راهکارهای اقامت ارزان در سفر

هزینه اقامت در هتل یکی از خرج های بزرگ سفر است. معمولا هزینه ای که برای اقامت در هتل صرف می شود بخش اعظم بودجه سفر را خرج می کند. این در حالی است که راه کارهایی برای رزرو هتل ارزان وجود دارد. در این نوشته به بررسی روش هایی که باعث می شوند هزینه اقامتگاه کمتر شود می پردازیم.

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت

اقامت ارزان

اقامت ارزان

اتاقی را بگیرید که دیگران نخواسته اند!
گاهی بنا به دلایلی خاص اتاق هایی توسط مسافرین قبلا رزرو شده اند لغو می شوند و خالی می مانند. سایت هایی وجود دارند که لیست اتاق های لغو رزرو شده را به شما می دهد و میتوانید با هزینه کمتری یکی از آنها را رزرو کنید.

از خطوط هوایی کمک بگیرید
گاهی خطوط هوایی برای فروش بیشتر بلیط با هتل هایی همکاری می کنند و امکان رزرو هتل ارزانتر وجود دارد. البته گاهی هم به خاطر چند بار استفاده از یک خط هوایی امکان دارد پاداش وجود داشته باشد. باید هوشیار باشید و زمان خرید بلیت هواپیما تمام شرایط را بررسی کنید.

از تخفیف عضویت استفاده کنید
سازمان های مسافرتی برای اعضای خود تخفیف هایی در نظر می گیرند که شامل رزرو هتل هم می شود. برای این که از چنین موهبت هایی برخوردار شوید می بایست به عنوان عضو شرکت مسافرتی ثبت نام کنید.

لحظه آخری باشید
این روش ریسک بالایی دارد که اتاق گیرتان نیاید اما اگر هم موفق شوید امکان دارد نصف قیمت در هتل اقامت کنید. گاهی صبوری بیش از حد هم کار دستتان خواهد داد اگر سفرتان بسیار ضروری نیست از امکانات لحطه آخری استفاده کنید. برای معامله لحظه آخری Tonight Hotel را بیشتر بررسی کنید Hotel Tonight برنامه ای است که به شما اجازه می دهد آخرین لحظه ، اتاق های هتل را با قیمت های شگفت انگیز رزرو کنید.

مستقیم از هتل درخواست تخفیف کنید
در رزرو های آنلاین امکان اینکه چانه بزنید یا درخواست پیشنهاد کنید وجود ندارد اما اگر تلفنی با هتل صحبت کنید و از آنها بخواهید که پیشنهادات ویژه را به شما بگویند قطعا می توانید اتاق ارزانتری هم پیدا کنید.

اقامت در سفر

اقامت در سفر

مسافرخانه ارزانتر از هتل
معمولا مسافرخانه ها ارزانتر از هتل ها هستند و اگر بودجه کافی برای اقامت در هتل را ندارید بهتر است به مسافر هانه فکر کنید. خدمات مسافرخانه نسبت به هتل کمتر است اما برای اقامت و استراحت جای بدی نیستند. حتی می توانید غذا را خودتان بپزید که در این صورت هزینه رستوران هم کم می شود.

خانه اجاره کنید
اگر مقصدتان شهر توریستی مثل مشهد است، شانس اینکه یک خانه با تمام تجهیزات را کرایه کنید بالاتر می رود. در چنین مکان هایی افرادی وجود دارند که خانه و تجهیزات خود را با قیمت کمی برای چند روز اجاره می دهند. این گزینه برای خانواده های پر جمعیت مناسب است که هم آشپزی کنند و هم مجبور نشوند اتاق های بیشتری رزرو کنند.

خانه تبادلی
سایت هایی وجود دارند که با عضویت در آنها با سایر توریست ها آشنا می شوید و می توانید هر کسی را که خواستید مهمان خانه خود کنید و در عوض شما هم مهمان او شوید. باید طبق برنامه خودتان سراغ کسی بروید که میخواهید به شهرشان سفر کنید. چنین تبادلی می تواند بسیار اثر بخش باشد و اقامت رایگان را برایتان فراهم کند.

هاستل

هاستل

آفرها و تخفیفات را از دست ندهید
برخی از شهرها به دلیل شرایط جوی و شرایط کاری افراد در برهه هایی از زمان میزان مسافرت به آن ها کاهش می یابد. به همین دلیل هتل های برای جذب مشتری بیشتر آفرها و تخفیفاتی را برای این فصول در نظر می گیرند. شما می توانید با مشاهده سایت از این آفرها و تخفیفات مطلع شده و از آنها استفاده نمایید.

استفاده از هاستل
هاستل یا هوستل محل خواب ارزان قیمتی است که تخت های یک اتاق را به شما اجاره می دهد و در واقع یک اتاق بین چند نفر مشترکا بهره برداری می شود. تعداد تخت ها در هر اتاق از ۲ الی ۸ تخت متغیر است.

هاستل ها هیچ چیزی از امکانات هتل ها کم ندارند و تنها چیزی که قیمت آنها را پایین می آورد استفاده کردن همزمان چند نفر از یک اتاق می باشد. البته تا آنجایی که تجربه نشان داده است خیلی به ندرت پیش می آید که تمام اتاق های یک هاستل پر از مسافر باشند، در ۸۰ درصد اوقات شما تنها یا با یک یا دو نفر دیگر در آن اتاق اسکان خواهید داشت.

هاستل های معتبر دارای اتحادیه بین المللی هستند و به مسافران و جهانگردانی که خواهان اقامت ارزان قیمت هستند در سراسر شهرهای کشورهای مختلف جهان سرویس می دهند.