آشنایی با جاذبه های گردشگری فیلیپین

مانیل شهری زیبا و رویایی در کشور فیلیپین است که پایتخت این کشور است و به آن مروارید شرق نیز گفته می شود. شهر مانیل مکانی مناسب برای شروع یک سفر به فیلیپین است، چراکه فرهنگ های مختلف بومی،‌اسپانیایی، چینی و آمریکایی در آن با یکدیگر ترکیب شده است و همه را یک جا خواهید دید. جمعیت این کشور تنها ۱۲ میلیون نفر است ولی هرج و مرج در آن بیداد می کند و اختلافات طبقاتی زیادی را در آن خواهید دید. حال اگر قصد دارید به این کشور سفر کنید، با ما همراه باشید تا برخی جاذبه های فیلیپین را به شما عزیزان معرفی نماییم تا پیش از سفر اطلاعات کافی درباره مکان های دیدنی آن در دست داشته باشید.

جزیره باتان

جزیره ای به اسم باتان در شهر مانیل وجود دارد که گردشگران علاقه ی خاصی به آن دارند. این جزیره با داشتن صخره های سرسبز و آب های مواج و مناسب موج سواری به نقطه ای توریستی تبدیل شده است. با رفتن به این ناحیه می توانید از دیدن گاو های در حال چرا، خانه های سنگی، کلیساهای اسپانیایی لذت ببرید. گردشگران چینی برای گذران تعطیلات به این جزیره سفر می کنند.

جزیره باتان

جزیره باتان

دریاچه پیناتوبو

یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری فیلیپین دریاچه پیناتوبو است که بسیار زیبا و چشمگیر می باشد. بعد از زلزله ی سال ۱۹۹۱ و فعال شدن آتشفشانی خاموش در این منطقه، دریاچه پیناتوبو تشکیل شد که در شمال غرب این کشور قرار دارد.

جزیره پیناتوبو

جزیره پیناتوبو

ال نیدو

یکی دیگر از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری فیلیپین ال نیدو است که بر روی لبه ی خلیج باکوئیت در پلاوان شمالی واقع شده است. ال نیدو به علت داشتن ۵۰ پوشش سنگی و همچنین ماهی ها و مرجان های رنگارنگ مشهور است. جزیره ی ال نیدو دارای غار های عمیق و تالاب های با شکوه و همچنین سواحل شنی سفید است که حیات وحش آن را در هیج جای دنیا نمی توانید ببینید. در این منطقه می توانید با قایق ها گشت بزنید و از منظره زیبا لذت ببرید.

ال نیدو

ال نیدو

سیکوئیجور

جالب است بدانید که ۷۰۰۰ جزیره در کشور فیلیپین وجود دارد که این امر می تواند گردشگران را به سوی خود جذب کند و هر کدام دارای جذابیت های مخصوص به خود است. جزیره ی سیکوئیجور در منطقه ی فولکور قرار دارد که در بین گردشگران دارای شهرت بسیر است. این جزیره زمانی پایگاه میسیونری های کاتولیک آن منطقه بوده است و به همین جهت کلیساهای ۳۰۰ ساله را در این منطقه خواهید دید. این کلیساها گنجینه ملی مجمع الجزایر به حساب می آیند.

سیکوئیجور

سیکوئیجور

جزیره بوراکی

جزیره ی بوراکی از دیگر جاذبه های این کشور است که از بالا شبیه به استخوان سگ است. جزیره بوراکی پایتخت ساحلی فیلیپین است که در ۴ کیلومتری آن شن های سفید و ریز و همچنین آب های فیروزه ای به چشمتان خواهد خورد. بوراکی به عنوان پناهگاه استوایی این کشور، هر چیزی که از یک شهر بزرگ انتظار دارید نظیر آشپزی بین المللی، هتل های ۵ ستاره، و حیات شبانه پرشور و زنده را در خود دارد. در صورت عدم نیاز به مسائل ذکر شده می توانید به ساحل پوکا بروید و زیر درختان نخل آرامش خود را به دست آورید و به موج سواری بپردازید.

جزیره بوراکی

جزیره بوراکی

ساگادا

دهکده ای به اسم ساگادا در شمال کشور فیلیپین قرار دارد که به علت داشتن زیبایی های بی نظیر به جاذبه گردشگری مبدل گشته است. جالب است بدانید که دهکده ساگادا، منبع فرهنگ ایفوگائو است که تا به امروز سالم و زنده باقی مانده است. با سفر به این دهکده می توانید از تابوت های آویزان شده از صخره ها دیدن کنید. آب و هوای سرد شب های این دهکده با بقیه نقاط کشور تفاوت دارد.

ساگادا

ساگادا

داراگا

در جنوب شرقی لوزون جاذبه ای گردشگری به اسم داراگا قرار دارد که در پس زمینه آن نیز آتشفشانی بزرگ قرار دارد. داراگا دهکده ای کشاورزی است که رفته رفته با گذر زمان به شهر تبدیل شده و گردشگران زیادی برای بازدید از آن روانه فیلیپین می شوند. علیرغم شلوغی مرکز شهر، در نواحی برنج کاری در کوهپایه ها، زندگی روستائی جریان دارد.

داراگا

داراگا

ویگان

منطقه ی ویگان دیگر نقطه جاذبه گردشگری فیلیپین است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. ویگان واقع در شمال شرقی کشور فیلیپین از معماری های زیبا و خیابان های سنگفرش شده بهره می برد. در آن کلیسا ها و عمارت های اسپانیایی به چشم می خورد که موبات لذت گردشگران را فراهم می کند.

ویگان

ویگان

داوائو سیتی

داوائو سیتی، مرکز تجاری، اقتصادی و آموزشی در جنوب فیلیپین است که در آن زندگی شهری و حیات وحش در کنار هم دیده می شود. در این شهر هرگز هیچ دزدی صورت نمی گیرد و خیابان ها بسیار بسیار تمیز هستند. نمادهای رفاه شهری و تمدن از جمله فروشگاه های بزرگ، اتصال وای فای، کافی شاپ ها و دانشگاه ها همه و همه در دسترس شهروندان قرار دارند. از دیگر جذابیت های این شهر می توان به جشنواره کادایاوان اشاره کرد که در کوه پایه، کوه اپو قرار دارد.

داوائو سیتی

داوائو سیتی