قبیله های عجیب در هند

با توجه به این که در جوامع امروزی تکنولوژی با پیشرفت زیادی رو به رو شده است، ولی برخی از مکان ها هستند که در دنیا همچنان با سنت ها و روش های قدیمی خود به زندگی ادامه می دهند. جالب است بدانید که این افراد از وجود تکنولوژی بی خبر نیستند ولی همچنان ترجیح می دهند با روش های قدیمی و سنتی خود به زندگی ادامه دهند.
لازم به ذکر است که اطلاعات کمی درباره این قبیله ها در دست است ولی برخی از آن ها به راحتی در مورد قوانین زندگی خود با دیگران صحبت می کنند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم برخی از آداب و رسوم قبیله های کشور هند را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

سنت های عجیب در قبایل هند

قبیله سنتینلسی، جزایر آندامان

افراد قبیله ی سنتینلسی، بین بنگلادش و هند زندگی می کنند. این قبیله به هیچ عنوان قصد آشنایی با جوامع مدرن را ندارند و به شدت نیز سختگیرانه و غیر دوستانه به این مسئله نگاه می کنند. جالب است بدانید که اطلاعات زیادی نمی تواند در خصوص این قبیله ارائه داد، چراکه ارتباط برقرار کردن با این قبیله امری غیر ممکن است. با تحقیقات زیاد مشخص شده که افراد این قبیله به سطل های قرمز علاقه دارند.
باستان شناسانی توانستند از تیر و کمان این قبیله دور بمانند و کمی به آن ها نزدیک شوند، این گروه تعدادی سطل قرمز و سبز همراه با تعدادی خوک به عنوان هدیه به این قبیله دادند. افراد قبیله خوک ها را کشتند و دفن کردند و سطل های سبز را جا گذاشتند و تنها سطل های قرمز را همراه با خود بردند.

سنتلیتی

سنتلیتی

قبیله جاراوا، جزایر آندامان

افراد این قبیله همچون قبیله ی سنتینلسی از جوامع مدرن متنفر نیستند ولی هنوز زندگی سنتی و باستانی خود را حفظ کرده اند. ساختن جاده ها موجب شده تا جهانگردان و جوامع امروزی از زندگی آن ها آگاهی یابند. افراد این قبیل به لحاظ خوردو خوراک عادت های عجیب دارند. این افراد به خوردن ماهی، خوک و حیوانات دیگر به غیر از آهو علاقه دارند. این درحالی است که آهو های زیادی در اطراف آن ها زندگی می کند، با این وجو آن ها هرگز آهو ها را شکار نمی کنند.
ممکن است آن ها آهو ها را مقدس بدانند. مسئله ی جالب دیگر این است که این افراد نام فرزندان را پس از دوران بلوغ تغییر می دهند. افراد این قبیله از راه های سنتی نظیر گیاهان دارویی از بارداری جلوگیری می کنند.

قبیله چنچو، آندرا پرادش

قبیله ی چنچو، در آندرا پرادش ساکن هستند و با لهجه ای خاص از زبان تلگو به اسم چنچو حرف می زنند. افراد این قبیله در خصوص عاشقی بسیار مدرن فکر می کنند. جوانان در این قبیله به راحتی همسر خود را انتخاب می کنند و خانواده ها پافشاری نمی کنند. لازم به ذکر است که در این قبیله هر کس باید با طبقه ی اجتماعی خود ازدواج کند. همچنین مردان و زنان مطلقه به راحتی می توانند دوباره ازدواج کنند.

چنچو

چنچو

قبیله بهیل، راجستان

بزرگ ترین قبیله در هند قبیله ی بهیل است که ۴۰ درصد جمعیت ایالات راجستان را افراد این قبیله تشکیل می دهند. قبیله ی بهیل کاملا مستقل است و مردمان آن سنت ها و روش های مخصوص به خود را دارند. در این قبیله زنان آزادی بیشتری دارند و حقوق آن ها با مردان کاملا مساوی است. زنان همچون مردان در مراسم ها و جشن ها آزادند سیگار بکشند و نوشیدنی های خاص و حتی الکلی بخورند و برای هیچ کس عجیب نیست. جالب ترین نکته در خصوص این قبیله این است که قانون چند همسری برای زن های قبیله کاملا جا افتاده است و هر زنی می تواند بعد از ازدواج اولش چند همسر دیگر داشته باشد.

قبیله سانتال، شرق هند

سانتال ها در قسمت شرقی هند به ویژه بنگال غربی، اوریسا، جهارخند، بهار و آسام زندگی می کنند. افراد این قبیله ارتباط زیادی با دیگر جوامع دارند و علاوه بر زبان سانتالی به زبان های دیگر نیز صحبت می کنند. زبان نوشتاری آن ها در سال ۱۹۲۵ تدوین شده است. این افراد بی خدا نیستند ولی بت و الهه نیز نمی پرستند. آن ها نه معبد دارند و بت و الهه، آن ها خدایان و ارواح محلی را پرستش می کنند. آن ها از ارواح می ترسند و برای دلجویی از ارواح به هر کاری دست می زنند. حتی برای این کار حیوانات را قربانی می کنند.

سانتال ها

سانتال ها

قبیله موندا، جهارخند

مردمان قبیله موندا در جهارخند به لحاظ تعداد بسیار کم هستند ولی ویژگی های خاصی دارند. افراد این قبیله هیچ محدودیتی برای زندگی در روستا و یا جاهای دیگر ندارند و آزادند تا در زمینه های ورزشی، ادبی و سیاسی فعالیت کنند. مسئله یجالب در خصوص این قبیله این است که هر فردی می بایست اسم خانوادگی خود را حفظ نماید و هرگز نباید آن را تغییر دهد. نام خانوادگی هر فردی از داستان و وافسانه ای قدیمی در مورد نیاکان آن ها سرچشمه گرفته است.

 قبیله موندا، جهارخند


قبیله موندا، جهارخند

قبیله خاسی، مگالایا

در قبیله ی خاسی افرادی صلح جو و بسیار آرامش طلب زندگی می کنند و نامشان را از زبانی که با آن صحبت می کنند، گرفته اند: زبان خاسی. افراد زیادی در این قبیله دین سنتی خود را ادامه می دهند ولی افرادی هم هستند که به دین های دیگری نظیر اسلام ومسیحیت روی آورده اند. دیگر ویژگی های منحصر به فرد این قبیله رواج مادرتباری در آن است،بدین معنا که کودکان قوانین خاندان مادران خود را پذیرفته و اسم خانوادگی مادر روی فرزندان گذاشته می شود. دختران این قبیله برای طلاق کاملا آزاد هستند. اگر زنی در این قبیله در خواست طلاق دهد، همه ی اموال و فرزندان به او داده می شود. پس از مرگ مادر تمامی اموالش به کوچکترین دخترش می رسد. در طول مراسم طلاق مرد ۵ سکه به زن می دهد و زن نیز به همان اندازه به آن اضافه می کند و به مرد پس می دهد. پس از آن سکه ها به پیر روستا داده می شود تا آن ها را دور بریزد. مراس طلاق بدین صورت اجرا می شود.

قبیله هاسی

قبیله هاسی