شهر زیبای همدان نشان برند گردشگری کشور را بر دوش دارد

به گزارش بار و بندیل به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی خاکسار، معاون گردشگری اداره ی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اظهار داشت: همدان یکی از برندهای گردشگری کشور محسوب می شود.

طبق گفته ی وی یکی از راهبردهای خوب و کوتاه مدت برای رونق بازار گردشگری، برگزاری و میزبانی اجلاس های بین المللی گردشگری است.

او توضیح می دهد: حدود دو سال پیش که سازمان جهانی گردشگری پیشنهاد انتخاب شهری در آسیا به عنوان پایتخت گردشگری را داد، شهر همدان به عنوان میزبان این جلاس برگزیده شد.

همدان برند گردشگری ایران

همدان برند گردشگری ایران

 

وی تاکید می کند: در یکسالی که مقدمات این اجلاس فراهم شد، رویدادهای متعددی را در حوزه‌های مختلف با رویکرد همدان ۲۰۱۸ انجام دادیم که انعکاس این اخبار موجب معرفی همدان در دنیا شد.

علی خاکسار با بیان اینکه اتفاقات و انعکاس اخبار پیرامون همدان ۲۰۱۸ موجب تبدیل همدان به مقصد گردشگران و توریستان خارجی شد، تصریح کرد: کنفرانس ۲۰۱۸ به خوبی در همدان برگزار شد که در این برنامه، همدان میزبان چندین میهمان خارجی بود که در حاشیه این رویداد در زمینه مواردی با آنها گفت‌وگو کردیم.

معاون گردشگری استان همدان عنوان می سازد: نشست‌های دوجانبه‌ای با کشورهای عراق و افغانستان برگزار کردیم که دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی خوبی برای استان به همراه داشت.

 

همدان برند گردشگری ایران

همدان برند گردشگری ایران

 

خاکسار توضیح می دهد که در این رویداد جهانی افزون بر ۷۰ میهمان خارجی داشتیم. او این طور ادامه می دهد: در این همایش، بخش خصوصی عملکرد مطلوبی داشت و توانست انعکاس خوبی از این برنامه نشان دهد.

همین طور او در خصوص احتمال برگزاری همدان ۲۰۱۹ نیز این طور پاسخ می دهد که: امکان چنین موضوعی صفر درصد است چرا که برای همدان ۲۰۱۸ نزدیک به دوسال رایزنی و گفت‌وگو انجام شد و این موضوع برای سال ۲۰۱۹ ممکن نیست.

معاون گردشگری استان همدان در نهایت می گوید: برنامه‌ها و اقداماتی برای ادامه‌ این روند در استان در دست اجراست و آمادگی در جهت برگزاری اجلاس‌ها و برنامه‌هایی از این دست در حوزه گردشگری وجود دارد.

همدان برند گردشگری ایران

همدان برند گردشگری ایران