۸ جاذبه ی طبیعی در کشور اوکراین

اوکراین کشوری بی نظیر و مملو از طبیعت زیبا و بکر در کل قاره ی اروپا است و به همین جهت جاذبه های طبیعی کشور اوکراین یکی از مهم ترین دلایلی هستند که موجب می شود گردشگران از سراسر دنیا به این کشور جذب شوند. در صورتی که به کشور زیبای اوکراین سفر می کنید، فراموش نکنید که از جاذبه های طبیعی این کشور نیز دیدن نمایید. می توانید در این نقاط بهترین عکس ها را از خود و همراهانتان بگیرید و به یادگار آن ها را حفظ نمایید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم ۸ جاذبه ی گردشگری طبیعی اوکراین را به شما عزیزان معرفی نماییم.

زمین های استپ گرانیتی باه

یکی از زیبا ترین و معروف ترین جاذبه های طبیعی اوکراین، رودخانه جنوبی باگ و دره ی آن است. این پارک ناحیه ای است که دارای ۹۸ سایت باستان شناسی می باشد. قدمت این پارک به دوران پلوئیت تا قرون وسطی باز می گردد. در زمین های استپ گیاهانی خار دار و قد کوتاه وجود دارد که با فاصله از یکدیگر قرار گرفته اند و خواص درمانی دارند. این گیاهان دارای ذخیره های قابل توجهی از رادون آب درمانی دارند. لازم به ذکر است که این پارک یکی از مناطق پیشنهادی رفتینگ و کوهنوردی است.

زمین های استپ گرانیتی باه

زمین های استپ گرانیتی باه

ژرف دره دنیستر

جاذبه ی ژرف دنیستر به دلیل تپه و کوه هایی که در اطرافش قرار دارد، بسیار جذاب و دیدنی است. کوه ها با نزدیک شدن به رودخانه در طول زمان توانسته اند که دره ای عممیق و پر پیچ و خم بسازند که طول آن به ۲۵۰ کیلومتر می رسد. در پایه ی آن روستاها و شهرستان هایی به چشم می خورد که معماری آن بسیار زیبا است. از بالای این تپه ها می توانید غار های قبل از تاریخ، آبشار های هیجان انگیز، کلیساهای باستانی، شمه های آب گرم و … را ببینید. دنیسر یکی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی در اوکراین است.

ژرف‌دره دنیسترپودیلسکی توتری

یکی دیگر از پارک ملی های اوکراین پودیلسکی تووتری نام دارد که شباهت جالبی بع کوه های کارپات دارد. این نقطه مکانی است که تپه های زیبا با درخت و سبزه زار پوشیده شده است و محلی بسیار زیبا و مناسب برای عکاسی می باشد. توتری اسمی محلی برای یال صخره ای طاق شکلی است که ۴۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. در این محل می توانید مکانی آرام با دریاچه های زیبا در سایز های متفاوت پیدا کنید.

پودیلسکی توتری

پودیلسکی توتری

هوورلا

بالا ترین قله در اوکراین هوورلا است که ارتفاع آن به ۲ هزار و ۶۱ متر بالاتر از سطح دریا می رسد. جالب است بدانید که اگر شما یک گردشگر بی تجربه هم که باشید به دلیل مسیر خوب طبیعت گردی می توانید به راحتی این قله را فتح نمایید. در بالای این قله منظره ای زیبا از طبیعت گردی را می توانید نظاره گر باشید. در بالای هوورلا می توانید یک بنای سنگی به شکل یک سه شاخه (نشان ملی اوکراین) و همچنین پرچم اوکراین را ملاحظه کنید.

هوورلا

هوورلا

اسویتیاز

بزرگ ترین و عمیق ترین دریاچه در اوکراین، دریاچه اسویتیاز نام دارد که مهم ترین ویژگی آن این است که در آب و هوای بادی، امواج قابلیت این را دارند که خود را به ارتفاع یک و نیم متر برسانند که تماشا کردن این موج ها جذابیت خاص خود را دارد. با رفتن به این منطقه می توانید لحظاتی آرام و دلپذیر برای خود رقم بزنید. این دریاچه بخشی از پارک ملی Shatsky است که در این پارک گروهی از ۳۰ دریاچه موجود می باشد. در اطراف این منطقه خانه ها، کلبه ها و هتل ها و حتی جنگل های متراکمی را خواهید دید که شما را از دنیای تکنولوژی دور می کند. برای تعطیلات آخر هفته می توانید به این منطقه سفر کنید و زندگی شهری را به دست فراموشی بسپارید. اگر می خواهید خود را به آرامش برسانید حتما از این دریاچه دیدن نمایید.

اسویتیاز

اسویتیاز

منطقه شنی اولشی

منطقه شنی اولشی یکی دیگر از ججاذبه های طبیعی اوکراین است که برخی از افراد آن را به اسم ساهارای اوکراین می شناسند. این منطقه از جنوب شرق اوکراین و از شمال به جنوب را در بر گرفته است و همچنین ۳۰ کیلومتر از غرب به شرق گسترش یافته است. این منطقه کاملا بکر و دست نخورده باقی مانده است. تپه های شنی بی پایان، دامنه های شیب دار و جنگل های اطراف می تواند سفری دل انگیز را برای شما بسازد.

منطقه شنی اولشی

منطقه شنی اولشی

سینویر

کوه های کارپات اروپا، دریاچه سینویر را در بطن خود جای داده است که نزدیک به ۱۰ هزار سال پیش به دلیل جا به جایی سنگ ها پدید آمده است. در ارتفاع ۹۸۹ متری از سطح دریا این دریاچه قرار گرفته است. در وسط دریاچه جزیره ای کوچک قرار دارد که دریاچه سینویر را جذاب تر کرده است. این جزیره شبیه به یک چشم است که به همین منظور مردمان محلی به آن چشم دریا نیز می گویند.

سینویر

سینویر

آسکانیا نووا

در جنوب کشور اوکراین، ذخیره گاه زیست کره آسکانیا نووا قرار دارد که بالای ۵۰۰ نوع گیاه و بیش از ۳۰۰۰ گونه حیوانات اکوسیستم این منطقه را تشکیل می دهد که بسیار شگفت انگیز و جذاب است. برای کشف قلمرو آسکانیا نووا، شما می توانید از یکی از انواع تورها و تفریحات بسته به سلیقه‌تان بهره ببرید: چندین مسیر پیاده روی به سمت باغ گیاه شناسی و باغ وحش وجود دارد یا می توانید توسط یک محقق از این سایت بازدید کنید.