صربستان مقصدی ارزان اما دیدنی

این روزها مقاصد پرطرفدار سفر اروپایی گردشگران ایرانی کمتری به خود می بینند حتی قیمت تور ترکیه آذر ماه نیز از نظر توریست های ایرانی صرفه اقتصادی ندارد و تقریبا با قیمت سفر به کشورهای اروپایی برابری می کند. گرانی دلار و اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا فعالیت گردشگران را نیز تحت تاثبر گذاشته است.

یکی از مقاصد ارزان برای سفر به اروپا کشور صربستان است. صربستان در تمام فصول سال مقصد مناسبی برای سفر محسوب می شود. ناحیه شمال این کشور از آب و هوای اقلیمی برخوردار است و زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرمی بر این منطقه حاکم است. نواحی تپه زار صربستان دارای تابستانی گرم و خشک و زمستانی سرد است و بیشترین بارش برف در نواحی کوهستانی گزارش می شود. ماه های دسامبر تا مارس (آذر تا اسفندماه) فصل اسکی بازی در این کشور است. ژانویه سردترین ماه و ژوئن گرم ترین ماه سال در صربستان است و بیشترین میزان بارندگی در ماه های مه و ژوئن روی می دهد.

صربستان جاذبه های دیدنی بسیاری دارد علاوه بر ورزشهای مثل اسکی در زمستان و یا شنا در تابستان بازدید از جاذبه های صربستان می تواند سرگرمی مفرحی باشد.

قلعه بلگراد «Belgrade Fortress»

قلعه بلگراد

قلعه بلگراد

قلعه ی بلگراد یکی از دیدنی های بلگراد و کشور صربستان می باشد، این قلعه در محل تلاقی دو رودخانه ساوا و دانوب، در منتهی الیه قسمت جدید بلگراد واقع شده است. در سال های دور این قلعه نماد مقاومت و دفاع از شهر بلگراد بوده است و اکنون به یکی از جاذبه های این شهر بدل شده است.

قلعه بلگراد بارها و بارها طی تاریخ طول و درازش مورد بازسازی قرار گرفت و دوباره ویران شد. بر روی دیوارهای رومی، باروهای صربی قرار گرفت و بر روی این باروها نیز دژهای ترکی و اتریشی قرار داشتند. در قرن ۱۲ امپراطور بیزانسی «مانوئل اول» قلعه ای جدید بر روی ویرانه های رومی ساخت. در طی اولین دهه های قرن ۱۴ این دژ کوچک بالای تپه تا کرانه های رودخانه گسترش یافت.

اکثر دروازه هایی که شما را به شهر هدایت می کنند هنوز هم سالم هستند. همچنین برج ساعت نیز مانند روزهای گذشته خود در سلامت کامل به سر می برد.

موزه نیکولا تسکلا «Nikola Tesla Museum»

موزه نیکولا تسلا

موزه نیکولا تسلا

موزه ی نیکولا تسلا از اماکن پرطرفدار در این شهر پرجنب و جوش محسوب میشود. موزه ای واقع در یک ویلای مسکونی بینظیر که توسط معمار معروف pragisa brasovan در سال 1927 ساخته شد و با توجه به معماری بینظیر و خاصش جزء اماکن برجسته و زیبای شهر بلگراد قرار گرفت. این بنا ابتدا برای اهداف متفاوت و مختلف دیگر استفاده میشد که در نهایت در سال 1952 مکانی برای موزه ی نیکولاتسلا شد!

در این موزه خارق العاده از آثار به جا مانده ی میراث نیکولا محافظت میشود پس قطعا دیدنی خواهد بود، در این موزه که در بخش مرکزی شهر قرار گرفته بیش از 160000 سند و 2000 کتاب و مجله نیز نگهداری می شود که دیدن هر کدام جذابیتی منحصر به فرد دارد .

باغ وحش شهر بلگراد

باغ وحش شهر بلگراد

باغ وحش شهر بلگراد

باغ وحش شهر بلگراد که با نام باغ امیدواری هم شناخته می شود، در منطقه کاله مگدان کوچک واقع شده است. این باغ در سال 1936 به دست ولادا ایلیتس (Vlada Ilic) شهردار وقت بلگراد بازگشایی شد و خیلی زود جای خود را در میان مردم شهر باز کرد. در آغاز، مساحت این باغ وحش 3/5 هکتار بود و رفته رفته وسعت آن به 14 هکتار افزایش یافت. در جریان جنگ جهانی دوم باغ وحش بلگراد خسارت زیادی دید و بیشتر جانوران آن سر به نیست شدند.

رشته کوه کوپائونیک «Kopaonik»، پاتوق تفریح و اسکی بازی

Kopaonik

Kopaonik

رشته کوه کوپائونیک به دلیل بهره سرشاری که از زیبایی طبیعی دارد، در سراسر جهان شناخته شده است. گردشگران عازم این منطقه هم در زمستان و هم در تابستان از سفر خود لذت می برند. این کوهستان به خاطر اقلیم دلگشا و مطبوعش که به طور میانگین 200 روز در سال هوای آفتابی بر آن حاکم است، حقیقتا شایستگی لقب «کوهستان آفتاب» را دارد.

برج آوالا

برج آوالا

برج آوالا

برج آوالا یکی از زیباترین اماکن توریستی در شهر بلگراد است که در قسمت جنوب شرقی شهر قرار گرفته. شما با رفتن به این مکان زیبا چشم اندازی زیبا خارق العاده از شهرخواهید داشت. شاید برای خلیی از افراد دیدن این مکان ها هیجانی نداشته باشد اما دیدن شهر از آن ارتفاع قطعا شگفت انگیز خواهد بود، درواقع این مکان گوهی به ارتفاع 511 متر بود که از آن به نام آوالا یاد میکردند.

بعد ها در سال 1965 برجی با ارتفاع حدود 205 متر در این کوه ساختند و نام آوالا را به آن اطلاق دادند. در سال 1991 در اثر بمباران این برج آسیبی جزئی دید و نهایتا در سال 2006 بازسازی آن را آغاز کردند و در سال 2010 دوباره آن را بازسازی کردند. در حال حاضر این برج زیبا و با شکوه با 38 طبقه بلندترین برج منطقه محسوب میشود.