بهترین مقاصد داخلی سفر زمستان

سرمای زمستان هم جذابیت خود را دارد و اینکه هوای سرد بهانه ای برای سفر نکردن باشد اصلا جالب نیست. ایران در زمستان هم مقاصدی برای تفریحات زمستانی یا برفی دارد و هم اقلیم گرم که افراد سرمایی در آنجا لذت ببرند. شهر های جنوبی خصوصا ساحلی در زمستان هم حال و هوای بهاری دارند کافیست با رزرو پرواز داخلی خود را به یکی از شهرهای مورد نظرتان برسانید، آنقوت خواهید دید که زمستان از هر فصل دیگری زیباتر است.

در این نوشته به معرفی جاذبه های داخلی که مناسب زمستانگردی هستند می پردازیم.

چشمه آب گرم سیاه کش، بندر خمیر
این چشمه زیبا در استان هرمزگان و در روستای نیمه کار قرار دارد و از بکرترین مناطق گردشگری ایران است. چشمه آب گرم سیاه کش در کشور کمتر شناخته شده است و از گزند آلودگی های محیطی به دور مانده است و به جرات آن را به عنوان بهترین مقصد سفر در زمستان عنوان می کنیم.

سفر در زمستان

سفر در زمستان

غار نمکی قشم
غار نمکی در لیست جاذبه های توریستی و گردشگری جزیره قشم قرار دارد و در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شهر است. غار نمکی قشم یا غار نمکدان، به عنوا طولانی ترین غار نمکی جهان نیز شناخته می شود. علت نامگذاری آن نیز به غیر از نمک موجود در محیط به دلیل شکل نمک دان مانند و مخروطی دالان ها در دل کوه است.

دره ستاره ها، قشم
در فاصله ۵ کیلومتری شهر قشم و نزدیکی های روستای برکه خلف، یکی از عجایب زیبای ایران به نام دره ستاره ها وجود دارد؛ مکانی که عمری دو میلیون ساله دارد! مکانی با تندیس و ستون هایی ماسه ای و عجیب که بسیار محسور کننده و زیبا هستند.

جزیره هنگام، هرمزگان
جزیره هنگام در خلیج فارس است که وسعتی ۵۰ کیلومتری دارد و در حقیقت در قسمت جنوبی جزیره قشم است. در این جزیره زیبا معادن سرب و نمک زیادی وجود دارد. اگر دلتان می خواهد در فصل زمستان از سواحل زیبا و رنگارنگ و حضور در کنار دلفین ها لذت ببرید، حتما سری به جزیره هنگام بزنید. جزیره هنگام بهترین مکان برای فرار از سرمای برف و سفر در زمستان است.

تنگه کول فرح، ایذه
این تنگه در هفت کیلومتری شمال شرق ایذه است که با داشتن شش نقش برجسته تاریخی؛ دارای قدمتی مربوط به دوران ایلامیان است. این محل در واقع پرستشگاه نارسینا است که یکی از خدایان ایلامی است. در قسمت راست ورودی این تنگه دو قطعه سنگ عظیم نیز وجود دارد که بر بدنه آنها نقش هایی ظریف و زیبا از صورت انسان و حیوانات در حال نیایش و پرستش دیده می شود.

جزیره هرمز
جزیره هرمز به خاطر خاک قرمزش رنگش معروف است. خاکی که ترکیب بی نظیر را با آبی دریا به وجود آورده و خودش می تواند به عنوان یکی از سوغات های سفر شما باشد. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که همگی بی نظر اند، نباید از دست داد. بطور کلی مناطق جنوب کشور همیشه در لیست بهترین مقاصد سفر در زمستان قرار دارند و برای فرار از سرمای زمستان، فرصت مناسبی هستند.

کوه های مریخی چابهار
اگر حدود ۵۰ کیلومتر از چابهار به سمت بندر گواتر پیش بروید، رشته کوه هایی وجود دارد که به کوه های مینیاتوری یا مریخی نام دارند و البته در زبان محلی به نام “کالانی” شناخته می شوند. این منطقه به لحاظ تاریخی نیز دارای اهمیت خاصی است و گذشته پرباری دارد. در تفحص های انجام شده این منطقه انواع فسیل های جانوری دریای نیز وجود دارد و نشان دهنده این امر است که در گذشته این منطقه خشک نبوده و در زیر آب قرار داشته است.

کوه های مریخی چابهار

کوه های مریخی چابهار

چشمه آب گرم گنو، بندرعباس
این چشمه های آب گرم فرصت مناسبی برای بیرون کردن سرمای زمستان از بدنتان است و از جمله مقاصد سفری است که همیشه در زمستان محبوب اند و پرطرفدار. در آب های این منطقه نوعی ماهی به نام آوینیوس گینویس زندگی می کنند که در هیچ جای دیگر جهان نمونه ای از آنها وجود ندارد. در این چشمه آبگرم برای خانم ها و آقایان دو استخر جدا در نظر گرفته شده است تا بتوانند از خواص آب های گوگردی این چشمه آبگرم استفاده کنند.

آبشار آب گرم مشهد
برخلاف طرز فکر بسیاری از افراد که فقط به قصد زیارت به مشهد سفر می کنند، این شهر زیارتی دارای جاذبه های توریستی بسیاری است، همانند آبشار آبگرم مشهد که برای زمستان بهترین مقصد سفری است. آبشار آبگرم تنها آبشار ایران است که آب گرمی دارد و دمای آن به حدود ۴۰ درجه هم می رسد. این آبشار در حدود ۵ کیلومتری جاده مشهد به کلات نادری و در نزدیکی روستای آبگرم قرار دارد.

کویر نایبند، طبس
به جرات کویر نایبند در لیست بهترین مقاصد سفری زمستان و پاییز قرار دارد. این روستای زیبا در فاصله ۲۲۵ کیلومتری طبس قرار دارد و در مسیر حرکت به سوی راور، در استان کرمان قرار دارد. روستای نایبند در فاصله اندکی از کویر لوت قرار دارد و سرسبزی و فضای موجود در آن ترکیبی بسیار زببا در کنار کویر به وجود آورده است.