معرفی برترین مقاصد گردشگری سوئیس

سوئیس یکی از زیباترین کشورهای اروپا است که به واسطه همجواری با بخشی از آلپ آب و هوا و طبیعت باشکوهی دارد. وقتی صحبت از تورهای اروپایی به میان می آید و هدف طبیعت گردی باشد کشورهایی مثل سوئیس، اتریش، سوئد به طور کلی آنهایی که با کوهستان آلپ همجوارند در بالای لیست مقاصد پر طرفدار قرار می گیرند.

در سوئیس علاوه بر طبیعت بکر و زییا شکلات و پنیر هم شهرت جهانی دارد و مسافرین این کشور سوغاتی از جنس خوراکی را با خود می برند.

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو یکی از هزاران جاذبه سوئیس است. این دریاچه در بین دو شهر ژنو و لوزان قرار گرفته که مردم هر شهر آنرا بخشی از زندگی روزمره خود می دانند و روزهای تعطیل را در اطراف آن سپری می کنند. دریاچه ژنو در واقع یک آبگیر عظیم است که سلت ها به درستی به آن، نام “Lem an” یا “آب بزرگ” نهاده اند.

وسعت دریاچه 582 کیلومتر مربع است که قدمت بالایی هم دارد این موضوع را قلعه های تاریخی اطراف آن تایید می کنند. تاکستان های زیبایی که اطراف این دریاچه شکل گرفته اند توجه هر گردشگری را به خود جلب می کنند. در این دریاچه میتوان فعالیت هایی چون قایق سواری و ماهیگیری انجام داد و از مناظر اطراف لذت برد یا آنکه پیاده روی کرد البته اگر در فصل مناسب در آنجا باشید شاید یک آبتنی با کیفیت هم تجربه کنید.

شهر تاریخی برن

شهر تاریخی برن

شهر تاریخی برن

هر کشوری چند شهر تاریخی دارد که هنوز هم آثار تمدن های پیشین در آنها یافت می شوند و شهر برن هم در سوئیس چنین نقشی ایفا می کند. این شهر که محله هایی مربوط به قرون وسطی دارد پایتخت سوئیس است و هنوز هم برخی خیابان ها سنگفرش هستند و خانه ها به سبک قرون وسطایی!

بافت قدیمی این شهر حالا بخشی از میراث فرهنگی یونسکو است و میراثی برای جهانیان. برج های تاریخی بر روی نماهای ماسه سنگی، فواره ها و جوی های برن سایه افکنده اند، در حالی که دالان های آن مملو از بوتیک، کافه و رستوران است و در برخی مواقع در زیرزمین ها پنهان می شوند.

در شهر برن یک باغ گیاه شناسی زیبا وجود دارد و همچنین بازار هفتگی که هر چیزی در آن را می توان با قیمت پایین خرید. برای تفریحات می توان سری به دریاچه آر یا پارک خرس ها زد.

شهر لوتسرن

شهر لوتسرن

شهر لوتسرن

لوسترن شهری دریاچه ای است که در مرکز سوئیس است. این شهر بیشتر شبیه به کارت پستال است و دل کندن از مناظر آن کار ساده ای نیست. این شهر کوهستانی سوئیس یکی از تفرجگاه های با شکوه این کشور است که به همه مسافران سوئیس توصیه می شود از آن دیدن کنند.

در لوسترن برج های غول پیکر، پل های چوبی و کلیساهای قدیمی به همراه دیوارنگاری های تاریخی چهره اس افسانه ای به شهر بخشیده اند. گردشگری تاریخی، طبیعت گردی و کوهنوردی بخشی از برنامه گردشگران این شهر است. آنهایی که ماجراجو هستند و اهل کوه و دشت میتوانند یکی از سه قله مجاور شهر «پیلاتوس، ریگی یا استانسرهورن» را فتح کنند.

آبشار راین

آبشار راین

آبشار راین

آبشارهای با شکوهی در سوئیس وجود دارند و آبشار راین یکی از آنهاست. آبشار راین نه تنها بزرگترین آبشار سوئیس بلکه بزرگترین در اروپاست! طبیعت شگفتی اش را در این آبشار متجلی کرده و به گونه ای سحرآمیز آنرا طراجی کرده است.

برای دیدن آبشار لازم است به شهر شافهاوسن بروید چون نزدیک ترین شهر به آبشار راین است. وقتی از آبشار بزرگ اروپا گفته میشود، صجبت از یک آبشار با عرض 150 متر است.

دیگر دیدنی های اطراف آبشار قلعه های تاریخی هستند که بیشتر شبیه به فیلم های تاریخی هستند. شلوس لاوفن و شلوس وورث معروف ترین آنها هستند.
در روز ملی سوئیس، یعنی یکم آگوست، آبشار راین با آتش بازی های شگفت انگیزی تزئین خواهد شد که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.