رسم های عجیب آفریقایی

اگر فکر می کنید هندوها عجیبترین رسم رسوم را دارند بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید و از عجایب فرهنگ آفریقا مطلع شوید. آفریقایی ها از کهنترین فرهنگ های زمین هستند و آیین های فراوانی دارند. تقریبا هر قبیله با دیگری فرق دارد.

دزدیدن همسر در نیجر
در یکی از قبایل نیجر هر مردی که میخواهد ازدواج کند می بایست همسرش را برباید! نام این قبیله وودابه است و مردان در آنجا خیلی زود ازدواج می کنند. در بسیاری موارد قرار ازدواجشان از همان زمان بچگی گذاشته می شود اما این پایان ماجرا نیست و باید تا کسی همسرش را ندزدیده خودش این کار را بکند. از آن جالبتر اینکه ازدواج پایان کار نیست و در فستیوالی سالانه که در قبیله برگزار می شود مردان خودشان را گریم کرده و پس از رقص و پایکوبی مجازند همسر دیگران را بدزدند. برای بار دوم و سوم … اگر فردی زرنگ باشد می تواند همسری برای خودش دست و پا کند.

رسم آفریقایی

رسم آفریقایی

پرتاب کردن آب دهان برای احوالپرسی
مردمان قبیله ماسایی Massai کنیا رسم عجیبی دارند که برای احوالپرسی بر هم آب دهان می اندازند. این مراسم پرتاب آب دهان به احوالپرسی محدود نشده و زمانی که کودکی متولد می شود نیز مردان قبیله روی آن آب دهان پرتاب می کنند. آنها اعتقاد دارند این کار، نوزاد را از شر ارواح خبیثه حفظ می کند. این قبیله به خاطر خوردن خون تازه حیوانات مشهور هستند.

فستیوال مردگان در مالاوی
این رسم که در قبیله بانتو در کشور مالاوی به مراسم مردگان مشهور است بسیار عجیب است. مراسم تدفین مردگان این قبیله چنان ترسناک است که هیچ کس آرزو نمیکند در آنجا بمیرد. رسم بر این است که فرد مرده را به مکان مقدسی میبرند و گلویش را میبرند. از همان جای بریدگی گلو جریان آب را وارد بدن آنفرد می کنند تا درونش را شست وشو دهند. این کار آنقدر ادامه میابد که آب تمیز از بدنش خارج شود. سپس این آب را جمع کرده و برای تمام افراد قبیله با آن خوراک خوشمزه ای میپزند.

سنت آفریقایی

سنت آفریقایی

کتک خوردن برای ازدواج در فولانی
حواستان باشد اگر به قبیله فولانی رفتید و خواستید ازدواج کنید خودتان را برای کتک خوردن آماده کنید. این رسم که شارو Sharo نام دارد قانونی است که در مراسم ازدواج داماد می بایست توسط اعضای مسن تر قبیله کتک زده شود. اگر کسی به اندازه کافی قوی نباشد تا بتواند درد را تحمل کند، مراسم ازدواجش کنسل می شود. علاوه بر آن، خانواده عروس مراسمی به نام کوگال Koowgal را انجام می دهند که طی آن، می بایست حیوانی از گله خود یا مبلغی را به عنوان جهیزیه به داماد بپردازند.

کشیدن لب ها در اتیوپی و سودان
مردم قبیله سورما که در سودان و اتیوپی زندگی می کنند سنت عجیبی دارند که طی این رسم، در طول دوران نوجوانی، دختران تحت پروسه عجیب کشیده شدن لب ها قرار می گیرند.

این سنت نه تنها بر زیبایی زنان نمی افزاید بلکه آنها را ترسناک هم می کند. برای اینکار ابتدا دندان های جلوی پایینی آنها از جا کنده می شوند. سپس لب پایینی سوراخ می شود و شی دایره ای شکل درون آن قرار میگیرد. در مرور زمان اشیای بزرگتری درون لب پایینی قرار داده می شوند تا درنهایت به اندازه یک بشقاب جاباز کند.