معرفی باغ انگلیسی و ساعت گل ژنو

شهر ژنو در سوئیس در کل دنیا مشهور است و در آن جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که باغ انگلیسی و ساعت گل پنو یکی از جاذبه های معروف آن است. بهتر است بدانید که سوئیس و ژنو را به دلیل ساعت های مچی و بانک ها و چاقو های جیبی و شکلات می شناسند و همچنین به آن پایتخت صلح جهان نیز می گویند. چنانچه قصد سفر به سوئیس را دارید، با خرید تور اروپا می توانید به راحتی عازم این کشور شده و از جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم باغ انگلیسی و ساعت گل ژنو را به شما عزیزان معرفی نماییم.

باغ انگلیسی را می توان جز معرف ترین باغ ها و پارک های شهر ژنو دانست، مهم ترین دلیل مشهوریت این پارک وسعت آن است که در حدود ۲۵ هزار متر مربع می باشد. همچنین وجود دریاچه لمان در کنار پارک دلیل دیگری برای محبوبیت پارک است. این پارک در سال ۱۸۵۴ میلادی ساخته شد و به دلیل اینکه از طرح باغ های انگلیسی در طراحی اش استفاده شده، به آن باغ انگلیسی(Jardin Anglais) می گویند. شهر ژنو مملو از پارک ها و فضاهای سبز است ولی باغ انگلیسی جز خاص ترین پارک های این شهر به شمار می آید.
یکی از مهم ترین مکان ها ساعت گل ژنو است که اکثر تور های سوئیس گردشگران را به دیدن از آن راهنمایی می کنند و اطلاعاتی کامل از این ساعت به مسافران ارائه می دهند. بهترین زمانی که می توان از این باغ دیدن کرد در ماه های فصل تابستان یعنی جولای تا آگوست است. در این فصل جشن هایی تابستانه برگزار می شود که می توانید در آن شرکت کنید. جالب است بدانید که در شب ها نیز آتش بازی های شبانه در این پارک برگزار می شود که می توانید خاطره ی خوشی را برای خود رقم بزنید.

ساعت گل ژنو

ساعت گل ژنو

تمامی افراد دنیا، شهر ژنو در سوئیس را با هنر ساعت سازی اش می شناسند. ساعت هایی که در این شهر ساخته می شود به دلیل ظرافت، دقت و قیمت بالا شهرت دارد. به همین منظور شهرداری ژنو تصمصیم گرفت تا باغ انگلیسی و ساعت گل ژنو را برای خاطر این لقب در شهر بسازند. در نتیجه این تصمیم در سال ۱۹۵۵ در میان باغ انگلیسی بزرگترین ساعت جهان را که با گل ساخته شده است را ساختند. این ساعت در زمان خود بزرگترین ساعتی بود که با گل ساخته شده بود.
با گل های رنگارنگ اعداد این ساعت را مزیین کردند. به دلیل همین خصوصیات باغ انگلیسی و ساعت گل ژنو به مقصدی اصلی برای مردم و گردشگران تبدیل شد. ساعت دقیق را می توانید از این ساعت ببینید چراکه این ساعت یکی از دقیق ترین ساعت ها دی دنیا است.
آیا می دانستید هر زمانی که به این شهر سفر کنید با تصویری جدید از صفحه ی این ساعت رو به رو می شوید؟ در هر فصل از سال از گل های متنوعی برای تزئین این ساعت استفاده می شود. ساعت گل تلفیقی از تکنولوژی و هنر باغ داری باغبان ها و پرورش گل این شهر است.

ساعت گل ژنو

ساعت گل ژنو

جاذبه های پارک

در این پارک مجسمه ها و بناهای یادبود زیادی را می توانید ببینید. در این پارک می توانید بنای یادبود ملی که متعلق به سال ۱۸۶۹ میلادی است را ببینید که به خاطر یادبودی از تاریخ پیوستن ایالت ژنو به کنفدراسیون سوئیس ساخته شده است. در این باغ مجسمه ها و نیم تنه هایی از شخصیت های مشهور سوئیس قابل مشاهده است. الکساندر کالاو و فرانسوا دو نقاش معروف سوئیسی هستند که در این پارک قرار دارد. حتی نیم تنه ی مجسمه سازی به اسم رودو نیز در ایت پارک قرار داده شده است. فواره های چهار فصل نیز در این پارک قرار دارد. جنس این فواره از برنز است و فردی به اسم آلکسیس آندره آن را ساخته است.

باغ انگلیسی

باغ انگلیسی

هنر باغ سازی انگلیسی

هنر باغ سازی به روش انگلیسی دو صورت دارد که باغ های رسمی و هندسی و باغ های طبیعی و آزاد هر یک در دوره ای از تاریخ این انگلستان مورد استفاده قرار گرفته است. باغ هایی که به صورت هندسی و رسمی طراحی می شند شبیه به باغ های ایتالیایی و فرانسوی بوده است. از گیا های هرس شده و گل های رورشی نیز در آن استفاده می شده است. باغ های مرکبات انگلیسی به همین روش ساخته شده است. از سال ۱۷۲۰ باغ سازی آزاد انگلیسی ساخته شدند و این باغ ها در دوره رنسانس ساخته شدند.

باغ انگلیسی

باغ انگلیسی

رستوران های داخل باغ

سه رستوران وجود دارد که به علت های مخختلفی طرفداران خود را دارند. یکی از رستوران ها در مرکز باغ قرار دارد که از هر جهت قابل دسترس است. (La Potinière Restaurant) بوده و محل مناسبی برای دور هم جمع شدن های دوستانه و استراحت است. اسم این رستوران به معنای غیبت کردن است که منظور همان گفتگو است.
رستوران دیگر رستوران قایقی بتو ژنو است که داستان تاریخی که در پشت این قایق وجود دارد از این جریان است که در سال ۱۸۹۸ ملکه ژنو به نام ملکه سیسی به دست یک آنارشیست ایتالیایی، خنجر خورد و در حین فرار و برای کمک وارد قایق بتو ژنو شد. در نهایت بر روی عرشه این کشتی به زمین افتاد و یک ساعت بعد جان خود را از دست داد. همین داستان و محل به زمین افتادن ملکه در کشتی باعث شناخته شدن و معروفیت بیشتر این رستوران شده است.
رستوران آرمور نیز غذا های بسیار لذیذی را سرو می کند و با رفتن به این باغ می توانید غذا های این رستوران را نیز میل نمایید.