راهنمای رزرو پرواز یا خرید اینترنتی بلیط هواپیما

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که دوست دارید فناوری را برای زندگی راحت تر به خدمت بگیرید احتمالا سراغ رزرو اینترنتی بلیط هواپیما و هتل هم می روید. این پست را ختصاصی به عنوان راهنمای رزرو پرواز در نظر گرفته ایم تا کسانی که برای بار اول قصد چنین کاری را دارند بدون هیچ نگرانی به این کار اقدام کنند.

پس از آنکه تصمیم گرفتید چه زمانی به مقصد مورد نظر سفر کنید لازم نیست سراغ آژانس مسافرتی بروید که حضوری این کار را انجام دهید. کافیست به یکی از وب سایت های معتبر سر بزنید و کارهای زیر را انجام دهید.

رزرو پرواز

رزرو پرواز

جستجوی پروازهای دلخواه

اولین مرحله رزرو بلیط هواپیما جستجوی پروازهای مسیر و تاریخی است که قصد سفر در آن را دارید. این کار از طریق یک فرم ساده انجام می شود.
حالا نوبت آن است که مبدا و مقصد سفر را مشخص کنید. نام فرودگاه ها را می توانید تایپ کنید یا با کلیک روی نشانک انتخاب نمایید. با کلیک روی سطر رفت، تقویمی به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید روز پرواز رفتتان را انتخاب کنید.

ورود صحیح تعداد نفرات بسیار با اهمیت است. قیمتی که به شما نمایش داده می شود بر اساس ظرفیت مورد نیاز شما و ظرفیت موجود کلاس های پروازی یا چارترکنندگان مختلف است.

انتخاب مناسبترین پرواز

بعد از تکمیل فرم و کلیک روی دکمه جستجو، به صفحه انتخاب پرواز منتقل می شوید. اول باید کمی منتظر بمانید تا اطلاعات پروازها برای شما جستجو و جمع آوری شود.

در این لیست اطلاعات تمام پروازها را می بینید. ممکن است ظرفیت پروازی تکمیل شده باشد که با وضعیت “تکمیل ظرفیت” مشخص می شود. پروازهای قابل خرید، دکمه رزرو آنلاین شان فعال است. پس از اینکه مناسبترین پرواز را انتخاب کردید روی رزرو آنلاین کلیک کنید تا وارد مرحله ورود اطلاعات شوید.

ورود و ثبت اطلاعات مسافرین

در این مرحله اطلاعات مسافرین و تماستان را وارد کنید. به تعداد مسافرین شما سطرهایی برای ورود مشخصات وجود دارد. عنوان مسافرین بزرگسال باید از بین آقا یا خانم انتخاب شده و نام و نام خانوادگی مسافرین به زبان انگلیسی نوشته شود.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

همچنین ملیت مسافرین خواسته می شود که متناسب با آن لازم است کد ملی یا اطلاعات گذرنامه شان را ثبت کنید. تاریخ تولد کودک و نوزاد را از تقویم نمایش داده شده انتخاب کنید. اگر تاریخ تولد مسافرین و رده سنی که برایشان انتخاب کرده اید مطابقت نداشته باشند امکان ادامه فرآیند رزرو برایتان فراهم نیست. تاریخ تولد ارائه شده با تاریخ تولد شناسنامه در فرودگاه بررسی می شود پس در تعیینش دقت کنید.

راه ارتباط ما با شما از شماره تلفن ثابت و همراه تان است پس دقت لازم در ورود اطلاعات تماس را داشته باشید. برای اینکه ایمیل را به درستی بنویسید، در دو مرحله از شما خواسته می شود. در بخش اول آدرس ایمیل صحیح را وارد کنید و در بخش دوم آن را دقیقا تکرار کنید.

درگاه بانکی که مایل به پرداخت آنلاین از طریق آن هستید را انتخاب کنید. دقت کنید که برای پرداخت نیاز نیست کارت همان بانک را داشته باشید. همین که بانک شما عضو شبکه شتاب باشد کافی است تا بتوانید پرداختتان را از هر درگاهی انجام دهید.
پس از انجام موفق پرداخت به وب سایت برگردانده می شوید. در آن صفحه می توانید رسید پرداخت صورتحساب را دانلود و چاپ کنید.