بهترین مقاصد خارجی سفرهای نوروزی کدامند؟

سفر کردن یکی از کارهای نیک و پسندیده ای است که در فرهنگ ما ایرانی ها از دیرباز وایج بوده. نمونه بارزش همین سفر های نوروزی است. معمولا از اواسط زمستان ایرانی ها تدازک برنامه سفر نوروزی را می بینند و با برنامه ریزی سعی دارند سال نو را با سفری بی نقص آغاز کنند. از این رو ثبت نام برای تور نوروز ۹۸ از هم اینک آغاز شده است.

مقاصد سفرهای نوروزی خارج از کشور معمولا طوری انتخاب می شوند که با حال و هوای ما ایرانی ها که منتظر بهاریم مطابقت داشته باشند. کشورهای آسیایی معمولا مثل کشور خودمان بهار و زمستان دارند.

ترکیه: استانبول ترکیه معمولا اولین مقصدی است که ایرانی ها به فکر سفر به آنجا می افتند. دلیلش هم این است که هزینه زیادی ندارد، حال هوای بهاری در آنجا واضح تر است و مهمتر از آن مراکز خرید بسیاری وجود دارند که نیاز ایرانی ها برای خرید نوروزی را برآورده می سازند. از آنجایی که ترکیه دروازه اروپا است همه برندهای معروف پوشاک و فناوری در ترکیه یافت می شوند و قیمت بسیار پایین تری نسبت به بازار ایران دارند.

ترکیه

ترکیه

ترکیه علاوه بر طبیعت بهاری و خریدی ها نوروزی جاذبه های بسیاری و همینطور آزادی پوشش دارد که تا حدودی برای ایرانی ها با اهمیت است. همینطور تشابه فرهنگی و مذهبی ذهنیت ایرانی ها را برای سفر به این کشور آماده کرده است. برای نمونه یک فرد ایرانی نمیتواند هر غذایی را بخورد خصوصا آنکه غذای گوشتی باشد و مطمئن نباشد از گوشت های حلال است یا آنکه شیوه ذبح چگونه بوده …

گردشگری غذا در ترکیه بسیار مورد توجه است. معمولا ایرانی ها که ملت خوش گذرانی هستند با خوردن غذاهای متنوع ترکی سفرشان را تکمیل کنند.

ارمنستان: ارمنستان هم یکی از کشورهای محبوب ایرانی ها است. از آنجایی که این کشور هم شرایطی مثل ترکیه را دارد برای یکی سفر نوروزی مقصد خوبی به شمار می رود. در ارمنستان طبیعت گردی را می توان به شکل بسیار با کیفیت تجربه کرد. کوهستان آرارات زیبایی خاصی به این کشور بخشیده و همینطور جاذبه های فرهنگی و تاریخی ارمنستان بسیار دیدنی هستند. در این کشور هم انواع غذاهای محلی می توان یافت که از خوردن آنها سیر نمی شوید.

ارمنستان

ارمنستان

 

ارمنستان در قفقاز جنوبی در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیا و اروپا محسوب می‌شود. ارمنستان کشوری کوهستانی و پرباران است و نیز یک کشور محاط در خشکی است.

جمهوری ارمنستان سرزمینی است کوهستانی که اکنون تنها شامل بخش شمالی فلات بزرگ ارمنستان است. سطح ارمنستان را مجموعه‌ای از کوهستان‌های دارای چین خوردگی بسیار، آتش فشان‌های بزرگ، قله‌های مخروطی، دره‌های تنگ رودخانه‌ای، دریاچه‌ها، چاله‌ها و گودال‌ها فرا گرفته‌است. حدود نود درصد اراضی ارمنستان در ارتفاعی بیش از هزار متر واقع شده‌اند.

گردشگری در ارمنستان یکی از منابع اصلی درآمد کشور ارمنستان می‌باشد که نقش مهمی در اقتصاد ارمنستان ایفا می‌کند. از عوامل مؤثر در رونق صنعت گردشگری در این کشور، می‌توان به توسعه زیرساخت‌های لازم، تنوع‌بخشی به محصولات گردشگری، شناساندن مناسب این کشور در رسانه‌های جهان، لغو روادید برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها و اعطای آسان ویزا برای مسافران بیشتر کشورها و اتخاذ سیاست آسمان باز؛ اشاره کرد.

تایلند: بیشتر ایرانی ها که سفر خارجی رفته اند حداقل یک بار را به تایلند سفر کرده اند! این کشور شرقی از همه لحاظ مناسب تفریحات ایرانی است. اول اینکه ارزان است. تایلند کشوری جزیره ای و استوایی است که همیشه سرسبز و بوده و پوشیده از جنگل های بارانی است، ساحل و دریا دارد که مناسب تفریحات آبی است. از همه مهمتر تنوع غذایی در تایلند آنقدر بالا است که نمیتوان همه غذاهای این کشور را چشید و امتحان کرد. البته بسیاری از غذاهای دریایی را ما ایرانی ها نمیخوریم اما دیدن غذاهای خیابانی بسیار جذاب است به طوری که هر کسی هوس خوردن آنها را می کند.

تایلند

تایلند

دبی: دبی یکی دیگر از مقاصد سفرهای نوروزی است البته نه از نظر اقتصادی! معمولا برای سفر به دبی بودجه بیشتری لازم است. در دبی انواع جاذبه ها تفریحی وجود دارند اما هزینه استفاده از آنها نسبت به کشوری مثل تایلند بالا است. در دبی هتل ها خیلی گران هستند و البته لوکس!

دبی حاذبه طبیعی خاصی ندارد که با روحیه ما ایرانی ها سازگار باشد و انتظار داشته باشیم بهار را در آنجا ببینیم. اما بیابان دبی برای سافاری و بالن سواری بسیار مناسب است.

دبی

دبی

مالزی: مالزی هم کشوری مثل تایلند است با این تفاوت که مثل کشور خودمان اسلامی است و آنها که نگران غذا هستند با خیال راحت می توانند غذای حلال بخورند. در مالزی طبیعت بکر و سواحل می توانند یک تجربه فراموش نشدنی از طبیعت گردی را رقم زند.

تنوع غذایی مالزی بسیار بالاست و کسانکی که به گردشگری غذا اهمیت می دهند با سفر به مالزی به خواسته شان خواهند رسید.

مالزی

مالزی