بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا

فرنگ رفته ها پیشنهاد می کنند هر کسی می خواهد سفری در زمان داشته باشد باید سری به ایتالیا بزند. ایتالیا به اندازه یک جهان دیدنی و جاذبه تاریخی دارد در واقع باید نام تور ایتالیا را سفر به گذشته گذاشت. ایتالیا مهد تمدن و هنر و معماری است. سازه های باستانی که به زیبایی ساخته شده اند خود بیانگر همه چیز هستند.

با گذشت قرن ها هنوز هم سازه های باستانی ایتالیا همچنان در برابر آسمانخراش های مدرن امروزی گردنکشی می کنند و این نشان از شکوه معماری باستانی است که پس از دو هزار سال هنوز هم پابرجا مانده اند.

معرفی جاذبه های تاریخی ایتالیا

کولوسئوم رم
امکان ندارد کسی به رم سفر کند و بزرگ ترین آمفی تئاتر دنیا را نبیند. این مکان که نامش کولوسئوم است مکانی برای برگزاری نمایش ها و مبارزات و حتی مسابقات بوده. اما حالا به جایی برای دید و بازدید گردشگران بدل شده است.

کولوسئوم رم

کولوسئوم رم

در گذشته از آمفی تئاتر کولوسئوم رم به عنوان مکانی برای سرگرمی و جشن ها استفاده میشده. این بنا بین سالهای 72 تا 80 میلادی ساخته شده است.

این بنای حیرت انگیز در 12 طبقه و با سنگ و بتن طراحی شده است. طراحی آن به صورت بیضی و در ابعاد 189 متر طول و 156 متر عرض ساخته شده است. این استادیوم باستانی ظرفیت 50 هزار نفر را دارد.

علاوه بر 12 طبقه ای که برای بینندگان طراحی شده طبقه ایهم در پایین مخصوص گلادیاتورها، مبارز ها و حیوانات وحشی که نمایش میدادند طراحی شده است. وقتی برشگفتیتان افزوده می شود که بدانید این بنا 80 در ورودی داشته تا جمعیت راحت تر به داخل بنا تردد کنند.

کانال ونیز
نام کانال ونیز از خود شهر معروف تر است و چه کسی است که نامش را نشنیده باشد؟ شهر ونیز شهری است که به دلیل راه آب به جای خیابان بسیار زیبا و البته شگفت انگیز است. در ونیز به جای تاکسی سوار قایق میشوید و در کانال اصلی و کانال های فرعی آن که همه به همر راه دارند می توانید گردش کنید.

کانال‌ ونیز

کانال‌ ونیز

کانال اصلی ونیز 3 هزار و 800 متر طول دارد و در اطراف آن ساختمان های قدیمی و پل های تاریخی دیده می شود که از سنگ ساخته شده اند. در حال حاضر 4 پل مختلف بر روی این کانال وجود دارد، که هر کدام متعلق به یک دوره تاریخی شاخص است؛ می توان گفت که در میان این پل ها، جدیدترین سازه متعلق به سال 2008 میلادی است.

در این شهر قصرهای قدیمی و مجللی وجود دارد که بازدید از آنها هیجان انگیز خواهد بود.

پمپئی
در گذشته شهر زیبایی کوچک اما پر رونقی در ساحل ایتالیا وجود داشت که نامش پمپئی بود و به دلیل فعالیت های آتشفشانی در سال 79 پس از میلاد تخریب شده است. این شهر بندری بسیار زیبا و استراتژیک بوده به طوری که هنوز هم بقایایی از آن برجای مانده و نقاشی های دیواری و تندیس ها وصف زیبایی و شکوه شهر را بیان می کنند.

یافته های باستان شناسی حاکی از وجود بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، خیابان ها و بقایای انسانی است. با پیاده رویی در میان بناهای تاریخی پمپئی، شما با زندگی رومی های 2000 سال گذشته آشنا خواهید شد.

برج پیزا
اگر فرانسوی ها برج ایفل را دارند ایتالیایی ها هم برخ خاص خودشان را دارند که کج هم هست! برج کج پیزا یکی از جاذبه هایی است که بیشتر مسافران ایتالیا با آن عکس میگیرند. کج بودن این برج باعث شده است تا گردشگران خلاقیت و طنز را چاشنی تصاویرشان کنند.

برج پیزا

برج پیزا

زمان ساخت اولیه برج پیزا به سال 1100 میلادی بازمیگردد که به خاطر انحرافی که در همان آغاز پیدا کرده بود مدتی ساخت آن متوقف شد. برای مدت 100 سال همینطور بنا به حال خود رها شد. و پس از این مدت معماران دیگری دست به کار شدند تا توانستند آنرا 57 متر بالا ببرند.

دلیل انحراف این برج از پایه خاکی بود که در آن مکان ساخته شده است. معماران با نصب یک لوستر 1.2 تنی سعی کردند این انحراف را مهار کنند که تا حدی موفق به این کار شدند. پیزا علاوه بر برج مشهور خود، دارای مکان های دیدنی بسیاری است که هر بیننده ای را مجذوب زیبایی خود می کند.

شهر واتیکان
نام واتیکان را بارها در اخبار شنیده ایم همان شهری است که در دل شهر رم قرار گرفته و محل زندگی پاپ و اطرافیانش است! واتیکان تنها متعلق به مذهبیون نیست و خانه هنرمندان بسیاری است.

واتیکان

واتیکان

در این منطقه کوچک، شما قادر به بازدید از موزه واتیکان، ساختمانی با سقف پر از نقاشی، کلیسای سنت پیترو، میدان سنت پیترو و مجموعه نفیسی از هنرمندان ایتالیایی خواهید بود.