در هنگام رزرو هتل به چه نکاتی توجه کنیم؟

رزرو هتل یکی از اقداماتی است که پیش از سفر باید انجام داد. باید توجه داشت که زمان رزرو هتل خارجی باید به نکات متعددی دقت کرد تا انتخاب درستی را انجام داد. در صورتی که از هتل خود راضی نباشید برای تعویض آن دچار مشکل خواهید شد.

موقعیت مکانی هتل
توجه داشتن به موقعیت هتل اولین موردی است که باید بررسی شود. دور و نزدیکی هتل به مرکز شهر، جاذبه ها و یا هدفی که به خاطر آن سفر کرده اید بسیار مهم است. در صورتی که هتل با مکان های مورد بازدید شما فاصله زیادی داشته باشد برای تردد وقت زیادی از دست خواهید داد و همینطور باید بیشتر هزینه کنید.

رزرو هتل

رزرو هتل

از تخفیف های فصلی هتل اطلاع یابید
معمولا در سایت های رزرو هتل گهگداری تخفیف هایی ویژه به مسافرین داده می شوند که به آنها تخفیف های فصلی هم گفته می شود. در فصل هایی که مسافر کمتری به مقصد مورد نظر سفر می کنند تخفیف هایی برای رزرو هتل به میهمانان داده می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی برخی از هتل های ۴ ستاره دبی

ترانسفر فرودگاهی
توجه داشته باشید که برای انتقال از فرودگاه به هتلی که رزرو کرده اید، اگر ترانسفر رایگان وجود نداشته باشد باید خودتان تاکسی کرایه کنید تا به هتل برسید. دارا بودن ترانسفر فرودگاهی خودش یک مزیت بزرگ است. فرض کنید زمانی به فرودگاه رسیده اید که نیمه های شب است و به راحتی تاکسی گیر نمی آید آنوقت چه؟

امکانات و خدمات هتل
اگر امکانات خاصی مد نظرتان است که وجودش برایتان مهم است باید زمان رزرو به بررسی آن بپردازید. گاهی اتفاق می افتد که هتل های لوکس هم یک خدمات ساده را در دستور کار خود ندارند. خوشبختانه به صورت آنلاین می توان خدمات و وصعیت اتاق های هتل را بررسی کرد.

رزرو آنلاین هتل

رزرو آنلاین هتل

توجه به قوانین هتل
قوانین هر هتل با هتل دیگری فرق دارد و چیزی که واضح است الزام احترام به قوانین هتل است. برای مثال در برخی هتل ها حیوانات خانگی جایی ندارند و این در حالی است که بعصی هتل ها چنین خدمات و قوانینی دارند. در صورت سرپیچی از قوانین دچار مشکل خواهید شد. بهتر است پیش از رزرو هتل به بررسی قوانین هتل بپردازید و مطمئن شوید با آنها مشکلی ندارید.

نظرات دیگران را بخوانید
معمولا در همان سایتی که امکان رزرو اینترنتی هتل فراهم شده نظرات میهمانان این هتل که قبلا آنجا اقامت داشته اند نیز وجود دارد. سعی کنید نظرات را بخوانید و از اینکه جای خوبی را برای اقامت انتخاب کرده اید اطمینان حاصل کنید.

ساعت تحویل و تخلیه اتاق مهم است
یکی از قوانین دست و پاگیر هتل ها ساعت مشخص برای تحیول و تخلیه اتاق است. توجه به این موضوع می تواند بر تصمیم شما راجع به زمان خرید بلیط هواپیما یا قطار تاثیر گذار باشد.

اقامت در هتل

اقامت در هتل

گول نام هتل را نخورید
اگر تجربه اقامت در هتل های مختلف را داشته باشید می دانید که هرگز برند و نام یک هتل زنجیره ای تضمین کننده کیفیت آن نیست. هتل های زنجیره ای متعلق به یک فرد، کمپانی یا افراد مشخصی هستند که ممکن است استاندارهای هتل زنجیره ای را به صورت یکسان در همه شعب خود رعایت نکنند.

کیفیت هتل های زنجیره ای ممکن است در هر محل با دیگری متفاوت باشند. مثلا برخی از هتل های زنجیره ای از یک برند از کیفیت عالی برخوردار هستند و برخی دیگر کیفیت پایین تری دارند.

بدترین و بهترین اتاق های هتل
بهترین اتاق های هتل همیشه به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که اتاق خود را از یک آژانس مسافرتی خریداری کرده اند. زیرا هتل و مسئول آژانس قرارداد دارند و در قبال این قرارداد و ارائه خدمات مسئولیت هایی دارند که باید به آن عمل کنند.

بدترین اتاق ها همیشه به افرادی می رسد که از طریق رزرو آنلاین اتاق خود را گرفته اند. در نظر داشته باشید که وب سایت های آنلاین رزرو اتاق و هتل، اغلب بیش از پذیرش هتل، اتاق به مسافران می فروشند و همه این خریدها تایید می شود و مسافران ووچر هتل (رسید پذیرش و خرید اتاق) را دریافت می کنند اما زمان حضور در هتل با این مشکل مواجه می شوند که اتاقی ندارند یا اتاق آن ها به کس دیگری نیز فروخته شده است و همین باعث می شود که اغلب این افراد اتاقی را که در وب سایت رزرو و پول آن را پرداخت کرده اند، نتوانند بگیرند.