نکات مهم در سفر به روم

ایتالیا یکی از کشور های گردشگری و توریستی در قاره ی اروپا است که تمامی افراد دنیا علاقه ی شدیدی به سفر به این کشور و علی الخصوص شهر روم را دارند. می توانید با تور ارزان اروپا آذر ۹۷ به این کشور سفر کنید و از دیدن جاذبه های تاریخی و گردشگری آن لذت ببرید. تور ارزان اروپا آذر ۹۷ بهترین گزینه برای محقق سازی رویاهاست، به همین ترتیب بلیط و ویزای خود را تهیه کنید و خود را به روم برسانید. حال اگر قصد سفر به این کشور را دارید با ما همراه باشید تا راهنمایی های لازم برای سفر به روم را به شما عزیزان متذکر شویم.

راهنمای سفر به روم

شهر زیبای روم یکی از مهم ترین دیدنی های ایتالیا است که قدمت آن به چندین هزار سال پیش باز می گردد. این شهر تاریخی در قسمت مرکزی و غربی ایتالیا قرار گرفته است. به لحاظ گردشگری این کشور رتبه ی سوم در کل اروپا را داراست. بزرگ ترین شهر ایتالیا، روم است که مساحت آن ۱۳۶۲۸۷ کیلومتر می باشد. این شهر در کنار رودخانه توره و در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده است. جمعیت شهر روم دو میلیون نفر است و جز پر جمعیت ترین شهر های ایتالیا به شمار می آید.

روم

روم

اطلاعات جامع شهر روم

زبان: ایتالیایی
واحد پول: یورو
برق شهری: ۲۲۰ ولت با فرکانس ۵۰ هرتز
تماس های ضروری: اورژانس ۱۱۸، پلیس ۱۱۳، آتش نشانی ۱۱۵
کد کشور: ۳۹+

هزینه های اقامت در رم

شهری که توریستی است و سالیانه تعداد زیادی گردشگر را در خود جای می دهد، به طور قطع شرایط مساعدی در آن موجود است. از آن جایی که شهر روم، شهری توریستی است، یقینا هتل ها و اقامت گاه های خوبی در آن قرار دارد که با توجه به بودجه تان می توانید در هاستل ها، مسافرخانه ها و هتل ها و …. اقامت گزینید.

روم

روم

هزینه های مواد غذایی در روم

در یک رستوران ارزان، برای هر وعده غذا باید مبلغ ۱۵ یورو پرداخت کنید. همچنین برای صرف یک وعده غذای دو نفره در رستورانی متوسط مبلغ ۵۰ یورور باید پرداخت نمایید. قیمت منوهای مک دونالد در رم به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۸ یورو می باشد.
برای تهیه آب معدنی ۱ یورو و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۱٫۲۰ یورو بپردازید.

غذا در روم

غذا در روم

هزینه های حمل و نقل در روم

هزینه ی بلیط ماهنه حمل و نقل، ۳۵ یورو است و هزینه بلیط های تک نفره ۱/۵۰ یورو می باشد. هزینه ی ورودی تاکسی در رووم ۴ یورو و در ازای هر یک کیلوومتر ۱/۳۰ یورو باید پرداخت کنید. در صورتی که از تاکسی بخواهید منتظر شما بماند، ۲۷ یورو باید به مبلغ اصلی اضافه نمایید.

مراکز خرید در شهر روم

خیابان کوندوتی: Via Bocca di Leone، ۱۵-۱۸، ۰۰۱۸۷ Roma، Italy
مرکز خرید گالریا آلبرتو سوردی: Galleria Alberto Sordi، ۰۰۱۸۷ Roma، Italy
خیابان کورسو: Via del Corso، ۱۶۱-۱۶۵، ۰۰۱۸۷ Roma، Italy
مرکز خرید گالریا کامرشال پورتا: Via Alberto Lionello، ۲۰۱، ۰۰۱۳۹ Roma RM، Italy

در روم چه کار هایی را انجام بدیم و چه کار هایی را انجام ندهیم؟

در مکان های عمومی لباس های کوتاه و نا مناسب نپوشید. زمانی که سوار تاکسی می شوید، دقت داشته باشید که راننده از تاکسی متر استفاده کند. به هر اندازه ای که پول احتیاج دارید همراه خود ببرید و کیف پولتان را در جیب و یا دستتان نگیرید. جیب بر های زیادی در این شهر وجود دارد که به همین خاطر بهتر است در مکان های تاریک و خلوت زیاد تردد نکنید. استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی بسیار کارآمد تر و سریع تر است.

برخی از جاذبه های گردشگری روم

پانتئون: پانتئون یکی از سالم ترین ساختمان هایی است که از زمان روم باستان باقی مانده است. این ساختمان پس از حدود ۲۰۰۰ سال همچنان تا حدود زیادی باقی مانده است. این ساختمان در طول دوران خود رفتار های متفاوتی از پاپ های مختلف دیده است. ساختمان پانتئون در سال ۸۰ پس از میلاد مسیح مورد بازسازی قرار گرفت. کاربرد این ساختمان نا مشخص است. در زمان های کذشته از این مکان به عنوان مقاصد مذهبی استفاده می شده است ولی اینکه نوع عبادت مردم در این ساختمان هنوز مشخص نیست، چراکه ساختمان پانتئون با سایر ساختمان های مذهبی مختلف متفاوت است.
فواره تروی: از دوران باروک، فواره ای باقی انده است که جز معروف ترین آب نماها در جهان است. این جاذبه، جاذبه ای تاریخیاست که با داشتن منبع آب طبیعی خودنمایی می کند. این فواره در منطقه ی تروی قرار گرفته است. مسئله ی بسیار جالب در مورد این منطقه این است که مردم برای برآورده شدن آرزو هایشان درون این حوض سکه می اندازند.
آدرس: Piazza di Trevi، ۸۹، ۰۰۱۸۷ Roma، Italy
رومن فروم: رومن فروم منطقه ای در روم است که در آن بناهای تاریخی از دوران روم باستان باقی مانده است. دیدن از بناهایی که در این منطقه وجود دارد، آن قدر زیاد است که به مدت نصف روز از شما زمان می گیرد.
آدرس: Via della Curia، ۴، ۰۰۱۸۶ Roma، Italy
واتیکان: واتیکان، دارای مساحتی کم تر از یک کیلومتر است که کوچک ترین ایالت مستقل در جهان می باشد. درون این ایالت قصر، کلیسا، باغ های واتیکان و میدان سینت پیتر قرار گرفته است. این منطقه به دست پاپ و رئیس کلیسا اداره می شود و این منطقه جاذبه های گردشگری متعددی دارد. آثاری که در موزه های این منطقه قرار دارند جز بهترین آثار های هنر در کل جهان هستند.