نکات سفر به کانادا که هرگز نباید فراموش کنید

در صورتی که قصد سفر به کانادا را دارید و یا تور کانادا دی ۹۷ را تهیه کرده اید و به زودی به این کشور پهناور سفر می کنید، بهتر است نکاتی در خصوص سفر به کانادا را به خاطر بسپارید که در شرایط اضطراری به شما کمک کند. در ادامه ی این مطلب شماره تلفن های ضروری کانادا را به شما یادآور می شویم و یا ذکر می کنیم که از چه مناطقی باید دوری کنید. با ما همراه باشید تا مطالب مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

نکات مهم سفر به کانادا

محافظت در مقابل جرایم کوچک

همان طور که می دانید در شهر های بزرگ جرایم کوچک زیاد رخ می دهد. دزدان مکان های توریستی و حتی هتل ها را هدف قرار می دهند چراکه این دسته افراد اعتقاد دارند توریست ها طعمه های خوبی هستند. بهتر است بدانید که گاو صندقتان را در هتل بگذارید و فتوکپی و حتی عکسش را با خود به همراه داشته باشید. کیف و یا چمدانی که همراه خود می برید، بهتر است خالی از وسایل با ارزش باشد.

انتخاب لباس

شهر های مختلف کانادا دارای آب و هوا و دما های متفاوتی هستند. بهتر است پیش از بستن چمدان ها آب وهوای شهر مقصد را مورد بررسی قرار دهید. به طور مثال در صورتی که شهر مقصد شما داراای هوای زمستانی باشد بهتر است لباس های پشمی و کاپشن ضد آب همچنین چکمه های برفی خوب همراه خود ببرید.

سفر به کانادا

سفر به کانادا

آمادگی برای آب و هوای مختلف

شرایط آب و هوایی کانادا کاملا متغییر است. بهتر است قبل از سفر به صورت روزانه آب و هوای شهر مقصد را چک کنید.the weather network سایتی خوب برای چک کرددن هوای کانادا است. در صورتی که در طول زمستان به جاده می روید، بهتر است آمادگی بسته شدن جاده ها را داشته باشید.

همچنین بخوانید: قوانین سفر به کانادا

بیمه مسافرتی

همان طور که می دانید، همراه داشتن بیمه ی مسافرتی بسیار مهم است ولی در زمان سفر به کانادا بیمه ی مسافرتی بیشتر از کشور های دیگر اهمیت دارد. به طور معمول گردشگران در سفر به کانادا به ورزش هایی پر خطر نظیر اسکی و اسنو برد می پردازند بنابراین باید بدانید که شرکت های بیمه برای حوادث اسکی پوشش های متفاوتی دارند و پیش از خرید بیمه این موضوع را مطرح کنید.

بازدید از پارک های ملی

پارک های ملی کانادا در سرتاسر دنیا شهرت دارند. بهتر است بدانید که به دلیل حیاط وحش های متفاوت در پارک های کانادا شرایط متفاوتی برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده است. پیش از رفتن به هر یک از این پارک ها به وبسایت پارک های کانادا سر بزنید و از شرایط آگاهی کسب کنید.

امنیت در برابر خرس ها

در فصل تابستان در پارک های ملی کانادا خرس های سیاه و گریزلی پیدا می شود که خطرناک است. برای آن که توجه خرس ها را به خود جلب نکنید بهتر است بوی غذا راه نیندازید. در مناطق مشخص شده پخت و پز انجام دهید و از سطل زباله ی در دار استفاده نمایید. در سفر به پارک چرچیل از خرس های قطبی دوری کنید.

خرس

خرس

حمل و نقل

لازم به ذکر است که سیستم حمل و نقل شهر های مهم کانادا با یکدیگر تفاوت دارد. در شهر ونکوور اسکای ترین طولانی ترین سیستم خودران اتوماتیک در جهان را دارد در حالی که در تورنتو از مترو، اتوبوس و خودرو کرایه ای استفاده می شود. برای رفتن به روستا ها بهتر است اتومبیلی کرایه کنید. تاکسی ها و اوبر ها نیز در حومه ی شهر فعال هستند.

شماره تلفن های ضروری

پیش از سفر به هر کشوری در وهله ی اول شماره تلفن های ضروری را حفظ کنید. در کشور کانادا ۹۱۱ است در برخی از مناطق مانند کالگاری، ونکوورف هالیفکس و وینیپگ ۳۱۱ می باشد.

خطر غرق شدگی

رعایت نکات ایمنی هنگام شنا کردن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهتر است بدانید که کشور کانادا طولانی ترین نوار ساحلی را دارد به همین ترتیب در طول تابستان مکان های زیادی را برای شنا کردن می توانید بیابید. توجه داشته باشید که احتمال دارد عمق آب زیاد باشد، در صورتی که حرفه ای نیستید وارد آب نشوید. جریان های اقیانوسی بسیار قوی هستند و داخل سواحل و دریاچه هایی که صخره ای هستند شیرجه نزنید.

مراقب حیوانات هنگام رانندگی باشید

در اطراف این کشور پهناور علامت های هشدار دهنده ای وصل شده است که به رانندگان هشدار می دهد که مراقب حیات وحش باشند.

حیوانات در جاده

حیوانات در جاده

انعام دادن

در خدمات میزبانی، گردشگری و خدمات آن ها از شما انتظار دارند بین ۱۵ تا ۲۰ درصد انعام بدهید.

همراه داشتن پول نقد

در سطح کشور بزرگ کانادا روستا ها کمپ ها و جزیره های بسیاری است که احتمال دارد دستگاه خودپرداز نداشته باشند. برای این شرایط بهتر است پول نقدر همراه خود داشته باشید.

یاد گرفتن کمی فرانسوی

برای سفر به استان کبک باید کمی زبان فرانسه بلد باشید. با وجود آنکه این افراد زبان انگلیسی هم بلد هستند ولی ممکن است برخی لغات مهم در زبان فرانسه برای شما مفید باشد و کمک بیشتری به شما کند.