7 تا از نفس گیرترین جنگل های دنیا

هیچ جایی در دنیا وجود ندارد که بتوانید بیشتری تماس را با طبیعت داشته باشید، به غیر از جنگل ها! در سراسر دنبا جنگل های مختلفی وجود دارند، اما برخی از آن ها زیبایی ویژه ای دارند و نفس گیرند! در ادامه ما قصد داریم به معرفی 7 تا از نفس گیرترین جنگل های دنیا بپردازیم. با ما همراه باشید.

زیباترین جنگل های دنیا

جنگل كوچك – لهستان

جنگل كوچك – لهستان

جنگل كوچك – لهستان

این جنگل زیبا در شهر کوچکی به نام Gryfino قرار دارد و یک منظره ی بسیار زیبا از حدود 400 کاج پیچ خورده در زمین به شیب 90 درجه روییده شده اند. این درخت ها در دهه 1930 در این جنگل کاشته شده اند و اما جالب است بدانید که هیچ کس نمی داند که چگونه این درختان به این شکل درآمده اند.
به گفته ی برخی ها، پس از جنگ جهانی این درختان را با این شکل کاشتند تا بتوانند از آن ها برای ساخت ساختمان از آن ها استفاده کنند.

 

جنگل سیاه – آلمان

جنگل سیاه – آلمان

جنگل سیاه – آلمان

بزرگ ترین جنگل آلمان که داستان افسانه ی برادران گریم را با خود یدک می کشود و در آن می توان طبیعت بسیار زیبا و سبزی را دید. در این جنگل، کوه های پهناوری وجود دارد که روی آن ها را درختان انبوهی پوشانده است. در این جنگل آبشارها، دریاچه ها و پل های سنگی باستانی و چشمه های آب گرم هیجان انگیزی وجود دارد. هنگامی که ابرها پایین می آیند، دره های موجود در این جنگل را به تماشایی ترین جای زمین تبدیل می کند.

 

جنگل بامبو Sagano – ژاپن

جنگل بامبو Sagano – ژاپن

جنگل بامبو Sagano – ژاپن

برای لذت بردن از چشم انداز شگفت انگیز از بامبو های سبز که به آسمان می رسند، به منطقه Arashiyama در غرب توکیو، در حومه کیوت بروید. در این جنگل صدای طبیعت به بهترین شکل ممکن به گوش می رسد، صدای پیچیدن باد در لا به لای درختان، صدای خزه های زبر و زمخت به هم، همگی دست به دست هم می دهند تا یکی از بهترین جنگل های دنبا در ژاپن پدید آید.

 

جنگل هالربوس – بلژیک

جنگل هالربوس – بلژیک

جنگل هالربوس – بلژیک

این جنگل که به جنگل آبی معروف است، با پوششی زیبا و رنگارنگ از درختان سکوئیا غول پیکر و گل های Bluebells بین Zenne و Zonienقرار گرفته است. چنانچه در اواسط ماه آوریل به این جنگل بروید، می توانید تمام آنچه را که از یک جنگل زیبا مد نظر دارید را در هالبروس بیابید. بسیاری از درختان قدیمی در اینجا توسط اشغال نیروهای آلمانی در جنگ جهانی اول از بین رفتند، اما در فرایند احیای جنگل، مجددا به زندگی بازگشتند.

همچنین بخوانید: زیباترین جنگل های بارانی در جهان 

 

دریاچه Kaindy – قزاقستان

دریاچه Kaindy – قزاقستان

دریاچه Kaindy – قزاقستان

شگفت انگیز و زیبا، این جنگل جذاب نتیجه زمین لرزه ای است که در سال 1911 اتفاق افتاد. این حادثه یک سد ایجاد کرده است، تا کنون از درختان سد در آب باران گیر کرده است. اما چرا درختان تا به امروز از بین نرفته اند؟ آب بسیار سرد است و به حفظ ریشه های درختان کمک می کند که زیر آب زندگی می کنند. جالب است بدانید اینجا یک سایت غواصی بسیار زیبا از یخ و درختان پدید آمده است.

 

خیابان Baobabs – ماداگاسکار

خیابان Baobabs – ماداگاسکار

خیابان Baobabs – ماداگاسکار

درختانی که در این منطقه وجود دارند، به طرز شگفت آوری روییده اند، به گونه ای که گویا بچه ای کوچک آن ها را تخیل خود کشیده است. جاده ی این منطقه به گونه ایست که به گردشگران اجازه می دهد که بتوانند به نزدیک ترین شکل ممکن از این درختان دیدن کنند. در این منطقه به تعداد 20 درخت با قدمت 800 ساله وجود دارد که ارتفاع آن ها به 30 متر می رسد. مهمترین واقعیت این است که آنها می توانند 32،000 گالن آب را نگه دارند، و این باعث می شود تا شرایط خشکسالی را فراموش کنیم.

 

باغ های خلیج – سنگاپور

باغ های خلیج – سنگاپور

باغ های خلیج – سنگاپور

آیا این می تواند جنگل آینده باشد؟ این در یک محیط شهری واقع شده است و این می تواند یک راه حل عالی برای حفاظت از حیات وحش و رشد گیاهان باشد. این جنگل از 18 سازه ساخته شده به شکل درختی تشکیل شده است که در ارتفاع 25 تا 50 متر ایستاده است. آنها در واقع باغهای عمودی هستند که بازدیدکنندگان میتوانند در خیابانهای هوایی در اطراف آن ها پیاده روی کنند. بیش از 162،000 گیاه این ساختارها را پوشش می دهند که در شب با چراغ و صدا، محیطی بسیار زیبا را پدید آورده است.

جنگل هایی که معرفی کردیم، از بهترین جنگل هایی هستند که هر گردشگری می تواند از آن ها دیدن کنند.

منبع:

thetravelmagazine.net/most-breathtaking-forests-in-the-world