معرفی پارک ادوارد هفتم در شهر لیسبون

پارک ادوارد هفتم پارکی بسیار زیبا در لیبسون است که یکی از جاذبه های مهم در این شهر به شمار می آید. شهر لیبسون پرتغال یکی از ثروتمند ترین شهر ها در کشور پرتغال در قاره ی اروپا است و یکی از مهم ترین شهر ها در اتحادیه اروپا شناخته شده است. پارک ادوارد در مرکزی ترین نقطه ی شهر لیسبون قرار دارد و در اواخر قرن ۱۹ میلادی عنوان بخشی از توسعه ی خیابان آزادی مورد بهره برداری و ساخت قرار دادند. اسم این پارک، پارک آزادی نام داشت که در سال ۱۹۰۳ و به دلیل احترام گذاشتن به پادشاه هفتم بریتانیا اسم این پارک را به پارک ادوارد هفتم تغییر دادند.
مساحت این پارک ۲۶ هکتار است و جز پارک های بزرگ پرتغال به شمار می آید. به لحاظ مهندسی سازه، این پارک به ۳ قسمت تقسیم می شود. در وسط این پارک یک منطقه ی سرسبز قرار گرفته است که پرچین‌ های آن دارای الگوی اشکال هندسی می باشند و در هر سمت آن ۲ باغ بسیار زیبا قرار گرفته است. در قسمت شمال شرقی پارک یک باغچه‌ ی کوچک و رنگارنگ قرار گرفته است که با تعدادی مجسمه ی بسیار زیبا تزئین شده است. البته هر چه جلوتر بروید، آثار و وجوه بیشتری در این پارک خواهید دید.

پارک ادوارد

پارک ادوارد

قصر کارلوس لوپز در نزدیکی این پارک قرار دارد که در حقیقت قصری بسیار قدیمی است. این قصر با کاشی های رنگارن و بزرگ و براق مزیین شده است. قصر کارلوس لوپز به منظور نمایشگاه سال ۱۹۲۲-۱۹۲۳ برای شهر ریودوژانیروی برزیل ساخته شد.
بعد از آن که این نمایشگاه پایان یافت، این قصر را در پارک ادوارد هفتم در لیسبون مورد بازسازی قرار دادند. از آن پس در سال ۱۹۳۲ تنها برای برگزاری رویداد نمایشگاه صنعتی پرتغال مورد بازگشایی قرار گرفت. در ابتدا این قصر با اسم نمایشگاه قصر شناخته می شود ولی در سال ۱۹۴۸ به احترام برنده ی اولین مدال طلای پرتغال در مسابقات المپیک به اسم کارلوس لوپز، نام گذاری شد یعنی به اسم برنده نام قصر را برگزیدند.
در بخش غربی پارک یک تالاب ماهی و چندین گلخانه وجود دارد که با نام استوفا فریا (Estufa Fria) به معنای گلخانه ی سرد شناخته می‌ شوند. مهم ترین بخش پارک ادوارد هفتم استوفا فریا است که در حقیقت یک باغ گلخانه ای به مساحت ۸ هکتار است که در بین سال های ۱۹۲۶ تا ۱۹۳۰ به وسیله ی معماری به اسم رائول کاراپینا طراحی و ساخته شد. ۳ گلخانه ی مختلف در این باغ قرار دارد که بزرگ ترین گلخانه همان استوفا فریا می باشد. این گلخانه ی سر دارای درختان بزرگ و مسیر های مارپیچ است. گلخانه ای گرم که انواع گیاهان گرمسیری را دارد، به استوفا کنچ مشهور است و گلخانه ی آخر نیز استوفا دوس نام دارد که معنای آن گلخانه ی شیرین است که در خود گیاهانی نظیر کاکتوس و دیگر گیاهان آبدار را در خود جای داده است.

پارک ادوارد

پارک ادوارد

زمان بازدید از پارک ادوارد هفتم

در طول فصل تابساتن پس از تعطیلات آخر هفته در ماه مارس از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ شب باز است و در ماه اکتبر بعد از آخرین تعطیلات آخر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر برای بازدید باز است.