روش های خرید ارزان در استانبول

برای تجربه یک خرید ارزان در استانبول و هر شهری که سفر می کنید، داشتن اطلاعات کافی از مراکز خرید و همچنین بهترین زمان حراج فروشگاه های آنجا است. می توان گفت بهترین تفریح در تمام سفرها مخصوصا شهرهایی که برای اولین بار به آنها سفر می کنیم، همین خرید کردن است. استانبول یکی از شهرهایی است که پر از مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ است. بسیاری از مارک های پوشاک و برند جهان، کارخانجات و تولیدی های خود را در ترکیه تاسیس می کنند.
صادقانه بگوییم که حراج در استانبول فصل و زمان خاصی ندارد. زمان حراج در استانبول زمان مشخصی ندارد و کسی آن را تعیین نمی کند. این دوره ثابت نبوده اما در پایان هر فصل حتما حراج خواهد بود .بعضی از مارک ها هم سال را به دو قسمت تقسیم کرده و در پایان هر نیمه حراج می زنند. روزهای عید و فروش ویژه سال جدید نیز از روزهایی هستند که احتمال حراج زدن هست.

زمان های معین حراج در استانبول چه روزهایی هستند؟

حراج زمستانه که در استانبول با فروش ویژه همراه است از اواسط دسامبر یا در اوایل ژانویه آغاز می شود. تخفیفات از ۳۰ تا ۵۰ درصد هستند. هرچه به پایان حراج نزدیکتر می شویم این حراج ها به ۵۰درصد نزدیکتر می شوند. ناگفته نماند در پایان آوریل حراج ها به ۷۰درصد نیز می رسند. این را هم بدانید که در هرجایی که حراج می زنند، سایزهای معمول مثل لارج و مدیوم خیلی زودتر به فروش می روند و در پایان حراج ممکن است سایز مناسب را پیدا نکنید. پس عاقلانه است که در ابتدای حراج هر فصل به خرید بروید.
خرید کردن یک هنر است. هر موقع که به سفری می روید، مقداری از وقت خود را به خرید می گذرانید. پس بهتر است بدانید از چه فروشگاه هایی می خواهید خرید کنید و از جاهایی که خرید می کنید آیا کیفیت مطلوب و مناسب را دارد یا خیر. همانطور که اشاره شد حراج در استانبول در مواقع خاص برگزار می شود ولی اگر زمان گشتن در پاساژها را داشته باشید، می توانید اجناس خوب با قیمت مناسب پیدا کنید.

خرید ارزان در استانبول فقط پوشاک نیست!

خوراک ارزان در استانبول

برای خوراکی ها و غذا سوپر مارکت های محلی را پیشنهاد می کنیم چون غذاهای خوبی با قیمت های مناسب را عرضه می کنند. بعضی ها پیشنهاد ویژه دارند، مثل یکی بخر دوتا ببر! از خوراکی و غذا فروشی های خیابانی هم که روی گاری چیزی می فروشند می توانید برای خرید ارزان استفاده کنید ولی خیلی مطمئن نیستند. برای خریدهایی مثل سوسیس و کالباس، زیتون پرورده، پنیر و محصولات لبنی، بهتر است فله ای بخرید تا قیمت خرید ارزان تر شود. برای ادویه جات و سبزیجات نیز دقت کرده و از فروشگاه های بزرگ خرید کنید. خرید از بازار بزرگ استانبول وقتی خوب است که بدانید با فروشنده به چه شکل چانه بزنید. اما در آنجا همیشه روی فروش نقره‌جات تخفیف خواهید گرفت. اگر با یک دوست تُرک بروید، احتمالا این تخفیف بیش‌تر هم خواهد شد.

بازارهای ارزان قیمت پوشاک و خوراکی در استانبول

روش های خرید ارزان در استانبول

 

۱- بازار مصری‌های استانبول

 این بازار بهشت کسانی است که عاشق جواهر و شیرینی‌ هستند. در این بازار می توانید اجناس و خوراکی های ارزان قیمت پیدا کنید. ادویه جاتی که در این بازار پیدا می کنید در هیچ جا دیده نشده اند. اغلب اقلام از هندوستان وارد شده و شما می توانید ۵۰ نوع چای گل رز را با قیمتی ارزان تهیه کنید. ادویه جات دیگر هم انواع گوناگون داشته و می توانید کابینت آشپزخانه خود را پر از ادویه کنید.
روش های خرید ارزان در استانبول

۲- مرکز خرید کاله اوت لت

 اوت لت های شهر استانبول از بهترین مراکز خرید در این شهر هستند. یکی از اوت لت های نزدیک به فرودگاه استانبول، کاله (یا کِیل) اوت لت هست. این مرکز خرید ارزان دارای برندهای معروف بوده که می توانید بهترین مارک های و اجناس ترک را با کمترین قیمت درآنجا خریداری کنید. برای رسیدن به این مرکز خرید می توانید با مترو به ایستگاه گانگورن (gungoren) رفته و بعد از دو دقیقه پیاده روی به مقصد خود خواهید رسید.

۳- فروشگاه بزرگ ترکوز پاساژ (در منطقه تکسیم یا تقسیم استانبول)

 

یکی از مراکز خرید که دارای نرخ های مناسب و ارزان در استانبول است، ترکوز پاساژ بوده که در خیابان استقلال منطقه تقسیم قرار دارد. در این مرکز خرید می توانید انواع تیشرت، شلوار و پیراهن های با جنس عالی زنانه و مردانه را با قیمت های ارزان بخرید. قیمت ها در این پاساژ از ۳.۵ لیر تا ۲۰ لیر می باشند.
روش های خرید ارزان در استانبول

۴- اوت‌لت ایرپورت (فروشگاه بزرگ خروجی فرودگاه)

 

 خرید ارزان در استانبول را می توانید در فروشگاه بزرگ اوت‌لت ایرپورت تجربه کنید. در این پاساژ می توانید ۱۱۶ فروشگاه و مغازه را بازدید کرده و بهترین خرید و سوغاتی های ارزان استانبول را از این فروشگاه تهیه کنید. در بعضی مواقع تخفیف بسیار خوبی تا ۷۰ درصد برای مشتریان در نظر گرفته می شود.
روش های خرید ارزان در استانبول

۵- فروشگاه جواهر و لباس‌های ارزان قیمت استانبول

 

 فروشگاه جواهر یکی از بزرگ ‌ترین مراکز خرید دنیا رقم خورده است. این مرکز خرید در انتهای خیابان جمهوری واقع شده و مورد خوبی برای یک خرید ارزان در استانبول است. البته این ارزانی فقط در برخی از فصل ‌های سال می باشد. پاساژ جواهر از بزرگ ‌ترین مراکز خرید دنیا است. هر چیزی که به دنبال آن بوده اید و نتوانستید در فروشگاهی پیدا کنید، در این مرکز خرید پیدا خواهید کرد. معمولا نمایندگان دو برندِ معروف Cotton و Y-London آفرهای خوبی برای فروش دارند. گاهی هم حراج‌ های خوبی روی جنس ‌ها و پوشاکشان می‌گذارند.
روش های خرید ارزان در استانبول

۶- فروگشاه بزرگ اولویوم، مرکز اوت لت

 

 این فروشگاه نیز یکی دیگر از مراکز خرید اوت لت است. این مرکز خرید در منطقه زیتین بورنو استانبول در سال ۲۰۰۰  افتتاح شد. در ابتدا فقط ۲۵ مغازه وجود داشت اما امروز تعداد فروشگاه های آن به ۱۵۰ عدد رسیده است. بهترین سوغاتی ها را با کمترین قیمت را می توانید در این فرشگاه، خریداری کنید. برای داشتن تفریح بیشتر در این پاساژ می توانید سالن تئاتر، سالن بولینگ و رستوران ها و کافه هایی نیز پیدا کنید.

۷- سه شنبه بازار در استانبول

 

این بازار در منطقه کادیکوی استانبول واقع شده است. هر سه شنبه در مناطق مختلف شهر استانبول، سه شنبه بازارهای مختلفی برپا می شوند. معروف ترین سه شنبه بازار در منطقه کادیکوی برگزار می گردد. در این منطقه می توانید مراکز خرید بسیاری بیابید ولی بهترین و به روز ترین لباس ها با نرخ مناسب در سه شنبه بازار این منطقه قابل تهیه می باشند. پس برای خرید ارزان می توانید در روزهای سه شنبه از بازارهای مناطق مختلف استفاده کنید.
روش های خرید ارزان در استانبول

۸- مرکز خرید اوپتیموم اوت لت

 

 یکی دیگر از اوت لت های شهر استانبول می باشد. این مرکز خرید پنج طبقه داشته و یکی از ویژگی های آن، داشتن فوت کورت در این مرکز است. این فوت کورت غذاهای خوشمزه ای دارد که شب ها جمعیت بسیاری به استقبال آن می آیند. در این مرکز خرید علاوه بر فروشگاه های اوت لت، فروشگاه های معمولی و غیر مارک هم برای فروش اجناس و پوشاک وجود دارند.
در این مقاله با بعضی از فروشگاه های خوراک و پوشاک شهر استانبول آشنا شدیم. راه های مختلفی برای داشتن یک سفر بهینه با بیشترین استفاده و لذت وجود دارند. با مطالعه و جستجو در اینترنت می توانید بهترین سفر را برای خود رقم بزنید. اگر راه کوتاه تری برای بدست آوردن سریع اطلاعات می خواهید، می توانید با متخصصین  و مشاوران ما تماس گرفته و سوال های خود را بپرسید. در قیمت تماس با ما می توانید راه های ارتباطی را بیابید.