چطور در سفر های انفرادی یک همسفر پیدا کنیم؟

بسیاری از ماجراجویان و اهالی سفر تنهایی سفر میکنند. سفر انفرادی از برخی جهات خوب است اما کاستی های خودش را دارد. از مثالهای ساده ای مثل نداشتن همصحیت گرفته تا نداشتن یار و یاور در گرفتاری و چالش های سفر…

یک همسفر خوب میتواند در همه جا مفید واقع شود پس از این پس تنها سفر نکنید و اگر هم تنها سفر کردید به روش هایی که در ادامه بیان خواهد شد در طول سفر می توانید هم سفری پایه برای خود بیابید.

مسیر رسیدن به مقصد

با هر وسیله ای که سفر میکنید تا زمانی که به مقصد میرسید مسافران بسیاری را خواهدی دید و این خودش یک موقعیت برای بافتن هم سفر است. شناسایی افراد تنها در یک اتوبوس یا هواپیما کار سختی نیست کافیست سر صحبت را باز کنید تا بفهمید فردی که در نظر دارید گزینه مناسبی است یا خیر. البته توجه داشته باشید که گاهی افرادی پیدا می شوند که از اطلاعات شما سو استفاده می کنند پس حواستان را حسابی جمع کنید و خود را ضعیف نشان ندهید و اطلاعات اضافی به کسی ندهید.

همراه سفر

همراه سفر

هتل و هاستل

در هر جایی که اقامت می کنید احتمالا تنها نخواهید بود و کسانی که هدفی مشابه شما دارند هم در آنجا پیدا خواهند شد. در فضاهایی مانند کافی شاپ هتل یا رستوران که افراد منتظرند تا سفارش شان آماده شود فرصت خوبی برای گپ زدن پیش می آید. چه بهتر است که فردی هم پایه را ارزیابی کنید و اگر از نظرتان خوب بود به او پیشنهاد همسفری بدهید. دوستانی که در سفر با هم آشنا می شوند دوستی شان ماندگار تر است.

در تورهای روزانه شرکت کنید

در هر شهر و دیاری که باشید احتمالا برای جاذبه های معروفش تورهای روزانه ای برگزار می شود که توریست های زیادی در آنها شرکت می کنند. هیچ اشکالی ندارد زمانی که تنها هستید در این تورها شرکت کنید. در اینگونه تورها موقعیت گفتگو بین اعضای تور بسیار پیش می آید و اگر روابط عمومی بالایی داشته باشید با یکی دو نفر دوست خواهید شد و شاید هم ادامه سفرتان یک مسیر پیش رو باشد و با هم همسفر شوید.

شرکت در مراسم شبانه

معمولا غروب های سفر بسیار عم انگیزند خصوصا آنکه تنها سفر کرده باشید! یکی از راهکارهای از یاد بردن غم غروب شرکت در مراسم شبانه ای است که در کافه یا رستوران های سطح شهر یا همان هتلی که در آن اقامت دارید برگزار هستند، است. کافیست به کافه ای شلوغ بروید و قاتی مردم شوید. با کلاس بودن را کنار بگذارید و قاتی مردم محلی شوید البته زیاد هم با کسی خودمانی نشوید.

حتی می توانید به خیابان هایی که در آن ها فستیوال و جشن های شبانه برگزار می شود بروید. به دیدن تئاتر، فیلم در سینما و رویدادهای فرهنگی شبانه بروید. این مکان ها برای پیدا کردن افراد در سفرهای انفرادی بسیار مناسب هستند.

سفر با وسایل حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی علاوه بر ایمن و ارزان بودن فرصت هم صحبتی با افراد زیادی در طول مسیر را فراهم میکند. گاهی پرسیدن ساعت می تواند جرقه دوستی در وسایل عمومی را بزند. در ارتباط گرفتن با دیگران پیش قدم شوید اگر میبینید کسی با شما صحبت نمیکند.

سفر گروهی

سفر گروهی

فناوری و اپلیکیشن های سفر

از وقتی گوشی ها هوشمند شدند دیگر کسی تنها نمیماند و در سخت ترین شرایط تنهایی هم در شبکه های اجتماعی میتواند با افرادی گفتو گو کند. اپلیکیشن هایی مثل کوچ سرفینگ وجود دارند که زمینه ساز دوستی ها در طول سفرند استفاده از آنها می تواند مفید واقع شود.
استفاده از هشتگ در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توییتر و فیسبوک می تواند شما را در یافتن افرادی که به دنبال هدف شما هستند یاری کند.

سراغ دوستان مجازی را بگیرید

احتمالا در هر شهر و دیار یکی دو نفر را در شبکه های اجتماعی میشناسید چرا وقتی به شهر آنها میرسید از آنها دعوت به ملاقات نمیکنید؟ شاید آنها هم مثل شما مشتاق باشند دوست مجازی خود را در واقعیت ببینند. این کار هزینه ای برایتان ندارد پس شانستان را امتحان کنید.