معرفی قصر های باشکوه فرانسه

فرانسه کشوری است که با داشتن تاریخ پر فراز و نشیب پادشاهان زیادی را به خود دیده است. با تور فرانسه می توانید از قلعه ها و قصر های متعددی که در این کشور وجود دارد دیدن کنید. هر یک از این قصر ها داستان منحصر به فرد خود را دارند که با تور فرانسه بازدید از یک یک آن ها ممکن می شود. بعضی از قصر های فرانسه در پاریس و برخی دیگر در شهر های دیگر فرانسه هستند. با ما همراه باشید تا شما را با زیبا ترین قصر های فرانسه آشنا سازیم.

زیباترین قصر های فرانسه

قصر شمبور

قصر شمبور که در در زبان انگلیسی به آن چمبورد نیز گفته می شود یکی از زیبا ترین قصر های فرانسه به شمار می آید. این قصر یکی از نمونه های معماری رنسانس است و قصری بسیار بزرگ در دره لوآر می باشد. لازم به ذکر است که این قصر برای شاه فرانسیس اول بنا شد. او از این کاخ برای اقامتگاه زمان شکار استفاده می کرده است چراکه در نزدیکی شکارگاه سلطنتی بوده است. قصر شمبور در گوشه هایش ۴ برج بلند و با شکوه دارد که در کنار هم مجموعه ای از ساختمان های بزرگ و عظیم را ساخته اند. جالب است بدانید که در این قصر ۳۶۵ شومینه و ۸۴ راه پله و ۴۴۰ اتاق وجود دارد. این قلعه بین جنگلی ۵۰۰۰ هکتاری قرار گرفته است.

قصر شمبور

قصر شمبور

قصر شنونسو

قصر شنونسو یکی از زیبا ترین قصر های فرانسه است که با تور فرانسه می توانید از آن دیدن نمایید. این قصر در کناره ی رود شر واقع شده است. مدت ها این قصر زیبا بین افراد مختلف دست به دست شد تا سر انجام به معشوقه ی شاه هنری دوم به اسم دیان دو پواتیر رسید. این شخص فرمان داد تا پلی با شکوه و زیبا در کنار این قصر بسازند تا مردم بتوانند منظره ی زیبای اطراف را ببینند. در حقیقت این پل موجب شد که این قصر تا به امروز سالم باقی بماند چراکه در انقلاب فرانسه بیشتر قصر ها و کاخ ها از بین برده شد و به آتش کشیده شد ولی صاحب قصر توانست انقلابیون را قانع کند که این پل می تواند جهت تجارت و و مبادلات آینده مفید باشد. این پل تا کیلومتر ها روی رود شر کشیده شده بود و موجب می شد مردم دسترسی راحتی داشته باشند. به این ترتیب قصر شنونسو تا به امروز همچنان سرپا ایستاده است.

قصر شنونسو

قصر شنونسو

همچنین بخوانید: جاذبه های گردشگری رایگان فرانسه

قصر شانتیلی

قصر شانتیلی که به آن قصر شاتو دو شانتیلی نیز می گویند قصری است که در محدوده ی کلان شهر پاریس واقع شده است. این قصر از دو قسمت قصر بزرگ و قصر کوچک تشکیل شده است. این قصر برای آ دو مونتمورنسی و در سال ۱۵۲۸ بنا شده است ولی قسمتی که به آن قصر بزرگ می گویند طی انقلاب فرانسه از بین رفت. سال ها بعد این قسمت مورد مرمت و نوسازی قرار گرفت که در این عصر جز جاذبه های دیدنی پاریس به شمار می آید. در باغ بزرگ قصر هر دو سال یکبار رقابت آتش بازی هیجان انگیزی برگزار می شود. جالب است بدانید که از سرتاسر دنیا برای دیدن این آتش به فرانسه سفر می کنند. با تور فرانسه می توانید از مراسم آتش بازی دیدن نمایید.

قصر شانتیلی

قصر شانتیلی

قصر دامبواز

 

در قرن ۱۱ قصر دامبواز برای فولک سوم، کنت آنجو ساخته شد. لازم به ذکر است که این قصر بعدها به لویی دامبواز رسید و پس از آن این قصر بع یمی از مراکز قدرت مبدل شد. جالب است بدانید که لئوناردو داوینچی پس از مدتی به قصر دامبواز آمد و این قصر محل کار و زندگی وی بوده است. طبق گفته های گذشتگان او در این حوالی دفن شده است. ملکه ی اسکاتلند به اسم ماری نیز در این قصر زندگی کرده است و پس از آن به عقد فرانسیس دوم در آمده است. این قصر روزگاران جالبی را به خود دیده است. این قصر نیز نظیر قصر های دیگر فرانسه طی انقلاب فرانسه خرابی های زیادی دیده است. با وجود خرابی های زیاد این قصر مورد بازسازی قرار گرفت که با تور فرانسه می توانید از آن دیدن نمایید.

قصر دامبواز

قصر دامبواز

قلعه کارکاسون

قلعه ی کارکاسون نزدیک به ۱۰۰ سال پیش و به وسیله ی رومی ها ساخته شد. این قصر در سال ۱۸۵۳ نیز مورد بازسازی قرار گرفت. لازم به ذکر است که این قلعه در فهرست سایت های باستانی یونسکو به ثبت رسیده است. مسئله ی بسیار جالب این است که قلعه کارکاسون تنها یک قصر نیست بلکه یک شهر کامل است که ئاخل حصار قلعه قرار گرفته است. در این شهر قلعه ای نزدیک به ۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد و در جنوب فرانسه واقع شده است.

قصر کارکاسون

قصر کارکاسون

قلعه پیرفوند

قلعه ی پیرفوند یکی از زیبا ترین قصر های فرانسه ایت که در قرن ۱۲ نیز بنا شده است ولی بعد ها مورد بازسازی قرار گرفت. در سال ۱۶۱۷ این قصر به وسیله ی نیروهای کاردینال ریشلیو محاصره شد و قرار شد که تخریب شود. جالب است بدانید که ارتش ریشلیو دریافتند که این قلعه بسیار بزرگ است و نابودی آن انرژی و زمان زیادی را نیاز دارد. به این منظور برای تخریب خودداری کردند. پس از مدتی ناپلئون بناپارت تصمیم به بازسازی این قصر گرفت ولی او این قصر را بسیار بزرگ تر و مدرن تر ساخت. این قصر همچنان ظاهر قرن چهاردهمی خود را حفظ کرده است.

قصر پیرفوند

قصر پیرفوند

قصر دوسه

قصر دوسه در حاشیه جنگل شینون قرار گرفته و به دلیل ظاهر و نمایش در بین عامه مردم به قصر زیبای خفته شهرت پیدا کرده است. گفته می شود که به دلیل ظاهر گوتیک/رنسانس باشکوه قلعه، شرکت فیلمسازی دیزنی تصمیم گرفته تا برای خلف قصر زیبای خفته از این قلعه الهام بگیرد.

قصر دوسه

قصر دوسه