قوانین سفر به کانادا

قبل از سفر به هر کشوری باید دانست که هیچ کشوری وجود ندارد که حداقل یک چیز را ممنوع نکرده باشد. به یاد داشته باشید اگر میخواهید به کشور دیگری سفر کنید باید از قوانین ومقررات آن کشور مطلع باشید اگر چه شایدبعضی ازاین قوانین برای شما خوشآیند نباشد. مادر این مقاله قصد داریم شمارا با قوانین سفر به کانادا آشنا کنیم.

با قوانین سفر به کانادا آشنا شوید.

ویزا سفر به کانادا

ویزا سفر به کانادا

قوانین مربوط به اخذ ویزای کانادا

 

قوانین اخذ ویزای کانادا یکی دیگر از مواردی است که در مقاله قوانین سفر به کانادا برای شما بیان کرده ایم.اخذ ویزای کانادا نسبتا سخت و پیچیده است وممکن است برای کسانی که از شرایط آن بی اطلاع هستند گیج کننده باشد. مدت زمان گرفتن ویزای کانادا متناسب با شرایط متغییر است و حدودا 15 هفته زمان میبرد. درادامه نکاتی را راجع به ویزا و قوانین مربوط به آن رابیان کرده ایم که ازجمله قوانین سفر به کانادا است که باید از آن مطلع باشید.

۱-مدت اعتبار ویزای کانادا حداکثر 10 سال است ولی برای کشوری مثل ایران که اعتبار پاسپورتش فقط 5 سال است این ویزا فقط 5سال اعتبار دارد. در حالت کلی باید گفت اعتبار این ویزا رابطه مستقیمی بااعتبار پاسپورت شما دارد وباتوجه با تاریخ پاسپورت شما متغییر است.

۲- اخذ ویزای کانادا باید با ارائه دعوت نامه و شرح کامل نسبت ،دلیل سفر ،زمان دقیق سفر و زمان برگشت و مواردی از این قبیل باشد و به صورت کامل و جامع تنظیم شود و به امضا ومهر دفتر اسناد رسمی کانادا برسد.
3- طبق قوانین سفر به کانادا در صورت درخواست ویزا و رد شدن درخواست امکان اعتراض وجود ندارد ولی در صورت رفع دلیل رد درخواست ویزا ،در خواست دوباره امکان پذیر است.

اقلام ممنوعه

اقلام ممنوعه

قوانین مربوط به حمل کالا و اجناس

 

در هنگام مطالعه قوانین سفر به کانادا باید به این نکته توجه کرد که ورود برخی از اجناس و کالاها به خاک کانادا محدودیت هایی وجود دارد که در ادامه چند مورد از آن رابیان میکنیم.
1-همراه داشتن انواع مختلفی از حیوانات و پرندگان و گیاهان در حال انقراض چه به صورت زنده و چه بصورت تزیینی ولباس یا کفش و کیفی که ازپوست این حیوانات تهیه شده باشد.
2-حمل داروهای خاص یا مسکن های قوی بدون نسخه پزشک هم ممکن است برای شما دردسر ساز باشد پس حتما به این نکته توجه داشته باشید.
3-همراه داشتن انواع سلاح گرم و سردبدون هماهنگی های قبلی نیزخلاف قوانین سفر به کانادا است. پس حتما باید قبل از سفر روال قانونی رادقیقا پرسش کنید.
4-همراه داشتن الماس ها و انواع سنگ های قیمتی نیز باید با هماهنگی های قبلی صورت بگیرد، در غیر این صورت ممکن است شما را دچار مشکل کند.

رانندگی در کانادا

رانندگی در کانادا

 

قوانین رانندگی در کانادا

 

یکی دیگر از قوانین سفر به کانادا که باید حتما از آن اطلاع داشته باشید قوانین رانندگی است .به این نکته جالب توجه داشته باشید قوانین رانندگی کانادا در هر شهر با شهر دیگر متفاوت است که در ادامه به بیان مواردی از آن میپردازیم.

1-اولین مورد، سن رانندگی در این کشور است. سن رانندگی برای فرد مبتدی 16 سالگی است که در هنگام رانندگی باید یک شخص که گواهی نامه معتبر دارد هم درکنار فرد باشد و17 سالگی سن رانندگی فردی است یعنی شخص به تنهایی میتواند رانندگی کند.
2-در استان های بریتیش کلمبیا ،آلبرتا ،ساسکا چوان هرگونه شیشه رنگی خلاف قوانین راهنمایی ورانندگی است.
3-مشابه ایران گرفتن معاینه فنی باید به صورت سالیانه صورت بگیرد و در صورت نداشتن معاینه فنی از تردد خودرو در جاده ها بطور جدی ممانعت می شود.
4-قانون جالب دیگری که در شهر پرنس ادوارد وجود دارد این است که به رانندگان میگوید هنگام رسیدن به تقاطع حق بوق زدن دارند یاخیر. درصورت رعایت نکردن این قانون وسیله نقلیه جریمه خواهد شد .
4-از دیگر قوانین سفر به کانادا اگر قصد رانندگی در این کشور را دارید قوانین سخت گیرانه رانندگی هنگام مستی است که باید از آن اطلاع داشته باشید.به شخصی که این جرم را انجام داده باشد “مجرم خطرناک” میگویند شخصی که این جرم را انجام داده چه دارای ویزای دائم باشد چه جزء مهاجران و پناهندگان باشد دیگر حق ماندن دراین کشور را ندارد وباید به کشور خود برگردد.
5-در بیشتر شهر های این کشور رانندگان تاکسی حق ندارند تیشرت بپوشند و باید حتما با پیراهن یقه دار و آستین بلند مشغول به کار شوند.

قوانین عجیب کانادا

 

این قوانین نیز مانند قوانین رانندگی کانادا که بیان کردیم در هر شهر باشهر دیگر متفاوت است:
1-استان آلبرتا : در این شهر هیچ کس نباید نردبان چوبی را رنگ کند و این عملی غیر قانونی است.
2- سراسر کشور: اسکی کردن روی آب بعد از غروب آفتاب ممنوع است.
3-شهر سوریس : در این شهر ساخت آدم برفی بلند تر از 30 اینچ غیر قانونی است.
4- استان البرتا و شهر نیوبرانزوریک: دراین شهر ها هیچ فردی حق ندارد مار و ماvمولک خانگی را به مکان های عمومی ببرد مگر با قفس و همچنین کسی حق ندارد موش رابه عنوان حیوان خانگی نگهداری کند.
5-استان آنتاریو : هیچ فردی دراین استان ها حق ندارد از درختان  سوء استفاده کند یعنی از آنها بالا برود ویا چیزی را به آنها آویزان ومتصل کند.

سخن آخر

مادر مقاله بالا قصد داشتیم شما را با قوانین سفر با کانادا آشنا کنیم و نکات و قوانینی متعدد که برای سفر به این کشور ضروری است رابیان کردیم. حال شما میتوانید ازاین اطلاعات داده شده استفاده کنید و سفری بی دردسر و لذت بخش را برای خود رقم بزنید.

 

چنانچه قصد سفر به کانادا را دارید، با مراجعه به لینک زیر می توانید تور کانادا را با قیمت مناسب خریداری نمایید:

http://parmidatours.com/tour/canada