جاذبه های ناشناخته دبی را بشناسیم

در دبی جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد که برجسته ترین آن ها را اکثر افراد می شناسند ولی در این شهر جاذبه های گردشگری متعددی قرار دارد که افراد زیادی همچنان از آن ها بی خبرند چراکه جاذبه های دیگر آن قدر مهم و شناخته شده است که اکثر افراد از آن غافل اند. در بین جاذبه های دبی برخی از مکان های بسیار جذاب و دیدنی هستند که در سفر به دبی می توانید سری به آن ها بزنید. با ما همراه باشید تا جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده دبی را به شما عزیزان معرفی نماییم.

جاذبه های ناشناخته دبی

خانه میراث

خانه ی میراث خانه ای تاریخی در دبی است که در سال ۱۸۹۰ ساخته شده است و در حقیقت خانه ی یک بازرگان ثروتمند ایرانی می باشد. در سال ۱۹۱۰ این خانه به اقامتگاه شیخ احمد بن دلموک که تاجری شناخته شده در دبی بود مبدل گشت. این خانه یتاریخی در سال ۱۹۹۴ مورد مرمت قرار گرفت و امروزه در دسترس بازدید عموم قرار دارد. خانه ی میراث خانه ای سنتی است که در آن ۱۰ اتاق و یک حیاط بسیار بزرگ قرار دارد.
زمانی که وارد این خانه می شوید با اتاق دید و بازدید رو به رو خواهید شد که در حقیقت در آن جا از مهمانان پذیرایی می شده است. در این خانه، اتاقی دیگر برای دید و بازدید قرار دارد دارد که مختص خانم ها در خارج از محوطه ی حیاط است که خانم ها می توانستند لباس های سنتی خود را در آن بپوشند. اگر می خواهید به این خانه ی تاریخی بروید باید وارد محله ی دیره شوید.

باشگاه قایق سواری و گلف نهر دبی

در سال ۱۹۹۳ باشگاه گلف تاسیس شده است، این زمین گلف دارای ۱۸ سوراخ می باشد. این مرکز بسیار مدرن است و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. مهندسی انگلیسی به اسم برایان جانسون معماری این بنا را بر عهده گرفت که از طراحی اهی متفاوتی از نمونه های سنتی برای ساخت و ساز این باشگاه استفاده کرده است. در بین جاذبه های ناشناخته ی دبی این باشگاه دارای شکل و ظاهر کشتی عربی سفید است و این فرم را نیز به مجموعه بخشیده است.
مسافران و بازدید کنندگان می توانند از دیدن چمنزار های سبز رنگ که به خوبی مزیین شده است، لذت ببرند و همچنین درخت های متنوعی نظیر درخت نارگیل نیز در این مجموعه وجود دارد. بازدید از این مجموعه حتی در روز های زمستانی نیز لذت وصف ناپذیری دارد و در سفر به دبی بهتر است بازدید از این مجموعه را فراموش نکنید.

 باشگاه قایق سواری و گلف نهر دبی

باشگاه قایق سواری و گلف نهر دبی

میدان شتر سواری دبی

میدان شتر سواری در دبی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ناشناخته در دبی می باشد که در روزهای پنج شنبه ها و جمعه ها میزبان برگزاری ورزش بومی محبوب اهالی دبی یعنی شتر سواری است. بهترین زمان برای شتر سواری ماه های نوامبر تا مارچ است. این به این معناست که ماه های آذر تا فروردین زمان مناسب جهت شتر سواری در دبی است. این مسابقات در صبح های زود شروع می شود.
لازم به ذکر است که شتر سواری در دبی، ورزشی سنتی به شمار می آید و مسیر مسابقه در حومه ی شهر در ند الشبا که دارای تنها زمین گلف ۱۸ سوراخه ی کاملا نورانی و روشن در خاور میانه نیز هست، می باشد.

میدان شتر سواری

میدان شتر سواری

گالری گدلفین

گالری گدلفین مجموعه ای از یادگاری های مسابقه های اسب دوانی است که به وسیله ی اصطبل گدلفین به دست آمده است و به خانواده ی مکتون تعلق دارد. اگر می خواهید از این گالری دیدن کنید، کافی است به ندالشبا بروید.

پارک مشرف

 

پارک مشرف نیزدر لیست جاذبه های ناشناخته در دبی قرار دارد. این پارک زیبا یک جنگل طبیعی است که در آن درخت ها، بوته ها و گل های بی نظیری دیده می شود. در پارک مشرف امکانات بی نظیری در اختیار گردشگران قرار داده می شود. این پارک دارای ۱۲۴ امکانات بی نظیر است که در آن ویژگی های زیادی نظیر استخر های شنا، فواره، دریاچه، محوط بازی کودکان، قطار، شتر و اسب سواری به چشم می خورد.
جالب است بدانید که در این پارک عقاب های کم یاب و پرنده های نایاب دیگری نظیر چکاوک، باسترک های سیاه شرقی، گنجشک های گلو زرد و هدهد ها در این پارک دیدنی زندگی می کنند.

پارک مشرف

پارک مشرف

سایت باستانی جمیرا

در صورتی که به دبی سفر می کنید، بازدید از سایت باستانی جمیرا را فراموش نکنید. در این منطقه آثاری از قرن های ۷ تا ۱۵ میلادی پیدا شده است.
در مجاورت یک مسیر ارتباطی تجاری قدیمی، ایستگاه کاروان دیده می شود که متعلق به این سایت باستانی است. از این ایستگاه در عصر امروز به عنوان راه ارتباطی عراق با عمان شمالی استفاده می شود. در سال ۱۹۶۸ خانه های مختلف، دیوار های کوتاه سنگی، بازار قدیمی و همچنین یک خانه ی بلند سنگی پیدا شد.
مسئله ی بسیار جالب این است که خانه ها با صخره های ساحلی ساخته شده بودند و با گچ آهک پوشیده شدند. دیگر چیز هایی که در این مکان کشف شده اند عبارت اند از: سفال ها، ابزار آلات و سکه. اکثر چیز هایی که در این مکان پیدا شده اند را می توانید در موزه ی دبی ببینید.

سایت باستانی جمیرا

سایت باستانی جمیرا