معرفی برترین جاذبه های طبیعی کانادا

ایرانی ها نام کانادا را بیشتر از هر جای دیگری شنیده اند. به دلیل راحت بودن اخذ ویزا و امکان تحصیلات عالی برای دانشجو ها و همچنین جاذبه های طبیعی که دارد کانادا نزد ایرانیان محبوب است. به جرات میشود گفت خرید تور کانادا یکی از انتخاب های توریست های ایرانی است. البته تایلند، ترکیه و دبی هم دیگر مقاصد پر طرفدار گردشگران ایرانی هستند.

با اینکه کانادا در نزدیگی قطب شمال قرار گرفته است و هوای سردی دارد اما باز هم مورد توجه توریست ها میباشد. جنگل های سوزنی برگ و کوهستان های تیز و سربه فلک کشیده کانادا و دره های عمیق و پر آبش هر کسی را شیفته خودش می کند …

جاذبه های کانادا بسیار متنوعند و از آبشارهای بسیار بلند گرفته، تا قله های مرتفع، همگی در کانادا یافت می شوند. در واقع، هر نوع جاذبه ای که بخواهید در کانادا وجود دارد باید وقت آن را داشته باشید که کشفش کنید.

خرس های قطبی

خرس های قطبی

خرس‌های قطبی چرچیل

در منطقه چرچیل کانادا بیش از هر جای دیگری خرس قطبی وجود دارد. به خصوص از اکتبر تا نوامبر که خرس های قطبی از خواب تابستانی بیدار شده اند و منتظرند تا هوا سرد شود و خلیج یخ بزند تا از آن عبور کنند به مدت ۸ هفته اینجا قلمرو خرس ها می شود.

طبق آمار موجود حدود ۹۰۰ خرس قطبی در این زمان مشخص در شهر چرچیل گرد هم می آیند که برای انسان خطرناکند. امکان دارد هر آن یکی از این خرس ها برای یافتن غذا به فروشگاه یا منزل اهالی این شهر وارد شود.

گردشگرانی که به این شهر آمده اند و می خواهند خرس های قطبی را ببیند در قالب تور های محافظت شده سوار بر “باگی تندرا” که برای این کار طراحی شده اند و امنیت بالایی دارند می شود. هر کدام از باگی تندراها ظرفیت ۴۰ نفر را دارد. هر طول به مدت ۸ ساعت طول میکشد که درست حس سفر در قطب را تداعی می کند.

پارک ملی Gros Morne، Newfoundland

اوج هیجان طبیعت گردی را میتوان در پارک ملی Gros Morne تجربه کرد. پارک های ملی همیشه بکرترین ها بوده اند و همه نوع جانوری در خود دارند. این پارک که بزرگترین در شرق کانادا است یکی از زیباترین ها هم هست. این منطقه کوه هایی بلند و نوک تیز دارد و دریاچه های موجود در این منطقه برای ماهیگیری مناسب هستند. در تابستان ها می توانید به این منطقه سفر کنید و در آن به اردو زدن، پیاده روی و ورزش های آبی بپردازید.

اگر از آن افرادی هستید که از کودکی آرزوی زندگی در جنگل و کوه را داشته اند سفر به این پارک میتواند رویای دیرینه تان را محقق کند. فراموش نکنید در این پارک کاملا تنهایید و کسی رستورانی نیست که غذایتان را مهیا کند با خود به اندازه کافی آذوغه بردارید.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا، انتاریو

نام آبشار نیاگار را کمتر کسی است که نشنیده باشد، هرساله میلیون ها گردشگر از این آبشار که یکی از مهم ترین جاذبه های کانادا است دیدن می کنند. آبشارهای نیاگارا Niagara Falls به مجموعهٔ سه آبشار گفته می‌شود که در مرز آمریکا و کانادا در استان انتاریو از قلمروی کانادا و در ایالت نیویورک از قلمرو آمریکا جای دارد. این آبشارها در سر جنوبی گلوگاه رود نیاگارا قرار دارد.

این آبشارها از بزرگ به کوچک به ترتیب عبارتند از: آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس. آبشار نعل اسب در بخش کانادایی و آبشار آمریکایی در بخش آمریکایی جای دارند که بوسیلهٔ جزیرهٔ بز یا گوت آیلند از هم جدا شده‌اند. آبشار کوچکتر یا همان نقاب عروس هم در سوی آمریکایی این مجموعه آبشار است که از دیگر آبشارها بوسیلهٔ جزیرهٔ لونا جدا شده‌است.

این آبشار بر روی رود نیاگارا جای دارد و آب دریاچهٔ ایری را زهکشی می‌کند و به دریاچهٔ انتاریو می‌ریزد. این آبشارها روی هم رفته بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای جهان را دارند. بلندی این آبشار بیش از ۵۰ متر است. آبشار نعل اسبی با توجه به ارتفاع سقوط آب و شدت جریان، قوی‌ترین آبشار در آمریکای شمالی است.

جاذبه‌های طبیعی کانادا

جاذبه‌های طبیعی کانادا

پارک های ملی کوه راکی

وقتی صحبت از کوهستان خشن با دره های عمیق و قله های تیز می شود نام راکی در صدر می نشینید. کوهستان راکی جزو بزرگترین رشته کوه های دنیا است. نه تنها ارتفاع برخی از قله های آن از تصور انسان هم بالاتر می رود، بلکه این رشته کوه برای هزاران کیلومتر و از کانادا تا آمریکا امتداد دارد.

این رشته کوه در واقع مرز بین استان های Alberta و British Columbia است. این دو منطقه روی هم رفته ۴ پارک ملی دارند که سهم هریک از آن ها دو پارک است. پارک های Jasper و Banff در آلبرتا قرار دارند و پارک های Kootenay و Yoho در بریتیش کلمبیا قرار گرفته اند. هریک از این پارک ها طبیعت، کوه ها، دریاچه ها و حیات وحش خاص خود را دارند. به هرحال، گردشگران از سفر به این منطقه هرگز پشیمان نخواهند شد.

بازدید از پارک های ملی که در دامنه راکی قرار دارند چندان عاری از خطر هم نیست و بدون داشتن یک راهنمای زبده چنین سفری میتواند بدون بازگشت باشد.