سفر به منطقه ی بشیکتاش استانبول

اگر با تور استانبول به ترکیه و شهر استانبول می روید، تور استانبول پاییز ۹۷ شما را به مکان های توریستی و جاذبه های گردشگری مهم شهر می برد. در شهر استانبول محل های قدیمی وجود دارد که با تور استانبول به آن نمی توانید بروید،‌ ولی بازدید از آن جذابیت خاص خود را دارد. محله ی بسیکتاش یکی از محله های قدیمی در شهر استانبول است که معنای واژه ی بشکیتاش گهواره سنگی می باشد.

این محله از سمت شمال با ساریر و شیشلی و از جنوب با بی اغلو و از شرق با بسفر همسایه است. این محله، محله ای توریستی است که ممکن است با تور استانبول پاییز ۹۷ امکان بازدید از آن وجود نداشته باشد، لازم به ذکر است که برخی از جاذبه های گردشگری استانبول در این منطقه قرار دارد.

در صورتی که به شهر استانبول سفر می کنید حتما از این محله بازدید نمایید. در این مطلب قصد داریم برخی از فعالیت های جالبی که در بشیکتاش وجود دارد و می توانید به آن بپردازید را به شما عزیزان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

سرگرمی های منطقه بشیکتاش

پیاده روی در بازار های بشیکتاش

اگر به گشت و گذار در بازار های قدیمی و محلی علاقه دارید، حتما با تور استانبول سری به بازار محلی بشیکتاش بزنید.

یکی از جاذبه های هیجان انگیز این منطقه بازار رو باز بشیکتاش است که در آن پوشاک و لباس های ارزان قیمت و میوه ها و سبزیجات تازه به فروش می رسد.

در این بازار رستوران های سنتی وجود دارد که در آن ذاهای ترکی اصیل سرو می شود. حتی می توانید در این رستوران ها یک استکان چای ترکی بنوشید و خستگی قدم زدن در بازار را از تن به در کنید. در این منطقه به بازار ماهی فروش ها بروید و ماهی تازه و خوشمزه بخرید.

همچنین بخوانید: بازار بزرگ استانبول، هزارتوی تاریخی 

بازار ماهی فروشان بشیکتاش

بازار ماهی فروشان بشیکتاش

موزه ی نیرو دریایی

در محله ی بشیکتاش موزه ی نیروی دریایی قرار دارد که در زبان ترکی به آن موزه ی دنیز می گویند و قدمت آن به یک قرن پیش می رسد. با رفتن به این موزه می توانید تمامی وسایل و اشیای نیروی دریایی را ببینید.

این موزه در سال های اخیر باز سازی شده است که در زمان بازدید از آن می توانید قایق های جنگی حکومت عثمانی را از نزدیک ببینید.

از دیگر تجهیزاتی که در این موزه به نمایش گذاشته می شود عبارت اند از: توپ های جنگی، تجهیزات و ابزارآلات دریانوردی و ماکت های مختلف کشتی ها و اسناد و مدارک. با رفتن به موزه ی نیروی دریایی می توانید از نمایشگاه مبارزات و نبرد های دریایی نیز دیدن نمایید.

موزه نیرو دریایی

موزه نیرو دریایی

کروز سواری

تنگه ی بسفر جز جذاب ترین بخش های شهر استانبول است. در این قسمت از استانبول می توانید بر کشتی های کروز سوار شوید.

در استانبول تور های کروز برقرار است که می توانید در یکی از آن ها شرکت کنید. کروز ها از بشیکتاش سفر خود را شروع می کنند که می توانید با سوار شدن برای این کشتی های کروز خود را به بخش آسیایی و محله ی اسکودار برسانید.

تماشای مسابقه فوتبال

آیا تا به حال اسم تیم فوتبال بشیکتاش را شنیده اید؟ تیم بشیکتاش به عقاب های سیاه معروف است که جز قدیمی ترین تیم های فوتبال ترکیه است.

جالب است بدانید که مردمان استانبول تعصب خاصی بر این تیم دارند که تمامی پرچم ها و لوگوی این تیم و مجسمه های متعدد آن را می توانید در جای جای محله ی بشیکتاش ببینید. اگر مایل باشید می توانید به استادیوم اینونو بروید و به تماشای یکی از بازی های این تیم بپردازید.

کاخ دلمه باغچه

یکی از با شکوه ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری استانبول کاخ دلمه باغچه است که با تور استانبول پاییز ۹۷ می توانید از آن دیدن نمایید. لازم به ذکر است که تور استانبول حتما بازدید از این کاخ را در لیست برنامه های خود قرار می دهد.

کاخ دلمه باغچه در منطقه ی بشیکتاش قرار دارد و بزرگ ترین قصر در ترکیه است. در زمان حکومت عثمانی از این کاخ به منظور دیوار اداری مرکزی امپراطوران عثمانی مورد استفاده قرار می گرفته است. سبک معماری این کاخ، نئوکلاسیک است و دکوراسیون داخلی آن بسیار منحصر به فرد می باشد. با شرکت در تور استانبول می توانید اطلاعات کامل و جامعی از این قصر دریافت نمایید.

کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باغچه

اقامت در سوییت سلطنتی

 

آخرین شاهکار دوره ی عثمانی کاخ چراغان است که با تور استانبول می توانید از این منطقه نیز بازدید نمایید. این کاخ بین سال های ۱۸۶۱ و ۱۸۷۲ ساخته شده است. کاخ چراغان در منطقه ی بشیکتاش قرار گرفته است و در زمان خود مهم ترین اقامتگاه سلطنتی به شمار می آمده است. جالب است بدانید که این کاخ به سبک باروت ساخته شده است.

امروزه کاخ چراغان به هتلی ۵ ستاره مبدل شده است که می توانید در آن اقامت نمایید. این بنا، امروزه به اسم هتل چراغان کمپینسکی شناخته می شود. اگر بودجه ی سفرتان محدود نیست و به سفر های لاکچری علاقه مند هستید می توانید در این قصر باشکوه اقامت گزینید.

هتل چراغان

هتل چراغان

پیاده روی در پارک ییلدیز

 

پارک ییلدیز بین قصر های چراغان و ییلدیز واقع شده است و جز پارک های منطقه ی بشیکتاش به شمار می آید. این پارک یکی از بزرگ ترین مناطق فضای سبز در کل شهر است و زمانی بخشی از باغ سلطنتی بوده است.

در این پارک می توانید به قدم زدن، استراحت و تماشای تنگه بسفر بپردازید. بهترین زمان برای سفر به این پارک ماه آوریل است که شکوفه های زیبایی را می توانید در آن ببینید.

پارک ییلدیز

پارک ییلدیز

بازدید از موزه اورتاکوی

اگر با تور استانبول پاییز ۹۷ به منطقه ی بشیکتاش می روید، بازدید از موزه اورتاکوی را فراموش نکنید. این ساختمان باشکوه و مجلل به سبک نئوباروک ساخته شده و برخی از بهترین نمونه های خوشنویسی اسلامی در این موزه نگهداری می شوند.

در سفر به این موزه حتما به پشت موزه مراجعه کنید و با استفاده از چشم انداز منحصر به فرد تنگه بسفر عکس های بی نظیری را به ارمغان آورید.

موزه نقاشی و مجسمه

موزه ی نقاشی و مجسمه در نزدیکی کاخ دلمه باغچه قرار گرفته است و بلیط ورودی کاخ دلمه باغچه برای بازدید از این موزه نیز کاربرد دارد. اگر وقت اضافی داشتید به این موزه ی هنری بروید و مجموعه ای از تابلو های نقاشی و مجسمه ها را نیز مورد بازدید قرار دهید.