بهترین مکان های ترکیه برای موج سواری

سفر به ترکیه همیشه یکی از سرگرمی ها و تفریحات مردمان ایرانی بوده است که در هر زمان از سال در اوقات فراغت خود چمدان بسته و با آگاهی از قیمت تور ترکیه آذر ۹۷ روانه ی کشور ترکیه می شوند. بهتر است بدانید که قیمت تور ترکیه آذر ۹۷ پایین آمده است و به راحتی می توانید به این کشور سفر کنید. ماجراجویی یکی از بهترین کار هایی است که می تواند انسان را از زندگی روزمره ی خود دور کند. یکی از جذاب ترین ورزش ها و تفریحات آبی در ترکیه موج سواری است که طرفداران زیادی دارد.

در برخی از دریا ها به دلیل داشتن موج های مناسب، مکانی بی نظیر برای موج سواری به وجود آورده است. نقاط بسیار خبی برای موج سواری در کشور ترکیه موجود است که قصد داریم در این مطلب به بررسی برخی از این منطق بپردازیم.

مدارس موج سواری

جالب است بدانید که کشور ترکیه، کشوری نزدیک به ایران است که نقاط خوبی برای موج سواری دارد. گردشگران زیادی که به موج سواری علاقه مندند به ترکیه سفر می کنند. حتی اگر تا به حال موج سواری نکرده اید و فکر می کنید بلد نیستید که موج سواری کنید، جای هیچ نگرانی نیست، چراکه مدرسه های معروفی در ترکیه وجود دارد که اصول اولیه را به شما آموزش می دهند و می توانید با ثبت نام در آن خود را برای شروع این ورزش آبی آماده کنید. تا به حال خود را سوار بر موج های ترکیه تصور کرده اید؟ در وهله ی اول خود را برای یادگیری اصول اولیه ی موج سواری حاضر کنید.

در ساحل های دریای اژه و مدیترانه مدرسه های متعددی به چشمتان می خورد که بهترین مکان برای یادگیری این ورزش آبی است. به شهر های بدروم و استانبول و گوکچه آدا و آلاچاتی بروید تا بتوانید خود را به مشهور ترین مدارس مج سواری برسانید.

موج سواری

موج سواری

دریای سیاه

دریای سیاه در نزدیکی استانبول قرار دارد که بهترین محل برای موج سواری  است. در حوالی روستای فنری سواحل دریای سیاه را می بینید که کیلومتر ها خط ساحلی و موج های عالی و مناسب برای موج سواری دارد. جالب است بدانید که مردمان این منطقه نوعی خاص برای موج سواری دارند که دیدن از نحوه ی ورزش آن ها نیز لذت خاص خود را دارد. در ماه های گرم سال شما نیز می توانید به ورزش آبی و موج سواری در این ناحیه بپردازید.

در صورتی که به موج سواری علاقه مند هستید می توانید به شهر استانبول سفر کنید و به مدارس موج سواری استانبول مراجعه نمایید. مدارس موج سواری در استانبول زیر نظر بهترین موج سوار ها مدیریت می شود که با ثبت نام در کلاس ها می توانید مهارت های کافی برای این ورزش کسب کنید. بسیاری از موج سواران حرفه ای مدرسه استانبول با ۱ ساعت رانندگی خود را به ساحل کیلیوس می رسانند و شروع به یادگیری موج سواری می کنند.

آلانیا

شهر بی نظیر و توریستی آلانیا رد قسمت جنوبی کشور ترکیه قرار دارد و مکانی فوق العاده برای موج سواری است که شرایط مساعدی برای ورزش های آبی دارد. دو ساحل داملاتاس (Damlataş) و کیکوبات (Keykubat) از بهترین سواحل این شهر برای موج سواری هستند که هم امکانات خوبی دارند و هم موج هایشان برای حرفه ای ها و مبتدی ها عالی ست. لازم به ذکر است که موج ها به طول ۶۰ سانتی متر تا ۳ متر هم در این ساحل دیده می شود. گردشگران زیادی را در این شهر نمی بینید و می توانید به راحتی از ساحل خلووت و آرام این منطقه لذت ببرید.

موج سواری

موج سواری

شهرکرپه

شهر کوچک کرپه، شهری توریستی در دریای سیاه است که دارای آب های فیروزه ای و زیبا است. در تمامی مدت سال می توانید به این منطقه سفر کنید و از موج سواری و دیگر ورزش های آبی لذت ببرید. هتلی در این ناحیه وجود دارد که ترتیب کلاس های انفرادی و گروهی را می دهد که می توانید با ثبت نام در آن به بهترین نحو ممکن آموزش ببینید. طی مدت ۲ الی ۳ روز کمپ های موج سواری با امکانات کافی به آموزش هنر جویان می پردازد. اگر می خواهید بدون شرکت در این کمپ ها موج سواری کنید می توانید وسایل موج سواری و لباس ها را از فروشگاه های اطراف تهیه نمایید.

جزیره گوکچه آدا

گوکچه آدا به موج سواری مشهور است و جزیره ی گوکسیدا در نزدیکی شهر بدروم قرار دارد که به بزرگ ترین جزیره ترکیه معروف است. بهترین شرایط موج سواری در این جزیره مهیا است. ارتفاع موج های این منطقه به نزدیکی ۲ متر نیز می رسد و گردشگران زیادی را می توانید در حال موج سواری ببینید.

شهر آلاچاتی

در برخی از سواحل ترکیه باد های شدیدی می وزد  که برای ورزش هایی نظیر موج سواری و بادبانی مناسب است.  شهر کوچک و تاریخی آلاکاتی (Alaçatı) بدون شک یکی از محبوب ترین مکان ها برای موج سواری بادبای و موج سواری با کایت است، شهری که به خانه ها و آسیاب های سنگی و تاریخی معروف است و به طور منظم مسابقات حرفه ای موج سواری بادبانی در آن برگزار می شود.

موج سواری

موج سواری