از این شهرهای عجیب دنیا چه میدانید؟

یکی از مزایای سفر کردن آشنایی با فرهنگ و جاذبه های دیگر کشورها است. در این راه بی شک موارد عجیبی هم سر راهتان قرار می گیرد که باعث شگفتی خواهند شد. معمولا هر کشوری عجایب مختص به خود را دارد برخی شهرت جهانی دارند مانند اهرام مصر و بعضی هم فقط در سطح کشور یا همان شهر شهرت دارند. در این نوشته چند شهر عجیب جهان را که ارزش سفر کردن دارند را معرفی خواهیم کرد.

شهر عنکبوت ها در یونان

شهر عنکبوت ها

شهر عنکبوت ها

شهری در سواحل غربی یونان وجود دارد که عنکبوت ها در آنجا حکمرانی می کنند و همه جایش را پر از تار کرده اند! این شهر که با نام Aitoliko شناخته میشود از آن شهر های عجیبی است که میبایست از نزدیک آنرا دید و با دیدن چند عکس نمیشود همه ماجرا را درک کرد.

گویا گونه ای از عنکبوت ها به نام Tetragnatha در این ناحیه زندگی می کنند که تارهایی وسیع می بافند. حالا تارهای این موجودات به قدری زیاد شده که جامعه ی جهانی را نگران کرده است و اهالی این شهر با معضلی بزرگ روبه رو شده اند.

بیشتر بخوانید: صربستان مقصدی ارزان اما دیدنی

اما این علاقه شدید عنکبوت ها به Aitoliko دلیل علمی دارد. تحقیقات نشان داده که در زمان خاصی از سال نوعی پشه در این شهر زیاد می شوند که مورد علاقه این عنکبوت ها هستند. وفور غذا نه تنها باعث شده تا عنکبوت ها دامشان را پهن تر کنند و بیشتر تور ببافند بلکه باعث زاد و ولد بیشتر شده و در مدت کوتاهی سراسر شهر را عنکبوت های Tetragnatha می گیرند.

مردم یونان برای برهم نزدن اکوسیستم اقدامی برای از بین بردن پشه ها و یا عنکبوت ها انجام نمی دهند و ازدیاد تار عنکبوت ها را بخشی از طبیعت سرزمینشان به حساب می آورند.

شهر بدون مرده لانگیربایِن در نروژ

لانگیربین

لانگیربین

عحیب بودن این شهر این است که در لانگیربایِن کسی اجازه مردن ندارد. البته مرگ که دست خود انسان نیست و ناخواسته رخ می دهد اما کسی حق دفن شدن رد خاک این شهر را ندارد و باید به مکان دیگری انتقال پیدا کند. مردم این شهر قطبی از صد سال پیش هیچ مرده ای را در گوستان هایش دفن نکرده اند.

این کار هم دلیل خاص خود را دارد و به هوا و خاک مربوط می شود. همه می دانیم که در هوای سرد گوشت فاسد نمی شود و در این شهر هم به خاطر دمای بسیار پایین هوا اجسادی که به خاک سپرده می شوند هرگز فاسد نمی شوند و پس از سالها همچنان سالم میمانند.

پس از آنفولانزایی که در سال 1917 میلادی در این شهر شیوع پیدا کرد، مقامات لانگیربایِن دفن اجساد را ممنوع اعلام کردند.

شهر مردم ماسک دار میاکجیما

میاکجیما

میاکجیما

میاکجیما جزیره ای در ژاپن است که در این شهر فعالیت های آتشفشانی بسیار جدی هستند و دود و دم فراوانی از دل زمین بیرون می آید. مردم این شهر همیشه در معرض گازهای سمی قرار دارند و می بایست از ماسک استفاده کنند.

حتی در سال 2000 وقتی آتشفشان این منظقه فعال شد 3600 نفر خانه هایشان را ترک کردند و از شهر رفتند. و پس از چند ماه با ماسک به جزیره برگشتند.

رازول شهر آدم فضایی ها در آمریکا

رازول

رازول

همه رازول نیومکزیکوا را شهر موجودات فرازمینی می دانند و معتقدند آنها در این شهر رفت و آمد دارند. همه چیز مربوط به سال 1947 برمیگردد. در این سال حادثه عجیبی روی داد که بسیاری ادعا کردند یک UFO متعلق به فرازمینی ها در این ناحیه سقوط کرده است و بیگانگان سوار بر آن دستگیر شده و به منطقه نظامی برده شده اند.

این اتفاق باعث شده تا فیلم ها و داستان های متعددی در باره آن ساخته شود و به شهر فضایی ها شهرت یابد.