چطور بلیت هواپیمای ارزان بخریم؟

خرید بلیط هواپیما یکی از خرید هایی است که اگر در مورد آن حرفه ای عمل کنید گاهی میشود تا ۴۰ درصد تخفیف را گرفت. گاهی در روز اول پیشفروش بلیط تخفیف های ویژه ای وجود دارند و گاهی هم درست چند ساعت مانده به پرواز صندلی های خالی نصف قیمت به فروش می رسند. برای شرکت های هواپیمایی نصف از هیچی بهتر است!

اگر زمان بندی درستی داشته باشید و به اندازه کافی صبوری کنید بی شک به گزینه های بهتری دست خواهید یافت، گزینه های ارزانتر از حد تصور!

بیشتر بخوانید: در هنگام رزرو هتل به چه نکاتی توجه کنیم؟

هواپیما

هواپیما

از فرودگاه های کوچکتر پرواز کنید
معمولا سفر کردن از فرودگاه های بین المللی هزینه برتر از فرودگاه کوچک و معمولی است. از آنجایی که در فرودگاه های بین المللی حق بیمه هم به بلیط هواپیما افزوده می شود قیمت آن بیشتر خواهد شد. اگر می خواهید هزینه سفر کمتر شود از فرودگاه های کوچکتر سفر را آغاز کنید.

چه روزی سفر می کنید؟
اینکه در انتخاب روز سفر محدودیت نداشته باشید میتواند بسیار مفید باشد و شما را در تهیه بلیط ارزان یاری کند. آمار نشان داده در صورت کلی خرید بلیط هواپیما برای روزهای سه شنبه و جهارشنبه بین ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزانتر است نسبت بهر روزهای جمعه و شنبه.

انعطاف پذیری در برنامه ها
سوار شدن بر هواپیمایی که با تاخیر پرواز کرده یا پروازهای شبانه می تواند بسیار ارزانتر تمام شود خوصوصا اگر جزو لحظه آخری ها باشید. اگر تخفیف های لحظه آخری را می خواهید روزهای سه شنبه تا پنج شنبه حسابی سایت های فروش بلیط هواپیما را چک کنید تا بلیط نیم بها به دست آورید.

سفر هوایی

سفر هوایی

تحقیق در اینترنت
اینترنت دست شما را برای تحقیق و آنالیز قیمت ها باز گذاشته است. اگر به یک سایت فروش بلیط شک داشتید به راحتی می شود از دیگرسایت ها قیمت گرفت و با آنالیز داده ها ارزانترین گزینه و بهترین را انتخاب کرد. همیشه گرانترین ها صرفا بهترین نیستند!

تخفیف روزانه قیمت بلیط ها یکی دیگر از مجموعه مواردی است که در این سایت ها به چشم می خورد. به عنوان مثال می توانید عباراتی از قبیل رزرو بلیط هواپیما، بلیط چارتر یا هر عبارت دیگری را که با مرتبط با آن باشد در اینترنت جستجو کرده تا در کمتر از چند ثانیه با انبوهی از وبسایت هایی که این گونه خدمات را ارائه می دهند مواجه شوید.

پروازهای تلفیقی
برخی شرکت ها به صورت عمده اقدام به خرید بلیط هواپیما می کنند، این کار باعث می شود تا از تخیف های ویژه برخوردار شوند. پس از آنکه این شرکت ها بلیت ها را خریدند به فروش میگذارند و به افراد عادی مثل من و شما می فروشند که آنها هم با تخفیف این کار را می کنند. همیشه از این فرصت ها گیر نمی آید اما اگر هم چنین موردی پیش بیاید بین ۲۵ تا ۴۰ درصد تخفیف شامل حالتان خواهد شد.

برخورد قاطعانه
اگر حضوری یا تلفنی برای خرید بلیط اقدام کنید می توانید واضح درخواست تان را بگویید و بهترین گزینه ها را دریافت کنید. سعی کنید خواسته خود را در مورد ارزانترین بلیط مطرح کنید قطعا گزینه هایی به شما پیشنهاد می شود. از اینکه محل خرید بلیط خود را تغییر دهید هراس نداشته باشید. در راستای تحقق این امر، تضمین پایین ترین نرخ ممکن میسر خواهد شد.

پرواز

پرواز

زمان بسیار مهم است
بسیاری از خطوط هوایی در همان آغاز فروش بلیط ها تخفیف خود را شروع کرده و صندلی های ارزان همگی پر می شوند یعنی حدودا ۲۱ روز قبل از پرواز. از طرفی به عنوان یک قاعده کلی شرکت های هواپیمایی در ۷۲ ساعت مانده به پروزا تخفیف های ویژه ای ارائه می دهند. بستگی دارد شما چقدر حرفه ای عمل کنید گاهی ریسک پذیری میتواند سودآور باشد اما نه در همه موارد!

همه چیز درباره بلیط چارتری
پرواز چارتری، پروازی است که در آن، آژانس های هواپیما همه و یا تعدادی از صندلی های هواپیما را اجاره می کنند. این نوع پرواز، بیشتر در مسیرهای پر رفت و آمد استفاده می شود و هم تورهای گردشگری از این صندلی ها استفاده می کنند و هم بلیط آن ها به طور مستقل به مسافران فروخته می شود. اگر صندلی های پرواز چارتر پر نشود هزینه آن را باید آژانسی که آن پرواز را اجاره کرده بدهد به همین دلیل اگر صندلی خالی مانده باشد آژانس آن را ارزان تر می دهد تا بتواند سریع تر آن را بفروشد. در این صورت اگر خوش شانس باشید و به موقع از فروش این بلیط ها باخبر شوید پروازهای خیلی ارزانی نصیبتان می شود.