تور نوروز 98 به مقصد کیش

عید نوروز فرصت مناسبی برای مسافرت است. اگر قصد دارید برای مدتی از محل اقامتتان دور شوید و روحی تازه به خود بدهید ولی مکان انتخابی شما جایی است که تا بحال به آنجا سفر نکرده اید به شما توصیه میکنیم که یک تور نوروزی مخصوص مکان مورد نظرتان را انتخاب کنید تا درعین حال که از سفری ایمن لذت میبرید از دغدغه های یک جای نا آشنا نیز بدور باشید.

مقاصد تور نوروز

اگر قصد سفر کرده اید ولی تور نوروز مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید مطمئن باشید جاذبه های گردشگری ایران پاسخگوی هرگونه سلیقه ای است. پس در ادامه شما را با دو مقصد تور نوروز که از جمله شهرهای پرجاذبه ی ایران است آشنا میکنیم.

1 – تور نوروز کیش

جزیره ی کیش یکی از جزایر توریستی خلیج فارس است که در جنوب ایران و دراستان هرمزگان واقع می باشد.این جزیره ی زیبا دارای تابستان گرم و زمستانی متعادل است. اگر قصد دارید در نوروز امسال به تور نوروز کیش سفر کنید ما درادامه شما را با جاذبه ها و غذاهای محبوب این جزیره آشنا میکنیم.

جاذبه های دیدنی وگردشگری کیش

*نمایشگاه خزندگان کیش :

در این نمایشگاه 100 گونه ازانواع خزندگان مانند مارهای عظیم بوآ ، سوسمارهای ماداگاسکار برای علاقمندان به حیوانات به نمایش گذاشته شده است.

شهر باستانی حریره

شهر باستانی حریره

*شهر باستانی حریره :

این شهر باستانی ،شهری در دل غارها و کوه ها با سکه های تاریخی و ظروف مسی و سنگ قبرهای قدیمی که از آن کشف شده یکی از جاذبه های اصلی کیش است .در سفر به تور نوروز کیش حتما از این مکان تاریخی دیدن کنید.

*بوستان آهوان کیش :

یکی دیگر از جذاب ترین جاهای دیدنی که تور نوروزی کیش را به خود جلب میکند این بوستان 2 هکتاری است.در این بوستان علاوه بر آهو حیوانات دیگری مانند شغال ،روباه و گوزن نیز وجود دارد ولی تمامی این حیوانات بجز آهوها در قفس نگه داری میشوند.

غذاهای معروف کیش

کیش یک شهر دریایی پر از غذاهای دریایی متنوع است.که با توجه به ذائقه مردمش دارای تنوع غذایی زیادی هم هست که درادامه شما را باچند نمونه از غذاهای این جزیره آشنا میکنیم تا در تور نوروز اگر انتخاب شما جزیره کیش بود این غذاهای خوشمزه را امتحان کنید.

*مضروبه :

غذایی دریایی که از ماهی ، همراه باسبزی وسیر تهیه میشود .

*محمر :

یک غذا خوشمزه برای طرفداران غذاهای شیرین که این غذا یک غذای برنجی شیرین است که همراه ماهی سرو میشود.

*سمک مشوی :

یک غذای اصیل عربی با ادویه های عربی قبایل عرب این شهر است. تنها تفاوت آن با ماهی سرخ شده درهمین ادویه مخصوص است.

تور نوروز چابهار

چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران یکی از مقصد های اصلی تور نوروز در جنوب ایران است.آب وهوای این شهرمعتدل و بهاری است پس همیشه میتوانید برای سفر به چابهار برنامه ریزی کنید ،در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری چابهار و غذاهای معروف چابهار آشنا میکنیم .

جاذبه های دیدنی و گردشگری تور نوروز  چابهار

کوههای مینیاتوری چابهار

کوههای مینیاتوری/چابهار

*کوه های مینیاتوری :

از حیرت انگیز ترین دیدنی های چابهار این کوهها هستند که به موازات ساحل از منطقه کچو تا خلیج گواتر کشیده شده اند.

درخت انجیر معابد/ چابهار

*درخت مکرزن یا انجیر معابد :

از جاذبه های این درخت شاخه های آن است که به پایین سرازیر می شوند و در لای شن ها ریشه میدوانند.

*گل افشان :

از دیگر دیدنی هایی که درتور نوروز کیش حتما ازآن دیدن کنید گل افشان بندر تنگ است .این گل افشان ارتفاع 100 متر و قطر قاعده بیش از 100 متر دارد و در بالاترین نقطه کوه چاله ای کوچک وجود دارد که هر یک دقیقه با ایجاد صدایی خاص مقداری گل را از چاله به اطراف پراکنده می کند.

غذاهای معروف چابهار

مردم محلی چابهار هم درست مثل تمام شهر های ایران غذاهای سنتی خاص خود را دارند.در ادامه شما را با چند نمونه ازاین غذاها آشنا میکنیم تا در تور نوروز چابهار آنها را امتحان کنید و لذت ببرید.

قلیه میگو چابهار

قلیه میگو چابهار

قلیه میگو :

یک غذای اصیل چابهار است. میگوی سوخاری شده با ادویه های مخصوص بندری که بسیار خوشمزه و مفید است.

تنورچه :

نوعی کباب مخصوص چابهار که در تنور طبخ میشود.گوشت های سیخ کشیده شده به مدت 40 دقیقه درون تنور داغ قرار داده میشوند.

املت سوزی :

از دیگر غذاهای محلی چابهار که پیشنهاد میکنیم در تور چابهار آن را امتحان کنید . مواد اولیه این املت گیاهی بنام سوزی ،سیب زمینی ،تخم مرغ و سیر است. این غذا درعین حال که بسیار ساده و همچنین ارزان است بسیار مقوی و خوشمزه است.

سخن آخر

دراین مقاله ما قصد داشتیم چند مقصد تورنوروز را برای شما بیان کنیم و شما را با جاذبه های گردشگری و غذاهای محلی این شهرها آشنا کنیم تابتوانیم شما را درانتخاب مکان تورنوروز راهنمایی کنیم.حال شما میتوانید از مطالب بالا استفاده کرده و با انتخاب یک مقصد خوب برای تعطیلاتتان خاطره های بیاد ماندنی رادر این سفر برای خود رقم بزنید.