم و زبان ها تنها بخشي از جاذبه هاي هر جزيره به حساب خواهد آمد. شما به هر نقطه از اين جزاير كه برويد مي توانيد تجربه قايقراني و ماهي گيري را داشته باشيد. توركو سومين شهر بزرگ فنلاند است كه به راحتي از طريق پيمودن جاده قابل دسترسي است.

5- Villa Mairea ويلاي مايري آ

ويلاي مايري آ در فنلاند

ويلاي مايري آ در فنلاند

تنها با پيمودن 15 كيلوتر از غرب فنلاند براي ديدن آثار هنري راه خواهيد داشت. ويلاي مايري آ يك معماري فوق العاده از قرن 1939 به نمايش مي گذارد. معروف ترين معمار فنلاند اين بنا را براي خانواده ي ثروتمند Gullichsen طراحي كرده است. اكنون ويلاي مايري آ مملو از آثار بزرگ هنري و جهاني است. بهترين زمان مسافرت به اين منطقه تابستان خواهد بود.

6- Kansallismuseo موزه ي كانساليس

موزه ي كانساليسم در فنلاند

موزه ي كانساليسم در فنلاند

اين موزه مخصوص علاقه مندان به تاريخ است و یکی از بهترین جاذبه هاي گردشگري فنلاند محسوب می شود. تمام تحولات تاريخي فنلاند از گذشته تا به امروز توسط موزه ي كانساليس به نمايش گذاشته شده است. يك ساختمان با يك معماري باستاني يادآور حس دلتنگي از گذشته هاي پر فراز و نشيب فنلاند را براي شما ارائه مي كند. اكتشافات باستان شناسي و عتيقه هاي متعدد و كلاسيك شما را با تاريخ و فرهنگ مردمان فنلاند بيشتر آشنا خواهد كرد. اگر نگران حوصله بر بودن اين مكان براي فرزندانتان هستيد.اين موزه با در نظر گرفتن كارگاه كوچك هنري براي فرزندان شما تجربه گذراندن يك سير تاريخي در فضايي دلشنين را براي شما فراهم كرده است.

فنلاند يك كشور با جمعيت 5 ميليوني ميزبان تمام اين زيبايي هاست. جاذبه هاي گردشگري فنلاند سب جذب مسافران بسیاری از سراسر جهان به این کشور می شود. تجربه شب هاي قطبي در زادگاه بابانوئل (شهر لامپند) براي همه ما خاطره انگيز خواهد بود. اگر به فنلاند سفر كرديد تجربه گشتن و گذار در مكان هاي ديدني فنلاند را از دست ندهيد.